Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz vagy legalábbis nem túl...

Rossz vagy legalábbis nem túl jó matematika érzékkel is mehetek informatikai irányba? Vagy inkább felejtsem el?

Figyelt kérdés

2021. júl. 12. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz informatikára, de a matematika nagyrészt a logikán alapul. Ha az nincs meg, akkor nagyon kínszenvedős lesz. Én a matek1-et 4x vettem fel és 5. vizsga alkalommal csináltam meg, matek2 meg 6. vizsga alkalommal lett meg a kettes. Alk matek- lineáris algebra + op kut is elég húzós. (közép szintű matek érettségim 82% volt)

Szóval egyetemre nem biztos hogy mennék rossz matekkal, de egy programozói tanfolyam vagy egy rendszergazdai vagy más it területre, amihez nem kell diploma, arra elmehetsz.

2021. júl. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Azt esetleg lehet tudni, hogy most hogy megszűntek az OKJ képzések, milyen formátumban indulnak ezek a tanfolyamok? Szakmai felnőtt képzés esti iskolákban ?
2021. júl. 12. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Az érzéked nem jó vagy csak nem szereted tanulni? A kettő között hatalmas a különbség! Meg az sem mindegy, hogy mennyi a hiányosságod, mert sokaknak ez okoz problémát, hogy az alap dolgokat elfelejtik, majd mikor megkell érteni valamit ami arra épül, azt mondják hogy nekik ez magas.

Sokat tanultál matekot és nem ment? (Pl tanultál heti legalább 3 órát sulin kívül matekot MINDEN héten 9.-12. osztályig?) Ha nem, akkor lehet nem benned lesz a hiba, szimplán csak nem tanultál eleget (mert középsulis matekot középszintre csak tanulni kell, a legtöbb diák képes lenne rá ha érdekelné).

2021. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Középiskolában mindig jártam matek tanárhoz. Hetente 1 alkalommal, érettségi előtt heti 2-3 alkalommal is, akkor egész jól ment magamhoz képest, de egy jobb érzékű ennyitől már szinte kiváló volt...
2021. júl. 14. 18:16
 5/5 anonim válasza:
56 pontos közép matekkal mentem el vegyészmérnöknek. Megszenvedtem, de átmentem analízis I és II-ből is elsőre.
2021. aug. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!