Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 30 napos felmondási idő...

A 30 napos felmondási idő alatt a szerződésben foglaltak szerint kell dolgozzak ugye?

Figyelt kérdés
A főnök nem akar elengedni, nem örül, hogy otthagyom, ezért semmiképpen sem engedi el a 30 napos felmondási időt. Természetesen havi 42 órára vagyok bejelentve, igazából pedig napi 10-12 órát dolgozom. Ezeket eddig feketén fizette. A felmondási idő alatt (30 nap) hivatkozhatok a szerződésben foglalt 42 órára és akár teljesíthetem úgyis, hogy napi 2 órára megyek be dolgozni?
2016. márc. 21. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Természetesen a szerződés szerint kell dolgozni, ahogy eddig is aszerint kellett volna. (Az más kérdés, hogy most már nem kell félned a főnök önkényes retorziójától, mivel te mondtál fel, ő már nem tud téged kirúgni. Nyilván az illegális bérre sem nagyon számíthatsz így tőle, csak ami a szerződés szerint jár.)


"és akár teljesíthetem úgyis, hogy napi 2 órára megyek be dolgozni?"

Ez semmiképp nem szabad elképzelés kérdése. Úgy kell bejárnod, ahogy a szerződés írja, illetve a kapott munkaidő-beosztás szerint. Ami lehet olyan is (csak példa), hogy heti 1 napon 10 óra.

2016. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Munkajogilag igen.


Más kérdés, hogy ezt nem tudom megérteni: mi a csudáért nem tudod ugyanúgy ledolgozni azt az 1 hónapot? Miért kell úgy e4ljönni valahonnan, hogy "bosszút állsz"?

Eddig is így dolgoztál, tudtad, hogy 1 hónap a felmondási idő, a zsebbe eltett pénz feketén meg jó volt, nem?

Nem értem azt a mentalitást, hogy utoljára még belerúgok egyet.

Ha a főnöknek nem tetszik, hogy elmész, akkor az is lehet, hogy tudtál volna vele egyezkedni...

2016. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, bocsánat, én a munkajogilag igent a fő kérdésre írtam, a

"A 30 napos felmondási idő alatt a szerződésben foglaltak szerint kell dolgozzak ugye?" - re.

Nem arra, hogy napi 2 órára megy be, saját kénye-kedve szerint.

2016. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha 42 órát vagy bejelentve akkor annyit vagy munkajogilag dolgozni. Menj be és ücsörögj ott 2 órát, nem értem hogy aki nagyon el akar menni azt miért nem hagyják, én is főnök vagyok de mindig eltekintek a felmondási időtől.
2016. márc. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen a hivatalos munkaidő-beosztás szerint vagy köteles dolgozni felmondási idő alatt is. Ha az úgy írja elő, hogy napi 2 óra, akkor úgy...
2016. márc. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!