Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet beírni a CV-be, hogy...

Jó ötlet beírni a CV-be, hogy Mensa-tag vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy előnyt jelenthet, illetve nagyobb eséllyel alkalmaznak Mensás tagokat a munkahelyen. Ha ez így is van, engem valamiért mégis nagyon feszélyez az egész, soha nem dicsekedtem az IQ értékemmel, részben azért, mert félek, hogy nárcisztikusnak tűnnék, másrészt pedig azért, mert az értékem meghaladja a 150-et, és nem szeretném, ha másképp néznének rám az emberek.


Idén szereztem meg a diplomámat, és ha szerencsém van, akkor esélyes az álommunkahely. Ha a Mensa tagság megnövelné az esélyeimet, akkor hajlandó lennék beírni a CV-be.


De csak szerintem nagyon gáz? Van olyan, aki emiatt alkalmazott már munkaerőt? Vagy olyan, aki tud arról, hogy ez befolyásolta a munkáltató döntését?



2021. jún. 26. 14:17
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
30as, a Mensa csak 135-ig mér, ha elolvastad volna, leírtam, hogy pszichológus által validált tesztem van.
2021. jún. 26. 21:38
 32/34 anonim ***** válasza:
67%

#31


A mensa teszt egy 100-as átlagú normál eloszlású teszt aminek a felső mért értéke 130. (azaz 145, de ezt nem használják, hiszen ennyire kis szórásnál nem lehet pontos értéket számolni azzal a teszttel)


Szóval, rosszul tudod.

2021. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
4%

Aki átlagon felül intelligens, az nem a gyakorin akarja megtudni, hogy

szükséges -e a cv-ben említeni a tagságát.

Egy munkahelyen konkrét tudást, rátermettséget vizsgálnak.

Lehet neked 180-as IQ-d, is, ha pl. nem tudsz adott munkahelyen

speciális, konkrét feladatot ellátni.

Az IQ mértéke csak lehetőség, de nem minden.

2021. júl. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Deff ***** válasza:
Lehet már későn írok , de szerintem akkor írd be ha úgy vagy tag hogy aktívan részt veszel a szervezet életében.Akkor jelenthet egy pluszt hogy aktív tagja vagy egy közösségnek. Legalábbis az én olvasatomban az ha nem is szakmailag jelenthet sokat hanem , azt hogy tényleg egy aktív, közösségi ember vagy. Tehát itt nem az számítana hogy pont a Mensa tagja vagy hanem általában bármilyen szervezet tagjaként ez beleírható.
2022. febr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!