Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltsak vagy maradjak? Ez...

Váltsak vagy maradjak? Ez most tényleg dilemma.

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyem szakmámba vágó, 2 hónapja vagyok itt. Én vagyok az egyedüli lány, úgyhogy takarítás szekciót is rámruházták, egyébként nem keresek nettóba túl sokat. Továbbá gyakran olyan sok feladatot nyomnak rám, hogy egyátalán nincs idő ebédelni. De egyébként jó hely, csak ne lenne hullámzó a főnök hangulata, néha kimondottan hisztis, és zrikálós, de csak rám.


Hívott egy másik cég, aki tárt karokkal várna, azzal foglalkozik mit a jelenlegi cég, csak sokkal nevesebb. Elmentem egy beszélgetésre, nagyjáából oké. A főnök kicsit idősebb, berögzült dolgai vannak. Egy a bibi, a barátomat már felvették oda. Szóval nemtudom, jó e a barátommal egy cégben dolgozni, még ha nem is vagyunk 1 szobában.. Ez a cég közelebb van a lakásomhoz, kb 10 perc, persze ez nem mérvadó...


Nem tudom mi legyen, mihamarabb el kéne döntenem, amihez a ti segítségeteket is várom, szeretettel!


Köszönöm, előre is!



2013. ápr. 29. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp átmennék. Ha nem beosztottja vagy a barátodnak, semmi probléma nem lesz abból, hogy egy helyen dolgoztok. Több házaspár a baráti körünkből egy munkahelyen dolgozik (többnyire ott is jöttek össze), nincs abban semmi extra. A továbblépés szempontjából is mindig jobb egy nevesebb cég, jobban mutat majd az önéletrajzodban. Ráadásul még a főnököd is hisztis, és takarítanod kell, szóval nem tudom, min gondolkozol.
2013. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Antimod ***** válasza:

Amik alapján leírtál, egyértelműen a második a nyerő, ha az érveket / ellenérveket sorakoztatjuk fel. A berögzült dolgok nem rosszak a főnök szempontjából, legalább lehet mihez igazodni, tudod, mekkora a mozgástér.

Azon, hogy egy cégben dolgozom a párommal, már én is elgondolkodtam, milyen lenne. Nyilván ez a legnagyobb kérdőjeled, viszont valószínűleg próba nélkül nem fogsz rá választ kapni.

2013. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:

Válts. Egy hangulatfüggő főnök úgy is dönthet, hogy ma azért rúg ki, mert olyan a hangulata.

Különben is mi az, hogy azért kapod a takarítást, mert lány vagy? Plusz pénzt fizetnek érte?

2013. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem összeférhetetlen a melótok a barátoddal, tehát a cég nem tiltja (pl. bankban értelemszerűen nem dolgozhat együtt a bizt.őr meg a pénztáros), és nem függ egymástól a munkátok, és nem kell titkolni a kapcsolatotokat, és a barátod sem ellenzi, akkor mindenképp válts. Szakmai szempontból, ahogy leírtad, jobbnak tűnik a második cég. Egy berögzült főnököt meg sokkal könnyebb kezelni, mint egy hangulatembert. Kiszámíthatóbb. A dilijeire kell csak odafigyelni, azokat betartani, és nincs konfliktus. :)))
2013. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fogj egy darab papírt, írd fel a pozitívumokat és negatívumokat mindkét hely alá. Aztán mérlegelj. (Igaz is, mér' ne legelnél?)

Én mindenesetre váltanék.

2013. máj. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!