Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát kéne kitanulnom?

Milyen szakmát kéne kitanulnom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon kilátástalan vagyok, nem tudom mit kéne tanuljak. Az egyetlen tantárgy amit szerettem gimiben az a matek volt, jól is ment, de ezen kívül semmi nem fogott meg. 20 eves leszek hamarosan, s fogalmam sincs mit kéne kezdenem magammal. Szeptembertől tanulnék valami okj-s dolgot csak nem tudom merre kéne mennem. Valakinek van tippe mit lehetne így tanulni?

2021. júl. 8. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gimnaziumi matek olyan primitiv, hogy arra epiteni folosleges. Gondolok itt arra, hogy egy muszaki vagy infos egyetemi karon oktatott matekkal koszonoviszonyban sincs, azaz ha gimiben jo voltal belole nem vonja evidens modon magaval azt, hogy neked abban kell tovabb menni. En 12 evig kozel 0 tanulassal kituno voltam matekbol, villamosmernokin pedig meghuzgaltak analizisbol, nehez volt.

Barmit elkezdhetsz amugy. A valasztas joga csak a tied.

2021. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudsz dönteni, gondold át hogy a családi, rokoni körben milyen foglalkozások vannak. Nézz szét, hívj föl emberekeket, légy rámenős. Szerintem hiába nem beszélt a család 3 éve Lajos bácsiékkal mert a Mama temetésén megjegyzéseket tettek, attól még Lajos bácsi biztosan baromi jó néven venné ha az unokaöcs fölhívná és kérdezgetné a szakmájáról. Ez jó kiindulási pont lehet.


Ha szereted a matekot, talán könnyedén megértheted a villanyszerelés fizikai hátterét is, az jó szakma lehet.

2021. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Villanyszerelő


Gépész, mechatro technikus

2021. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Okj mar nincs, kicsit megkestel vele.
2021. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem pont az okj-re gondoltam, hanem ami jelenleg megy felnottkepzes. Mas lett a neve, annyi.
2021. júl. 8. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Estin van.


Amiket irtam. 2 evesek.

2021. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

-Matek tanár.

-Építész mérnök.

-Informatikus.

-Programozó.

-Víz-gáz szerelő.

-Villanyszerelő.

-Autó villamossági szerelő + esetleg gépjármű szerelő.

2021. júl. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jvaslom hogy ülj be csak úgy előadásokra az egyetemen, hátha valami megfog, ugyanis az előadások mindenki által látogathatók
2021. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!