Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet beírni a CV-be, hogy...

Jó ötlet beírni a CV-be, hogy Mensa-tag vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy előnyt jelenthet, illetve nagyobb eséllyel alkalmaznak Mensás tagokat a munkahelyen. Ha ez így is van, engem valamiért mégis nagyon feszélyez az egész, soha nem dicsekedtem az IQ értékemmel, részben azért, mert félek, hogy nárcisztikusnak tűnnék, másrészt pedig azért, mert az értékem meghaladja a 150-et, és nem szeretném, ha másképp néznének rám az emberek.


Idén szereztem meg a diplomámat, és ha szerencsém van, akkor esélyes az álommunkahely. Ha a Mensa tagság megnövelné az esélyeimet, akkor hajlandó lennék beírni a CV-be.


De csak szerintem nagyon gáz? Van olyan, aki emiatt alkalmazott már munkaerőt? Vagy olyan, aki tud arról, hogy ez befolyásolta a munkáltató döntését?



2021. jún. 26. 14:17
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Azért nem tesztelnek a felvételnél, mert mindez természetes úton így vagy úgy kiszűrik, tehát akinek alacsonyabb, az nem valószínű, hogy el tudna helyezkedni az adott munkakörben.


Az lenne a kérdésem, hogy mérvadó-e abban az esetben az IQ, ha ugyanolyan kompetenciájú személyek közül kell egyet választani?

2021. jún. 26. 14:48
 12/34 anonim válasza:
100%
Én nem írnám bele a helyedben.
2021. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem mervado.
2021. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%

Amugy erdekes. A kerdezo mensa tag, megis eletkeptelen. Megis elhitettek vele, hogy intelligens. Agymosott.


A mensa teszt valoban az intelligenciat meri?

;)

2021. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
20%
Egyértelműen nem írnám bele. A legtöbb munkaadó nem vesz fel valakit, aki láthatóan okosabb vagy jobb képességű vagy rátermettebb nála, mert fél, hogy a fejére nő vagy odébb áll, amint lehet.
2021. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Nem úgy van a mensa tagság, hogy ők adnak neked álom melót? :) Én így tudom. De ha nem így van én bele írnám :) én mindenki kis apró szarságot bele szoktam írni az önéletrajzba, volt, hogy amiatt vettek fel jó munkahelyre gondolkodás nélkül.
2021. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
77%

Én nem írnám bele.

Sőt számomra visszás lenne kicsit.

Interjú alapján és az önéletrajz szakmai tartalma, elkészítés minősége alapján döntök, nem pedig mindenféle kevésbé releváns tagsági információ alapján

2021. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
86%

#16

Minden szart beleírni a CV-be nem sokat ér, legalábbis komolyabb helyek, instant nem foglalkoznak vele.

2021. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
17-es válaszoló. És abban az esetben, ha két ugyanolyan szakmai tudással és alkalmassággal rendelkező jelentkező közül kellene egyet választanod? Csak szimpátia alapján választani nem ugyanolyan kirekesztő?
2021. jún. 26. 15:29
 20/34 anonim ***** válasza:
87%

#19


De, viszont mindenki szimpátia alapján választ maga mellé társat, akár kapcsolat, akár munka céljából. Mert ugye csak napi 8 órát leszel vele összezárva. Az ilyen nagyzolósok meg általában elviselhetetlenek a munka során.

2021. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!