Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet beírni a CV-be, hogy...

Jó ötlet beírni a CV-be, hogy Mensa-tag vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy előnyt jelenthet, illetve nagyobb eséllyel alkalmaznak Mensás tagokat a munkahelyen. Ha ez így is van, engem valamiért mégis nagyon feszélyez az egész, soha nem dicsekedtem az IQ értékemmel, részben azért, mert félek, hogy nárcisztikusnak tűnnék, másrészt pedig azért, mert az értékem meghaladja a 150-et, és nem szeretném, ha másképp néznének rám az emberek.


Idén szereztem meg a diplomámat, és ha szerencsém van, akkor esélyes az álommunkahely. Ha a Mensa tagság megnövelné az esélyeimet, akkor hajlandó lennék beírni a CV-be.


De csak szerintem nagyon gáz? Van olyan, aki emiatt alkalmazott már munkaerőt? Vagy olyan, aki tud arról, hogy ez befolyásolta a munkáltató döntését?



2021. jún. 26. 14:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
75%
A normális, nyugati szintű munkaerő úgyis egyéni vizsga alapján fog felvenni, őket nem érdekli a papírod. Az átlag proli helyeken előny lehet.
2021. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%
Fura, én azt hittem, hogy akinek 150 feletti az IQja (vagy csak 120 feletti), az nem tesz fel hülye kérdéseket. De akkor ezek szerint nem IQ függő.
2021. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen, de tegyük fel, hogy két vagy három ugyanolyan kompetenciájú jelentkező közül csak egyet alkalmaznának. Ebben az esetben sem lenne mérvadó?
2021. jún. 26. 14:31
 4/34 anonim ***** válasza:
33%

#1-es vagyok


*nem munkaerő, hanem munkaadó, nem tudom, miért javította át a telefon, de annak is eltörném a kezét, amelyik kitalálta ezt a helyesírás figyelőt.

2021. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
93%

Semmiképp se írnám bele, mert semmit nem jelez arról, hogy te mennyire jól tudnád elvégezni az adott munkát. Egy adott IQ szint felett amúgy meg nagyon nehezen meghatározható az értéke.


Szerintem önmagában az, hogy valaki tagdíjat fizet arra, hogy azt érezhesse magáról hogy magas intelligenciával rendelkezik, már narcisztikus hajlamokat indikal.

2021. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a rossz fogalmazásért, nem fizetek tagdíjat, de kvalifikált vagyok a Mensa-tagságra.

Szerintem is ciki beleírni, soha senkinek nem beszélek az IQ értékemről, mint írtam is, de nagyon örülnék, ha felvennének. Egy gyerekkori álom valósulna meg.

2021. jún. 26. 14:38
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

Attol, hogy mensa tag vagy, nem leszel intelligens.


Attol, hogy eligazodsz az abrak kozott, nem leszel intelligens.


Ezt egy normalis munkaltato tudja is.

2021. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Hetes hozzászóló, akkor szerinted mi az intelligencia definíciója? Valószínűleg kevered a műveltséggel, bölcsességgel. A szakmám mondhatni igényli a nyers logikát, a gyors problémamegoldó képességet.
2021. jún. 26. 14:41
 9/34 anonim ***** válasza:
87%

Nem IQ szint alapján veszik fel az embereket. Ha így lenne, akkor IQ tesztet iratnának mindenkivel. Az IQnak semmi köze ahhoz, hogy hogyan dolgozol, hogyan jössz ki másokkal, hogyan tudsz problémát megoldani, hogyan kommunikálsz, stb, stb... sorolhatnám.

Nem fognak azért felvenni, mert Mensa tag vagy. Az interjún mutatottak alapján döntenek, nem holmi IQ szint alapján.

Kiábrándultam a Mensából. Azt hittem ott értelmes emberek vannak csak.

2021. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%

Nem keverem a muveltseggel, sem a tanultsaggal. Bar ezek pozitivan hatnak az intelligenciara. Latod, nincs fogalmad az intelligenciarol.


Az a baj, hogy be dolsz ilyen mensas marhasagnak.


Kerdezo, az intelligencia egy kepesseg, amely segit helyen latni es kezelni a helyzeteket.


A logikai kepesseg egy resze, de meg edes keves.


Ezt egy ertelmes munkaltato(ember) tudja is.

2021. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!