Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet beírni a CV-be, hogy...

Jó ötlet beírni a CV-be, hogy Mensa-tag vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy előnyt jelenthet, illetve nagyobb eséllyel alkalmaznak Mensás tagokat a munkahelyen. Ha ez így is van, engem valamiért mégis nagyon feszélyez az egész, soha nem dicsekedtem az IQ értékemmel, részben azért, mert félek, hogy nárcisztikusnak tűnnék, másrészt pedig azért, mert az értékem meghaladja a 150-et, és nem szeretném, ha másképp néznének rám az emberek.


Idén szereztem meg a diplomámat, és ha szerencsém van, akkor esélyes az álommunkahely. Ha a Mensa tagság megnövelné az esélyeimet, akkor hajlandó lennék beírni a CV-be.


De csak szerintem nagyon gáz? Van olyan, aki emiatt alkalmazott már munkaerőt? Vagy olyan, aki tud arról, hogy ez befolyásolta a munkáltató döntését?



2021. jún. 26. 14:17
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat!
2021. jún. 26. 15:33
 22/34 anonim ***** válasza:
80%

#19: Egyrészt nincs két egyforma pályázó, másrészt nem szimpátia alapján választok


#17

2021. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Ez alapvetően individuális kutatómunka lenne, nem csoportfókuszú. Többet számít például az, hogy a matematikai analízisben, pontosabban a differenciál és integrálszámításokban (kalkulus) mennyire jó az illető. Pályakezdőként előny lehet, hogy színvonalas, elismert egyetemen végeztem, és egyetemi ösztöndíjjal egy évig kint tanultam Németországban. Viszont nagyon sokan pályázzak meg az állást, valószínűleg ugyanilyen szakmai kompetenciákkal.
2021. jún. 26. 15:47
 24/34 anonim ***** válasza:
35%
Akkor meg főleg bele írnám
2021. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
89%
Én nem erőltetném,attól hogy valakinrk magas papíron az IQ-ja a gyakorlatban lehet egy akkore szerencsétlen balf*sz hogy sírva fakadnak a kollégák.Kétlem hogy sok HR-es ezt figyelembe venné.
2021. jún. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
83%
A mensa csak pocsmeregetes. Mondom ugy, hogy en is irtam mar, es eleg jo lett
2021. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
92%
Off, de milyen IQ teszt az amivel 150-et lehet mérni? Úgy tudom a hivatalos Mensa teszten "135 és afölötti" a legmagasabb elérhető eredmény (pontos számban nem vagyok biztos, de 150 tuti nincs). Engem érdekelne egy ilyen teszt, hol lehet ezt megcsinálni?
2021. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttem, hogy nem írom bele, mert szerintem is ciki.


27es válaszoló: a Mensa 135-öt mért, felette csak specifikus pszichológus által validált tesztekkel lehet mérni. Nekem pszichológus csinálta.

2021. jún. 26. 17:15
 29/34 anonim ***** válasza:
34%

Én beleírnám, a végén az egyéb képességek, tagságok közé: jogsi, nyelvtudás, MENSA,alapítvány, stb. közé.

A diplomád se kivagyiság, nem?

Most nyerni akarsz, vagy szerénykendi?

2021. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
29%

Ha mensa tag lennél, akkor tudnád, hogy azzal a teszttel nem mérnek 150-es iq-t...


Bocs, de kitoltesz egy online tesztet valahol és már egyből azt gondolod, hogy te mensa tag vagy....


Menj el egy hivatalos tesztre, aztán lássuk mire lesz elég. ;-)


Egyébként nem ismerek olyan mensast, aki beleirta volna valaha a cv-be ezt.

Viszont a belső allaskereso portálon akadnak jó ajánlatok, tudva hogy aki onnan jelentkezik az legalábbis nehéz eset ami a szociális képességeket illeti 😃

2021. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!