Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki az Oxfordon vagy hasonló...

Aki az Oxfordon vagy hasonló kaliberű angol egyetemen végzett, az nagyobb eséllyel kap e Budapesten állást és többet kereshet e, mint aki mondjuk az Eltén végzett?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha egy quant melóra jelentkezik...

2020. nov. 30. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
nem
2020. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Én jelenleg egy Russell group egyetemre járok, szerintem az enyémet talán el sem fogadnák, mert azt hinnék, hogy az első jobb ajánlatnál lelépnék... :/
2020. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Dw minek akarna ide visszajönni valaki?
2020. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2%
Az oxford gyenge ehhez, de ha mondjuk a Harwardon végeztél akkor egyből mindenhova felvennének
2020. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem tudom, hogy #2. miért lett lepontozva...


#3. Család miatt? De ez csak egy példa...

Nyílván nem fog annyit keresni mint Londonban, vagy New Yorkban, de a kérdés nem is ez volt...

2020. nov. 30. 13:06
 6/12 A kérdező kommentje:
#4. :DDD
2020. nov. 30. 13:07
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Attó függ, hogy milyen állásra jelentkezik, milyen szektorba.


Egy nemzetközi multinál mindig előny, ha neves, nemzetközileg is ismert iskolában szerezted a papírod. A másik véglet, hogy egy KKV, vagy az államigazgatás ezzel nem fog törődni, vagy nem akarnak megfizetni, vagy bértábla van, ahol egyetem=egyetem, mindegy, hogy melyiken végeztél.

A kettő között meg millió egyéb szempont.



És mindez kb a pályakezdőkre igaz csak. 5 év munkaviszony után már sokkal jobban nézik átlag munkahelyen, hogy hol dogloztál, milyen feladatkörben, milyen projecteken, mint azt, hogy hol végeztél (azért mondom, hogy átlag munkahelyen, mert vannak olyan helyek, ahol az iskola, és a tudományos fokozatok még 20 év munka után is sokat jelentenek, pl ha valamilyen akadémiai, vagy kutató területen mész tovább)

2020. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Baluba ***** válasza:

A legtöbb helyen előnyt jelent, amikor jelentkezel egy állásra. Cég és pozíció válogatja, hogy mekkora előnyt (pl egy gyengébb állásinterjút kompenzál-e), jellemzően a karriered elején többet, és azoknál az állásoknál, ahol a tehetséget keresnek skillek helyett, ott is többet.


Viszont a kezdőfizetésedet jellemzően nem befolyásolja, általában a meghirdetett kezdő állásokhoz egy elég szűk tartomány tartozik, azt a fizetést fogod kapni.


Véleményem szerint amikor igazán jól jön egy Oxbridge diploma, az a második munkád. Amikor van már 1-3 év tapasztalatod belépő szintű állással, ahol jól teljesítettél, megmutattad, hogy "tudsz dolgozni". Értékes asset vagy, de még mindig inkább projekt, mint egy kész alkalmazott. Ebben a helyzetben a következő szintre lépésnél (ami gyakran másik céghez szerződéssel történik meg) nagy a verseny, ahol éveket nyerhetsz, ha egy szuper diplomával tudod igazolni a tehetségedet.

2020. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs de van pár külföldön végzett ismerősöm.

Ez alapján mondom hogy igen, többet ér.

Egyik példa, Dél Afrikában járt egyetemre, tehát semmi extra. Itthon jobbnal jobb munkákat kap csak azért mert ő már majdnem brit ezek alapján. 6 évvel ezelőtti munkáját tudom napi 85ezer forint volt, mindezt úgy hogy kellett neki egy itthon végzett magyar asszisztens fele (ez akkor a párom volt akit felvettek mellé) tehát úgy is alkalmazták hogy a helyi dolgokat nem tudta mert ő olyan magyar volt aki egyben külföldi is.

2020. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Dél Afrikában járt egyetemre, tehát semmi extra. Itthon jobbnal jobb munkákat kap csak azért mert ő már majdnem brit ezek alapján."


Vaaagy! Semmi köze a dolognak a dél afrikai diplomáhához, ahhoz sokkal inkább, hogy perfekt beszél angolul? :)


Nehéz ezeket az ok-okozati dolgokat megfogni.



Nálunk amerikai multinál a nagynevű külföldi egyetemekenk volt respektje (egy Oxford, egy MIT, etc). De egy tetszőleges mezei nyugati egyetem vs egy elte már ugyanaz volt, egyik sem számított nagyon

2020. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!