Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes pénzt félretenni?

Hogyan érdemes pénzt félretenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok és van egy célom kitűzve, terv szerint kb 10 éven keresztül szeretnék pénzt félretenni, hogy később saját hazat tudjak venni, építeni. Viszont átfutott egy olyan gondolat a fejemben, hogy ezt miként is érdemes. Gyűjtsem egyszerűen forintban, vagy érdemesebb inkább egy euro számlát nyitnom, és euróban félre tenni a pénzt, így elkerülve egy esetleges forint mélyzuhanást?


2021. jún. 22. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
az EUR számla még a forintos számlánál is gyengébben kamatozik...
2021. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én kamatozás nélkül szeretném, amit én rakok félre saját magamnak, többnyire kp-ban, a bankokban én személy szerint nem bízok ennyire.
2021. jún. 22. 15:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy 10 éves EUR-HUF árfolyam görbét (pl. xe.com) és választ kapsz a kérdésedre.

Nem a mélyzuhanás itt az érdekes, hanem a több éves trend.

Ha mélyebben bele akarsz mászni, töltsd le az adatokat és illesztgess rá egyeneseket, és a meredekségeket vesd össze az elmúlt 10-15 év 10 éves magyar állampapír kamatokkal.

2021. jún. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2: hát ez így elég butaság....

aztán ha véletlenül betörő jön és elviszi az egészet...????


Fiatal korod ellenére kb. a dédanyád mentalitásával szemléled a bankokat....

2021. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod bankba tenni, miért kérdezed, hogy nyiss-e eurós számmlát? Ha kp-ban tartod, akkor meg mi a kérdés?
2021. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"amit én rakok félre saját magamnak, többnyire kp-ban, a bankokban én személy szerint nem bízok ennyire."

"vagy érdemesebb inkább egy euro számlát nyitnom"


Ennyire hülye nem lehetsz...

2021. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Inflaciokoveto allampapir.
2021. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 dehogynem az.. inkább kuporgat egy évtizeden keresztül, minthogy tanulna valami piacképeset.
2021. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Nem bízol a bankokban. És az eurós számlát hol fogod nyitni? Mici néninél az ABC-ben?? 😂😂😂
2021. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A magyar emberi jóindulat úgy látom még mindig a régi és még én vagyok a dédanyám mentalitásával egy szinten 😅 Az euro számla számomra egy eszköz amivel jobb árfolyamon tudom váltani a pénzem mint pl a sarki Tescóban található exchange bódéban és amiről le tudom venni a pénzem euróban. Szerintem annyira nem bonyolult amit le akarok írni. Az a bajom az értékpapirokkal és minden egyéb ilyennel, hogy nulla fogalmam sincs róla mik ezek, hiszen iskolában nem tanítanak ilyeneket. De igen, semmi baj, leszek hülye és maradi 😀 Köszi szépen a semmit srácok, a hármasnak jár a pacsi, köszi a segítséget✋🏽
2021. jún. 27. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!