Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fém iparban dolgozok 4eve van...

Fém iparban dolgozok 4eve van 2szakmam, 25éves vagyok, de már ki akarok törni belőle, ahogy látom mindenhez minimum érettségi kell. Iratkozzak be érettségire? Vagy tanuljak nyelvet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2muszak 8oraba dolgozok nettó 350korul keresek, de nem erzem jól magam benne

2021. jún. 19. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Én 64 vagyok, kiadóban dolgozom, van egy táskányi bizonyítványom, persze érettségi alap. 8 órát dolgozom naponta és 200 ezer a nettóm. Nem érzem jól magamat benne. Mit tegyek?
2021. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a fizetes a bajom, első körben a meló , de szerintem a fiatalok többsége jobban is keres, meg nem az olajba turkálnak.. valtoztatnom kene tudom, de nem tudom az irányt, meg hogy az erettsegi mennyit dobna a lehetőségeken
2021. jún. 19. 14:52
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Valamit biztosan. Nem tudom, mennyire lehet felturbózni. Ha 4 év, akkor 29 leszel, mire végzel. A gazemberség jól fizet, de arra születni kell, az nem járható neked. Talán olyan szakmát kellene keresni, ami hosszú távon jól fizet, és pár hónap alatt megtanulható. Sajnos nem tudok ilyent.
2021. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, nem egyszerű, meg ha tanulok is egy 5-évet kitudja addigra merre megy el a világ,
2021. jún. 19. 15:11
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem olyan nehez erettsegizni, kicsit jarj utana, szerezd meg az anyagot es tanulj. Nem kellenek evek, max par honap
2021. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehetsz kamionos is,bár az is 2 műszak az az kettő az egyben.

13 óra lehet a munkaidőd egy nap 9 óra vezetés, 4,5 óra vezetés után kell egy 45 perces pihenő.

Majd 11 óra pihenó minimum.

Heti 2-3x lehet a munkaidőd 15 óra is,és 9 óra vezetés után még egy 45 perces pihi, aztán lehet vezetni még +1 órát.

Csökkentett pihenőt is csinálhatsz ami minimum 9 óra.


3 hét meló 1 hét pihenő,magyar cég fix 500e Ft.

Hétfőn el megy az ember,harmadik héten pénteken vagy szombaton érkezik meg a telepre,ahogy megbeszéltek az irányítóval.


2 hét meló 1 hét pihenő,ott is meg kell hogy keresse az ember a fix 500e Ft,mivel ugye egy hónapban ugyan úgy 3 hetet dolgozol.


Láttam olyan hitdetést is ahol 2 hét munka 2 hét pihenő,350-400e Ft de én Angolaba nem akarok menni.


Olyan hirdetés is olvastam hogy csütörtöktől másik hét csütörtökig, aztán 1 hét pihenő. Ilyen 360-380e Ft havi szinten.


Én inkább a fix napi bért szeretem,nem azt hogy ki hogy teljesít,megy aztán az után kapod a fizetést.


Itt nem nagyon lesz olajos a kezed, de amikor rakodsz és olyan az időjárás is meg az áru is akkor tudsz mocskos lenni.

Hugyos parkoló,ipari parkokba tudsz megállni pihenni leginkább.

Szerinted ez jobb?


Egyébként,ha hajlandó vagy költözni akkor találhatsz egy műszakos munkarendet is,lehet hogy kicsivel kevesebbet fogsz találni keresni de fix műszakod lesz.



Ha kicsit szeretnél kirándulni,utazni,világot látni,mellette dolgozni,van jogsid és tudsz is vezetni akkor pár hónapra menny el nemzetközi furgonosnak.

Netto 300e Ft-tól a csillagos égig tudsz keresni,csak bírj minél többet menni.

Ne az legyen a lényeg hogy sokat keress,inkább kirándulj.

Van egy csatorna Szili furgonnal Vlog,ő mondjuk elég sokat megy,de van olyan cég is ahol nyugisabb és nincs hajtás.

Ha ki kirándultad magadat munkán kívül,akkor gondold átt az életedet,mondjuk vezetés közben is tudsz gondolkodni.

Kicsit szakadj ki a hétköznapokból,aztán nézz szét Európában,ezekután gondold átt hogy mit szeretnél csinálni?


Olyat kezdj el tanulni ami érdekel és van is rá kereslet.


Hajrá.

2021. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó erre nem gondoltam még eddig, de van benne valami hogy ki kellene szakadnom a mindennapokból és utánna átértékelni, B-s jogsim van, amúgy az olajos kézzel sincs gondom mert pl autószerelő szívesen lennek viszont elvárják az érettségit meg a szakmát is
2021. jún. 19. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 Szuper,úgyérzem kicsit ki kell szakadnod és kell a kihívás,erre itt van kezdésnek a furgonozás,aztán ki próbálhatsz random mást is,ebben az évben szakadj ki egy kicsit és gondolkodj,jövőre pedig irány a suli mellette tedd le az érettségit,nem neh az érettségi meg tudod szerezni.


Kép összeállításba egy furgonos.

1:39-től láthatod merre járt pl ő?

[link]


YouTubon Szili furgonnal,keress rá.

Kezdésnek.

[link]


[link]


[link]


Ha még mindig akarod,ez is fontos ha esetleg Német földre lépsz,amire biztosan lesz esélyed.

[link]


Vannak utazós,város nézős stb.. videói is csemegézz.


Jó tanács olyan céghez menny ahol van ágy és álló fűtés a furgonban,nehéz el hinni de nyáron is van hogy kell fűteni mert le hül az idő.

Pár hónapig ki lehet bírni furgonosként,de hosszú távon nem valami egészséges életmód.


Hajrá.

2021. jún. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi akkor ér valamit, ha lesz belőle utána diploma. Önmagában nem jó semmire.
2021. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9es ezzel vitatkoznék, sok olyan szakma van, amihez a beugró az érettségi. Amúgy estin meg lehet csinálni munka mellett, van ahol az "esti" képzés szombatokat takar, és akkor munka mellett is le lehet tenni. Szakma az még plusz 2-3 év a jelenlegi rendszerben. Esetleg tanulj nehézgép-kezelőnek, ha mobilis vagy, jól lehet vele keresni és keresett szakma. Ráadásul manapság nagyon modern gépek vannak.
2021. jún. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!