Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme a hazudozásnak az...

Mi értelme a hazudozásnak az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Betanított munkáról van szó (sajnos érettségivel másra nem vesznek fel, valamivel pedig el kell magam tartani) Nyilván én is meg a HR-es is tudja, hogy az ilyen munkára nem a "dinamikus munkakörnyezet" meg a "nemzetközi vállalat" miatt jövök, hanem hogy ne dögöljek éhen. Ők is tudják valószínűleg, hogy nem azért jelentkeztem, mert "meggyőzött az álláshirdetésük" (miközben persze másik 30 helyre is beadtam a jelentkezésem), hanem mert aki ide jelentkezik annak nem nagyon van más lehetősége. Miért nem lehet tisztán megmodani, hogy olyan embert keresek aki pénzért termel a cégnek, az én oldalamról meg azt, hogy ha fizettek akkor egye fene, termelek a cégnek. Mi lényege a mézesmázoskodásnak?
2021. júl. 11. 16:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Ui: mielőtt belekötnétek, nem vagyok sem "Balázska", sem az alapítványi iskolás őrűlt. Csak elegem van az álszentségből.
2021. júl. 11. 16:09
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nagyjából annyi, hogy attól még, hogy neked ez csak az éppen ne haljak éhen attitűd, másnak lehet, hogy pont az élete állása lesz.


Tehát, ha valaki mutat elhivatottságot ezért a kisebb pozícióért, az várhatóan hálásabb lesz érte, ergó lehet számítani arra, hogy ott marad. Igen, veled ellentétben van, aki csak ennyire képes.


A legjobb az lesz, ha felveszed az állásinterjús álarcodat és azt mondod, amit hallani akarnak.

2021. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
^^ Pontosan így van.
2021. júl. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert még könyörögj ezért is meg alázkodj meg. Ezért csinálok én saját vállalkozást. Már nem gondolkodom alkalmazotti létben.
2021. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Multi cégeknél ez általános HR-es bullshit, nem kell vele foglalkozni. Sok irodista álomvilágban él egyébként, el sem tudják képzelni mi megy a termelésben ilyen helyeken. Szóval nem biztos, hogy hazudozik, lehet tényleg elhiszi amiket mond.
2021. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos sok helyen a jó színészek kapják meg az állást, teljesen mindegy hogy amúgy megfelelnének-e vagy sem. Ezzel szemben sok olyan kiesik, aki simán megfelelne tényleg, de szimplán nem tudta eladni magát.


Alapjaiban hibás a rendszer.

2021. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Balazs es alapitvanyi iskola nem egy szemely? Offtopic
2021. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem egy személy a kettő. Ha érdekel, privátban elmagyarázom a különbséget.

A kérdésben leírt probléma abból adódik, hogy a hazai cégeknél a HR teljesen elszakadt a valóságtól. Fogalmuk sincs arról, milyen területre toboroznak embert, a felvett dolgozó mit és hogyan fog csinálni. Aki világéletében rugalmas munkaidőben dolgozott az irodában és soha ki nem tette onnan a lábát (leszámítva azt, hogy munkaidő végén hazament és néha kiment ebédelni, cigizni vagy kávézni), nem tudja, hogyan működik a termelés. Ezért aztán a tankönyvből vagy céges oktatóanyagból összeszedett f***ságokat nyomják (lehet bullshitnek is hívni, ha akarod), aminek semmi köze a kétkezi munkások világához. De sajnos nincsenek olyan visszacsatolások, amik ezt meg tudnák változtatni.

2021. júl. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

7., nem teljesen mas ember. Balazs regi motoros az interneten, mar jo sok helyen korbeturnezott az alkoholista-osztrak minimalber-hamburgerforgatas szovegevel. Es amugy letezo szemely, es tenyleg Balazska a neve. :)


Az alapitvanyi iskolas teljesen mas szoveget nyomat, o sok-“diplomas”, de megse er semmit, alkesz a fonoke, atvagjak, stb.


Sok kozos vonasuk nincs, hacsak nem a frusztracio es az alacsony ertelmi kepesseg. De ettol meg nem ugyanaz a ket ember, h*lyebol tobb letezik, mint egy. :)

2021. júl. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Gáz a rendszer, muszáj valami sallanggal kitölteni az időt, hogy ne 3 perc legyen az interjú.Gondolom valaki évekkel ezelőtt meghatározott egy sémát, amit kötelező követni.


Nagyon sok helyen tényleg fingja sincs a HR-nek semmiről, ahogy fentebb is írták.


Ferjem Targoncás egy helyen 3 éve. A HR azóta nem volt az adott raktárban.


Ez engem teljesen felháborít. Mondom ezt úgy, hogy magam is ezen a területen dolgozom, igaz kereskedelemben, de nálunk a munkaidő 80%-t a boltban kellett tölteni, nem az irodában.

2021. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!