Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 550 ezer forint elég a...

Havi 550 ezer forint elég a megélhetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régebben 160 ezer forintot kerestem havonta (kb 3 éve), jelenleg 550 ezer a havi fizetésem. Mit gondoltok, akik hozzám hasonlóan mertek manőverezni / munkahelyeket váltogatni, elérhető a havi 1 milliós fizetés, vagy ez magyarországon csak egy "nagy" gondolat?


Fogalmam sincs, hogy régebben hogy éltem meg olyan kevés pénzből, de jelenleg már ez a fizetés is kevésnek tűnik, hiszen alig tudok félretenni 180 ezret havonta. Kevésnek érzem.



2021. júl. 14. 06:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez nagyban fugg az eletszinvonaladtol, a terveidtol stb stb
2021. júl. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Elég gáz, hogy 370k-ból jössz ki egy hónapban.


300k-ból (+ az ovidíja) kijövünk 4-en. 700k a bevételünk, ami most csak a COVID utóhatás miatt ilyen kevés.

2021. júl. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Én havi 650 ez keresek.

100 ezret költök megélhetésre.

150 elmegy az albira, rezsire miegyébbre.

400 ezret teszek félre a jövőre.


100 ezer a deficit a Te fizetésed és az enyém közt. Szóval bőven elég 550 ezer is.

A dolog lényege, hogy addig nyújtózkodj amíg a takaró ér.

2021. júl. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Szívből ajánlom a Kiszámoló blog cikkeit, nagyon jó elgondolkodtató írásai vannak, valamint konkrét tippjei is a pénz beosztására 😊

Ez egy több éves cikk, de a fenti kérdésedhez szorosan kapcsolódik, lehetséges, hogy ez áll a hátterében annak, hogy kevésnek érzed ezt az összeget: [link]

2021. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
A 4-es cikket én is ajánlom. Te egyszerűen elinfláltad a jövedelmed, de ha 1 milliót keresel majd, azt is el fogod és kevésnek fogod érezni. Egyébként az 1 milliós fizetés sem elérhetetlen, persze tenni is kell érte. Ha célod és dolgozol érte, lehet, hogy 1 milliót nem éred el, de a 900 ezret igen, már megérte tenni.
2021. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem a fizetéseddel van a baj, hanem a felfogással. Nincs olyan fizetés, amire azt fogod mondani, hogy elég, ha az életszínvonaladat állandóan a bevételeidhez igazítod.

600 ezres havi fizetésemből 350-400 ezer forintot tudok félretenni havonta fixen úgy, hogy a maradékból fizetek két lakástakarékot (40 ezer), egészségpénztárra elmegy 33 ezer forint és a lakáshitelünk, illetve rezsink felét is én állom (-40 ezer forint). Vagyis a fix kiadások után kb. 100-150 ezer forintból simán megélek úgy, hogy nem igazán nézem meg pl. az ételek árát a boltban, egyszerűen csak nem veszem meg azt, amire nincs szükségem, vagy amire sajnálom a pénzt.

Határozd meg azt a minimumot, amiből meg tudsz élni, számolj rá némi biztonsági tényezőt, a többit pedig azonnal tedd el mondjuk egy megtakarítási számlára és felejtsd el, hogy létezik.

Szerintem az 1 milliós alkalmazotti fizetés már közel sem általános Magyarországon, de mondom. Ha mindig ehhez igazítod az életszínvonaladat, akkor ezt sem fogod soknak érezni egy idő után.

2021. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos kommenteket!
2021. júl. 14. 09:28
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Éhen halsz, keress jobban fizető állást!
2021. júl. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem tudsz belőle megélni, akkor pénzügyileg analfabéta vagy.
2021. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Ez a kérdés provokáló volt ha Magyarországról van szó, hiszen a magyar nép java, a töredékért gürizik ..
2021. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!