Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak vagy maradjak?

Váltsak vagy maradjak?

Figyelt kérdés

20-as éveim közepén járok, van egy államigazgatási diplomám és egy gépészmérnök végzettségem is, amiben nincs gyakorlatom. 5 éve dolgozom a közigben, kiszámítható kényelmes munkakörülmények, nettó 330 körüli fizu. Tanulást korlátlan mennyiségben támogatják és tolerálják, van is még tervben 1-2 képzés. Előrelépés csak és kizárólag kihalás útján, hosszú évekig ezáltal garantáltan nincs előrelépési lehetőség. A fizetés se teljesítményarányos, az itt megszerzett gyakorlati tudás szinte sehol máshol felhasználható, ezek által a motivációnak garantáltan lőttek.

Meg kellene elégednem egy ár/értékben kiváló, biztos, stresszmentes, magánélettől teljesen elhatárolható munkával, ahol már most majdnem ki vagyok égve, vagy próbálkozzak a máshol? Rövid és hosszútávon melyik érheti meg jobban?



2021. jún. 20. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Sajnálom, hogy kiégtél a nagy semmittevés és stresszmentes munkahely közepette ami még jól is fizet.


Szerintem a versenyszférában sírva fakadnál ha ki kéne termelned a 330 ezres fizetésed.

2021. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Az én személyes véleményem az, hogy a közszférát érdemes a legegyenesebb és legrövidebb úton otthagyni. A fejlődés lehetősége korlátozott, a bérezés sem a legjobb, ráadásul egy olyan szektorról beszélünk, ami erősen ki van téve a politikának. Utóbbit viszont hosszútávon érdemes messzire elkerülni, ha normális életet akar emberfia/lánya.
2021. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ mit akarsz elérni az életben.

Látszólag neked pont megfelel ez, tespedsz a langyos semmiben, a képzések is csak álmok, nem csinálod. Ilyen hozzáállással a versenyszférában mérnökként kirostálódsz, nem fogod bírni.

Viszont, ha többet akarsz a következő 40 évben, mint ez most, akkor mielőbb össze kell kapni magad és belevágni

2021. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

egyet tanulj meg ha közszférában dolgozol és tanácsot kérsz a gyakorin:


1. fizetésed bérminimum körüli: ennyit érdemelsz, közszférában ez is túlzó, jó az neked


2. a pozíciódhoz viszonyítva kiemelkedően keresel: egy lusta senkiházi vagy aki lopja a napot, éd a versenyszféra befizetett adójából él. már rég tönkrementél volna a versenyben!!!


ezúttal a második érvényesül. nem tudsz jót kérdezni

2021. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én speciel baromira örülnék, ha ennyi idősen, diplomásként megkeresném a nettó 330 ezret a versenyszférában, ráadásul stresszmentes környezetben, normális munka-magánélet egyensúllyal.

Nem tudom, mire váltanál, és mivel azt írod, hogy a megszerzett tudásod nem számítana máshol, kvázi pályakezdőként ennyit tuti, hogy nem fogsz keresni.

2021. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem max akkor válts ha a gépészmérnöki diplomáddal szeretnél elhelyezkedni és nagyon nem bírod a mostani felállást.Az elején nem biztos hogy jobb lenne de a tapasztalat itt sokkal többet ér és előrehaladni is könnyebb.De gondold át rendesen mert sokan összetennék a két kezüket egy ilyen helyért.Nem kell egyfolytában túlórázni,nem gyomorgörccsel kelsz fel a stressz miatt,kiszámítható és a fizetés aránylag jó.
2021. jún. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Versenypiacon dolgoztam sokat (24 év). Állás nélkül maradtam. A korom miatt nem kellettem sehova. A közigazgatás beszippantott. Több volt a fizetésem, mint a versenypiacon. Soha nem kaptam sehol elismerést/jutalmat, itt igen. A versenypiacon nem tudtam elmenni egybefüggően 2 hét szabadságra a 24 év alatt. Itt 3 hetet is meg tudtam oldani. Semmivel sem stresszesebb, mint a másik oldal, csak más. Viszont nincsenek hétvégi munkák és túlórázni is csak egyszer kellett, de azt sem kötelezően. Én olyan részen dolgozom, ahol meló van bőven, egyébként sem vagyok láblógatós típus, én pont ezt szeretem.

Jelen pillanatban nem váltanék semmi pénzért, ha a saját utamat nézem.

2021. jún. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, ha nem túl személyes, leírod, mivel foglalkozol a közigazgatás területén ennyi idő versenyszféra után?
2021. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közöd?
2021. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már rég megírta privátban, úgyhogy lenyugodhatsz. :)
2021. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!