Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 10000 forint emelést kaptam. ...

10000 forint emelést kaptam. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Eddig logisztika osztályon voltam csoportvezező, már 2 éve...

400000 bruttót kaptam.


Még azelőtt sima logisztikai munkatárs voltam 4 évig (főleg targoncáztam), 350000 bruttóért.


Most műszakvezetőnek léptettek elő és bruttó 10000 forint emelést kaptam összesen.


Azért fogadtam el, mert maga a pozició az jó és ha lesz benne 1-3 év tapasztalatom, akkor tudok menni máshova.


De manapság már a sima logisztikai munkatársak sem annyit keresnek mint én annó, hanem egész közel vannak az én mostani béremhez (pontosan nem tudom mennyit keresnek)...


Most 18 emberért felelek, a napom 60 százalékában targoncázok, rendeléseket veszek fel, kamionosokkal tartom a kapcsolatot, felügyelem a többiek munkáját, lepakolom a kamionokat, stb.

40 százalékban meg irodaimunkát végzek.


Szerintetek mennyire normális így ez a 410000 bruttó?


Van egy olyan érzésem, hogy palira vesznek és másnak többet fizetnének.


Budapesti cég és 3 műszakban vagyok.



2021. júl. 22. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Megalázó...
2021. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevésnek tűnik, én raktári admin vagyok igaz a raktárban minden irodai munkát én csinálok több nyelven, 8-16ig munkaidő, és 460 ezer a bruttóm plusz 3 havonta +200e bruttó prémium. Ahhoz képest kevés a béred. De a férjem raktárvezető 9-17ig és csak 420e bruttója van..Bp mi is. De ő is kevesli, most kérte épp a bére újratárgyalását.
2021. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Eleve nem normalis barmilyen "vezeto" pozicioban brutto 400-ert dolgozni.
2021. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2. Nálunk a raktárvezető ha minden igaz, akkor 600 bruttót kap.

Én is raktárvezető szeretnék majd lenni egy olya 3 év múlva...

2021. júl. 22. 17:17
 5/11 A kérdező kommentje:

De valószínüleg már majd másik helyen.

Eléggé kihasználva érzem magam itt...

2021. júl. 22. 17:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A béred valóban kevés.

De pozíciókon belül is nagy a szórás, nem mindegy mit kell csinálni.

Van olyan raktárvezető, aki csak a fizikális raktári készletet kezeli, szervezi és a targoncásokat koordinálja. Van olyan raktárvezető aki meg öltönyben jár és több nyelven beszél. Sok helyen mást jelent a raktárvezető pozíció is. Így a bérezése is.

Én is az szeretnék amúgy lenni :) De pl én foglalkozok jelenleg raktári területen exportal, importal, vámmal, közvámmal, cross dock-al, készletezéssel is TAPA raktárban, szóval én ilyen jellegű raktárban szeretnék , nem pl egy gyárnak a raktárában, az nem vonz.


2-es vagyok :)

2021. júl. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el interjuzni par helyre hasonló pozira. Probalj bekeeni nagyobb ossseget. Simán lehet hogy alulfizetnek
2021. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Én br 350 ért vagyok csoportvezető egy irodában, 7 emberért felelek.
2021. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Jó ezek az itt vagyok csoportvezető meg ott vagyok csoportvezető, meg műszakvezető, meg tököm vezető...


Tartsuk észben, hogy marhára nem mindegy, hogy te egy 50 fős cégnél egy raktárban vagy 5 raktárosnak a csoportvezetője 8 általánossal havi bruttó 450 ezerért, vagy mondjuk egy 1500 fős cégnél egy 5 fős mérnökcsapatnak vagy a vezetője havi bruttó 900 ezerért. Pedig csoportvezető-csoportvezető.


Mint ahogy nem mindegy, hogy egy 50 fős garázscégnél cégnél vagy minőségügyi vezető bruttó 900 ezerért, egy 2000 fős cégnél bruttó 3 millióért, vagy az Audiban bruttó 15 millióért (most csak mondtam valamit, nem tudom ott mennyi a reális)


Szóval maga a pozíció megnevezése semmit nem jelent... Meg az se hogy hány emberért felelsz. Nálunk a gyárban a műszakvezetők végülis az egész műszakért felelnek. 30 ember. Aztán? Bárkiből lehet műszakvezető, aki nem teljesen retardált és tud írni olvasni. Semmilyen végzettség nem kell hozzá. 0 felelősség. Jöjjön le a tervezett darabszám, meg a létszám legyen meg. Ennyi. És kapnak érte bruttó 3-4-500 ezret. Attól függ mióta vannak a cégnél. Pedig aztán húúha, mennyi emberért felel!

Én csoportvezetőm meg rajtam kívül 4 másik mérnökért felel. Négyért. Nem harmincért. Aztán százszor nagyobb felelőssége van, meg 3-4 szer annyit keres mint egy műszakvezető.


Szóval nem, az "irányított" emberek száma, meg a pozíciód megnevezése lószart nem jelent. Csoportvezető és csoportvezető között óriási különbségek vannak. Cégmérettől, tevékenységi körtől, részlegtől, cégpolitikától függően.


A bruttó 410 kevésnek hangzik. De nem kell túlmisztifikálni ezt a "logisztikai csoportvezető"-t. Ne sértődj meg, nem degradálni akarom a munkádat. De ez is kb 0 felelősség. Nem kell hozzá 3 diploma, meg 10 év szakmai tapasztalat, hogy valaki ezt ellássa. Nem fognak ezért nettó 1 milliós fizetést adni. Csak mert "csoportvezető" meg "X emberért felelek"

2021. júl. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért vannak ilyen fizetések, mert egy doboz cigivel többért elvállaltok minden sz@rt. Megérdemlitek! :)
2021. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!