Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugdíj szolgálati időt...

Nyugdíj szolgálati időt utólag lehet szerezni "megállapodással" ?

Figyelt kérdés

2001 és 2007 között külföldön (Dél-Amerika) voltam, az első 2 évben még fizetésnélküli szabadságon az akkori itthoni munkahelyemről, aztán őszintén szólva nem emlékszem hogy szűnt meg az a munkaviszonyom de ma már a cég sem létezik.

Erre az időre lehetséges utólag nyugdíjjogosultságot szerezni?



#nyugdíj megállapodás
2021. júl. 19. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ilyen régi esetén lehetséges-e, alapvetően legfeljebb 5 évre jogilag lehetséges....


[link]


ezt a részt olvasd tovább....


"Az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött személy az öregségi teljes, illetőleg öregségi résznyugdíjhoz szükséges szolgálati idő vásárlása céljából köthet megállapodást, legfeljebb 5 évre, visszamenőleges járulékfizetéssel.


A Tbj.


34.§-a (5) bekezdés b) pontja szerint


szolgálati idő szerzése érdekében megállapodást köthet a megállapodás megkötése napján érvényes minimálbér alapulvételével számított 24 százalék nyugdíjjárulék fizetésével az a nagykorú személy, aki a társadalombiztosítási öregségi teljes nyugdíjhoz a Tny.-ben meghatározott húsz év szolgálati idő, vagy - az igénylőre irányadó öregségi nyugdíjkorhatár 1997. december 31-e utáni betöltése esetén - az öregségi résznyugdíjhoz előírt tizenöt év szolgálati idő elérése érdekében kizárólag az öregségi résznyugdíjra vagy öregségi teljes nyugdíjra jogosultsághoz szükséges hiányzó szolgálati idejét, legfeljebb azonban öt naptári évet kívánja szolgálati időként elismertetni."

2021. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De nekem azt is felvetették a nyugdíjhivatalban, hogy két tanú is elfogadott, ha a cégből már semmi nem maradt.
2021. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De itt nem arról van szó! Hisz nem is volt cég, mert nem itthon élt!
2021. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-as: de volt, az első 2 évben fizetésnélküli szabadságon voltam, aztán utána hosszabb ideig nem jártam itthon, és mire hazajöttem már megszűnt. Azt nem tudom, hogy az alvó munkaviszonyom ezzel szűnt-e meg, vagy esetleg már előtte valamikor a cég "leírt", de a kérdés szempontjából gondolom nem lényeges.
2021. júl. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!