Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria vendéglátás túlóra?

Ausztria vendéglátás túlóra?

Figyelt kérdés

Tirolban mosogatok és eredetileg 5,5 nap dolgoznék 9 órát naponta plusz egy fél nap. Meg is kapom a több szabadnapot egyben de a túl órát kifizetik?

Többször is van hogy 11 órát melózok.

Én írom magamnak az órakat de ez valahogy bahajthatom rajtuk?

Persze volt eleinte 6 órás nap is de már egyeltalán nem.



2021. júl. 17. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az egész úgy működik, hogy vannak főszezonos hónapok, mint például a Július, Augusztus, December. Amikor is hetente még rászámolhatsz pluszban +15 órát arra ami a szerződésedben szerepel. Ha tehát heti 50 órában vagy akkor ténylegesen ezekben a hónapokban heti 65 órát kell majd melóznod kb.

Kifizethetik vagy kiadják ez a két lehetőségük van. Ha sunyognak az órával vagy ha nem jó az óraszámod akkor szólni kell nekik, és ha nem fizetik ki akkor menni kell az Arbeiterkammerhez ők képviselnek téged. Ők behajtják kamatostul, már elég ha megemlíted a munkaadódnak, hogy Arbeiterkammer akkor szoktak már fizetni egyből, mert nekik se céljuk a pereskedés. Az óráidat írjad, valamint mindig fényképezd le a Dienstplan-t.

2021. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát én írom magamnak de ilyen Dienstplannal nem találkoztam.

A pincérek be vannak írva, hogy ki mikor de mi konyhások nem.


Az általam írt elég lehet?

2021. júl. 17. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam még az Arbeiterkammer-nél, ezért nem tudom, hogy elég e. Lehet, hogy elég. Honnét tudod, hogy mikor vagy szabad, ha nincs beosztásod? Ez mondjuk már gáz, ha még beosztásod sincs, úgy vannak vele, hogy úgy is ott leszel egész héten, minek neked beosztás :D
2021. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szabikat egyben kértem és ugy is adják, tudom mikor leszek szabin. Csak azt nem írja senki naponta mettől meddig vagyunk ott.
2021. júl. 17. 15:04
 5/5 anonim válasza:
Szia, Tirolon belül hol vagy? Én is itt mosogatok, nálunk checkolós rendszer van így nyomon követik mennyit dolgozok és ezáltal fizetnek ki. Júniusi fizuval volt 21 óra túlórám, utolsó centig megkaptam. Ellenkező esetben meg behajthatod rajtuk, de őszintén érdemes lenne +5-6 óra miatt kirúgatnod magad? Ha a hely okés, meg jól érzed magad akkor max szólsz a főnöködnek aztán kész.
2021. júl. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!