Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért éri meg románoknak ide...

Miért éri meg románoknak ide jönni nyaranta napszamba dolgozni? Annyira kevesett keresnek otthon?

Figyelt kérdés
Ide jönnek a faluba és itt akarnak dolgozni. De nem nagyon alkalmazzza egy részét senki mert semmire nem jók. Otthon is tudna dolgozni ha akar nem? Nem értem. Aztán egyszer anyám szóba állt velük azt azóta ide kiabálnak be mert kunyeralni meg munkát. Tegnap már megmondtam neki ne kiabaljon ide be mert nem érdekel a hülyesége de úgy csinál mitha nem értené mit mondok. Mindegy fő kérdés miért éri.meg ezeknek ide jönni nyaranta? Itt se kellenek. Akkor legalább akarna dolgozni.

2021. jún. 28. 12:59
 1/6 A kérdező kommentje:
*kunyeralni meg munkát akarnak.
2021. jún. 28. 13:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval itt vannak föld tulajdonosok és azoknak akarnak dolgozni elsősorban de ezt otthon nem tudja megtenni?
2021. jún. 28. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom főállásban valamelyik összeszerelőüzben a szalag mellett dolgoznak a környéken, és valami plusz bevételért hajtanak.

Idehozzak őket a cégek, mert a környéken nem találnak munkaerőt.

2021. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom azok nem románok, hanem cigányok. Azok pedig mindenütt ugyanolyanok.
2021. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. Valóban. Nem dolgoznak semmi cégnek maguktól jönnek ide. A legtöbb napszamosnak sem alkalmas nem hogy szalag munkára. De nem értem.ez igy miért éri meg nekik.
2021. jún. 28. 13:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod nem dolgoznak semmi cégnek. Akkor lehet volt valami mezőgazdasági meló és nem mentek haza. Valaki valamiért idehozta őket hacsaknem határközeli településen vagy.

Én ukranokat szoktam így látni anno a vírus előtt, és a közeli összeszerelő cégnél laktak munkásszállón, az egyik magyar volt ő mesélte. Nem magamtól találtam ki. Ugyanúgy amikor lejárt a szerződésük nem mentek vissza Ukrajnába, de magyar nyelv nélkül nem tudtak elhelyezkedni, ezért feketén próbálták melohoz jutni. Aztán jött a korona és végül ők is leléptek.

Valami ehhez hasonló lehet nálatok is.

2021. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!