Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmennél a helyemben így...

Elmennél a helyemben így nettó 145-ért dolgozni?

Figyelt kérdés

Most kaptam kézhez a tanári mesterdiplomám, 6 éves egyetemi képzés kellett hozzá. Eddig olcsó kollégiumban éltem + diákmunkáztam, így túl tudtam élni.


Viszont a szüleim azt szeretnék, ha 25 évesen már nem náluk élnék. (Meg is értem, mert 3 kisebb testvérem van, kicsi a lakás.)


A fizetés viszont a tanári bértábla szerint nettó 145 ezer ft, pótlékostól is csak nettó 160. Budapestiek vagyunk, nem akarok elmenni idegen városba, de nem tudom, hogy fizessek ebből albérletet. Viszont nagyon szeretnék tanár lenni, kiskorom óta ez az álmom, a tanítási gyakorlatot is nagyon szerettem. De nem tudom, ennyiből hogy éljek túl...


És sajnos fizikai munkát nem végezhetek, mert egy gyerekkori gerincsérülésem miatt vigyáznom kell magamra nagyon. Nem tudom, mit tegyek. Nagyon szeretnék tanítani, de éhen halni sem akarok.



2021. júl. 14. 18:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Privát iskolákat keress, esetleg adj magán órákat. Az állami tanári bértáblából aligha lehet megélni, főleg pesten. (max ha találsz pest szélén vlmi 1 szobás lepukkant olcsó szuterént bérelni vagy nem tudom...)
2021. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
80%
Jézusmária. Nem akartam elhinni, amit írtál. Utánanéztem a tanári bértáblának. Tényleg ennyi. Szerintem menekülj azonnal, mert az alapfizetésed pótlékok nêlkül még 10 év múlva sem fogja elérni a nettó 200-at. Aki ennyiért elmegy nekik tanítani mesterdiplomával,az nem normális.
2021. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%

Értelemszerűen nem. Nem is tudom ez egyáltalán hogy lehet opció. Pesten betanított autista munkák is 220nál kezdődnek


Vagy pálya váltás, vagy magán órák

2021. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Menekülj, amíg lehet, ha nem akarsz éhen halni.
2021. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Ha tudsz valamilyen idegen nyelven (a nyelvvizsga nem feltétlenül ezt jelenti), akkor várnak a multik irodái vagy az SSC-k. Ott még pénzt is tudsz keresni, a tanítást felejtsd el, mert abból nem fogsz megélni.
2021. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Minden bantas nelkul (bar pontosan tudom hogy a munkaugyes troll vagy): aki 6 evvel ezelott a tanari palyat valasztotta es nem volt tisztaban vele, hogy abbol megelni csak akkor fog, ha van mas, passziv jovedelme is, az magara vessen.
2021. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%

Leírhatatlanul tisztelem a kitartásod és a kemény munkád, de úgy gondolom nem áll arányban a befektetett energia az elérhető juttatásokkal (nagyon enyhén fogalmaztam).


Pár éve annyit kerestem mint te, aztán gondoltam egy nagyot és megismerkedtem egy másik szakmával. Szakmunkával. Jelenleg 190 ezer forint csak az albérletem havonta, és ez a kiadás a fizetésem 30%-a.


Én azt mondom, hogy ha az állam nem fizeti meg a tanárokat, akkor nem rajtad fog múlni a mundér becsülete. Senki nem kérheti rajtad számon azt, hogy eldobsz mindent és el akarsz menni valódi pénzt keresni. Üzleti szempontból kell a dologra tekinteni. Mit tudsz? Tudsz tanítani, kommunikálni. Esetleg magánórákat adhatnál, kitalálhatnál egy modellt, megcsinálhatnád a saját 'iskoládat'.


Ha nem így gondolkodsz, akkor csináld azt amit szeretsz, és tudsz belőle jövedelmet realizálni. Én szeretek tervezni, szeretek építeni, kikapcsol. Egyáltalán nem dolgozom magam halálra, mert az a minőség rovására megy. Alkalmazott vagyok, de megbecsülnek, mert jól dolgozom. Ha utálnám a munkámat, vagy nem fizetnének meg, akkor... szarnék is az egészre, mert nem látnám értelmét, hogy holnap folytassam.


Egy biztos: lépned kell, jobbra vagy balra. Az eghelyben toporgásánl nincs rosszabb, viszont rosszul NEM léphetsz. BÁRMIT lépsz, az jó lesz. Ha nem most, akkor később.

2021. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Milyen szakos vagy?
2021. júl. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Külonórával duplázd meg
2021. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Közalkalmazottnak biztos nem, menj magániskolába!

Meg vállalj nyelvóra adást, érettségire felkészítést stb.


Az egyetemen nem volt karrierszak?

2021. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!