Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a baj, amiért nem...

Mi lehet a baj, amiért nem találok munkát?

Figyelt kérdés

IT területen keresek munkát 3 hónapja, egyelőre kevés sikerrel. Csak olyan helyre jelentkezek, ahol max. 1-2 év tapasztalatot kérnek, de még sokszor oda is alulképzettnek érzem magam a requirements elolvasása után.

Valamiért úgy érzem, mintha a legtöbb interjú félremenne és nem sikerülne felmérni a képességeimet: semmi kérdés a CV-mről, korábbi projektekről. Voltak interjúk, ahol azért estem ki például, mert nem tudtam fejből megírni

a Floyd–Warshall-algoritmust. Vannak helyek, ahol én rontottam el, mivel feszültség alatt általában rosszabbul teljesítek. Néhány helyen pedig ghostoltak, de nyilván sejtem, hogy 1 hónap válasz nélkül az nemet jelent.


Nemrég végeztem fizika BSc-n 4.75-as tanulmányi átlaggal, ezelőtt 3 évig matek-fizika tanár szakon tanultam, de az befejezetlen maradt.

A programozás tanulását 3 éve kezdtem el, azóta önállóan tanulom, de sosem dolgoztam sehol, még gyakornokként sem.

A software engineering alapokkal nagyjából tisztában vagyok, tanultam adatszerkezeteket, algoritmusokat, adatbázisokat, OOP-t, de mély tudásom nincs ezek terén.


A Pythont 3 éve ismerem és használom is, és úgy gondolom, hogy elég mély tudást sikerült összeszednem: generators, contextmanagers, metaclasses, threading, multiprocessing, az ezekből adódó limitációk, async/await, itertools, functools, stb..

Van tapasztalatom a legtöbb népszerű könyvtárral is, mint Django, Flask, Numpy, Tensorflow, Scikit-learn, Matplotlib, Pandas, illetve az utóbbi kettőhöz többször contributor is voltam kisebb jelentőségű issue-knál.

A Pythonhoz kapcsolva, illetve a tanulmányaimból adódóan is érdekel a Data Science, a valószínűségszámítás, statisztika és machine learning területen jó alaptudásom van.

Ezt igyekszem fejleszteni, időszakosan a Kaggle oldalon gyakorlom adatsorok elemzését. Úgy láttam azonban, hogy Data Science/Machine Learning terület esetén a munkáltatók nincsenek meggyőzve a fizika alapszakkal,

és általánosságban véve kevés álláslehetőség van, ezért ezt az irányt ma már nem annyira erőltetem.


Egy éve elkezdtem érdeklődni a webfejlesztés iránt is: JavaScriptet, TypeScriptet, Reactot, Node.js-t használtam saját projektekhez.

Kb. másfél éve ismerem a Rust nyelvet is, és a kedvencem lett, több open source könyvtárhoz itt is contributor vagyok, bár tudom, hogy ezt jelenleg nem igazán keresik Magyarországon.

Az összes előbb felsorolt technológiához tudok projektet mutatni. Ilyenek például: a szakdolgozatomból kiindult egy open source Python könyvtár egy Rust extension modullal,

van egy saját full-stack weboldalam saját domainnel, ami egy GraphQL, Node.js backend ami Dockerrel van menedzselve és egy React,

Next.js és Material-UI frontend, egy Útkereső algoritmus vizualizáció Reacttal és WebAssemblyvel továbbá még rengeteg kisebb projekt, amikre nincs hely a CV-ben, mint pl. egy alap Rust ray tracer.

A főbb projektek természetesen összefoglalva, source linkkel használt technológiákkal vannak az önéletrajzomba téve és persze a maga működő projekt is linkelve van - kipróbálható (az összes 0 traffic, senki sem próbálta ki).

Röviden foglalkoztam C-vel és C#-al is, bár ezekhez nem igazán tudok projektet mutatni, és bőven tanulni kéne még róluk. Ezen kívül StackOverflow-n viszonylag aktív vagyok, ott 1700 reputation pontom van.

Jelenleg is minden nap próbálok tanulni és fejlődni, éppen a C#-ra fókuszálok, főleg mert ehhez kapcsolódóan látom a legtöbb álláshirdetést.

Én el tudom fogadni, hogy az IT-ben folyamatosan fejlődni kell, sőt, ez nekem pozitív dolog.

Az egyetlen amit szeretnék, hogy ne hátramutató, legacy technológiákat kelljen tanulnom, mint pl. WordPress, vagy PHP (bocsánat, ha megsértettem valakit, én nem kedvelem ezeket).

Angolul felsőfokon tudok, és tanulni kizárólag angol nyelven szoktam.


Igazából bármilyen munkát elfogadnék, aminek bármi köze van a programozáshoz. A fizetés sem érdekel túlságosan, nettó 200k-val én már megelégednék. Persze

ezt a munkáltatók felé nem kommunikálhatom, mert gyanús volna, tehát minden alkalommal el kell játszani a high value candidatet..

Tudom, elég negatív az írás hangvétele, az interjúkon mindig pozitív vagyok.


Mi lehet a baj?



2021. aug. 3. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj tényleg nem sértő szándékkal mondom, de ez a szóf.sás elriasztó. Pont egy fél órája beszéltünk meg a kollegákkal egy jelentkezőt (3 kör interjú után) és mindenkinek az volt a véleménye, hogy lehet, hogy értelmes ember, de annyit beszél hogy senki nem akart vele dolgozni.

Mérnöki, műszaki területen (mint pl. az IT) komoly értéke van "a lényeget, pontosan, precízen" hozzáállásnak, és amit leírtál az nem ezt tükrözi.

2021. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A való életben inkább szűkszavú vagyok. Lehet nem kéne ilyen elmeállapotban írnom.. Mindenesetre köszönöm.
2021. aug. 3. 14:59
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Annyit irtal ide hogy en mar ezert se vennelek fel.

Masik dolog, lehet szarul interjuzol, nem mosolyogsz rossz a testbeszeded stb. Kezdo poziba nem feltetlen az szamit mit tudsz hanem a tanulasi vagy es az hogy legyel megkapo ember. Ha tul tudalekos vagy az is visszauthet. Nezz a neten interjutechnikakrol videokat meg arrol hogy milyen kerdesek lehetnek, jatsz el egy ilyen interjut, vedd fel magad es nezd meg mosolyogsze, szorongsze stb. A berigenyed realis? Probalj kevesebbet kerni, lehet infosoknak megadják de fizikusoknak nem. Tesztelesen gondolkodtal? Siman elmehetsz tesztelonek, sot automata tesztmernoknek aztan 1-2 év utan valtasz. Sokkal konnyebb lesz mint siman allast keresni programozokent 0 tapasztalattal. Onkenteskedesen gondolkodtal? Interjun elmondod hogy szeretnel a probaidod alatt ingyen dolgozni mivel nincs tapasztalatod es bizonyitani akarsz, azzal a szandekkal hogy probaido vegen ha jonak gondolnak akkor alkalmaznanak. Ha 3 honapig kihuzod penzugyileg akkor garantalom hogy ezzel siman kapsz barhol melot.

2021. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Most olvasom a high value candidate dolgot. Hat te abszalut nem ebbe a kategoriaba esel. Nyugodtan mindenhol mondj be netto 250-nek megfelelo bruttot. Nem ersz annyit mint egy informatikus, ne is hidd magadrol ezt. Nekik egyetemrol kiesve kb 6 honap -2 ev tapasztalatuk van a szakmaban...
2021. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Inkább koncentrálj egy dologra és azzal indíts interjún ami a legjobban megy mert sokan elvesztik az érdeklődést amikor túl sok infóval öntöd el őket.

Érdemes készülni a szakmai tesztekre is.


Nekem az jött be, hogy egy oldalas az önéletrajtom pedig 15 éves tapasztalatom van.

HR -en szeretni szokták mert 2 perc alatt át lehet nézni.

2021. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Legközelebb írok egy TLDR-t, hogy ne triggereljen ennyire mindenkit.


#3:

Rengeteg videót néztem, ami az interjúkra készít fel. Tesztelés is teljesen megfelelne, az önkénteskedésen még nem gondolkoztam, lehet, hogy ez lesz az útja..


#4:

Nem igazán értem, hogy ez most sértegetés-e :D Br. 350-550 sávot szoktam mondani, és valóban nem tartom magam high value candidatenek.


Köszönöm a válaszokat egyébként.

2021. aug. 3. 15:48
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
CV-ből jobban lehetne ítélkezni, de ha az is ennyire hosszú, akkor az alapból elgondolkodtató, mert arról árulkodik, hogy nem értette meg a CV fogalmát az illető. Legyen egy oldalas, maximum kettő és csak releváns, lényegi információt tartalmazzon. Amit ide kiírtál annak motivációs levélben van a helye, de még annak is hosszú.
2021. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként dörszölt játékosok nettot mondanak a fizetésre, de nem konkretizálják. Amikor megkérdezik, hogy nettoban vagy bruttoban gondolta-e, akkor visszakérdez, hogy szerintük melyik a reálisabb. Így biztosan nem lehet sokat mondani, maximum ha ők bruttó gondolják ezt, akkor elgondolkozik rajta az illető, hogy annyiért megéri-e neki az állás.
2021. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy mock CV, így néz ki. Félreértitek, a kérdés szövegét azért vettem ilyen hosszúra, hogy a helyzetem jobban megérthető legyen, és nem azért, mert ezt írnám a motivációs levelembe, vagy ezzel a szöveggel mennék interjúra.

2021. aug. 3. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen jo ez a cv szerintem, inkabb azzal lesz gond hogy hogyan viselkedsz interjun
2021. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!