Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy anyukától mi, mekkora az...

Egy anyukától mi, mekkora az elvárható, megfelelő havi bér, fizetés, amit kap és amiből él a család?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 19:22
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
64%
Tudod nem csak azt az idoszakot kell nezni mikor csecsen log a gyerek :) viccet felreteve . Mi alaposan szamolgatunk azzal hogy mi lesz ha iskolaztatni kell. Mi lesz ha 5 fore kell.komplett ebedet kesziteni? Nem.mind1 :) akkor mar nem csinalhato vissza az egesz. En tudom milyen nelkulozni es az hogy latod gyerekkent hogy kevesebbett esznek a szuleid vagy nem esznek hogy neked is legyen holnapra!
2021. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
41%
Milyen 5 főre? Hármasikreket terveztek elsőre?
2021. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
60%
Erdemes szamolni vele mi lesz ha ikrek plane ott ahol gyakori a harmas ikrek :) mint pl nalunk :)
2021. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
67%

"Egy házaspárnál nem tudja az egyik mennyit keres a másik?"


Hát nem mindig. Nem minden család működik egyformán.


Én sem tudom hogy a párom mennyit keres. Havonta bead a családi költségvetésbe egy fix összeget, amit évente emel valamennyivel. Amíg az összeg megfelel, nem is érdekel, hogy mennyi a fizetése. Én a havi családi kerettel számolok. Legnagyobb kiadásunk a nyaralás. Ilyenkor Ő állja az utat (benzinköltség stb.), én pedig a többit.


Az én fizetésemet pedig azért nem tudja, mert ugyanúgy járnánk, mint most a kérdező. Nekem erre nincs szükségem.


Most vettünk egy autót. 50 ezer hiányzott a vételárhoz. Megkérdezte, hogy a családi kasszából ki tudom-e pótolni. Kitudtam. Azt, hogy a többi 700 ezret honnan teremtette elő hozzá, nem is érdekel. Nekem logikus, hogy összespórolta az évek alatt.


Teljesen jól tud így is működni egy család. Legalábbis mi igen. 16 éve egyszer sem volt lehetőségünk veszekedni az anyagiak miatt.

2021. aug. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
73%
Gyönyörű házasságok vannak
2021. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
73%
Házasság = vagyonközösség. Aki nem tudja a férje fizetését, az olyan mintha nem tudná a sajátját.
2021. aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
11%

"Házasság = vagyonközösség"


Kivéve, ha van házassági szerződés.

2021. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
73%
#27: Ez így van. De ez Magyarországon még mindig nagyon ritka.
2021. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
71%

De fura. Nekem meg mindig mindenki azt mondja, hogy én nem vagyok normális nő, mert többet keresek a férjemnél. Minket ez nem zavar. Kinek mi a normális. Én örülnék annak is, ha a férjem keresne többet, de így is teljesen jól megvagyunk. A közös anyagiak gyarapodnak és ez a lényeg, ez visz közelebb a céljainkhoz.

Azokat a kapcsolatokat nem értem, ahol az anyagiakat elszigetelik egymástól és a jobban kereső fél úgy érzi, hogy lehúzza a másik. Anyagi értelemben ez persze valóban lehet így, de szerintem hosszútávon ilyen érzésekkel nem lehet együtt élni.

2021. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
46%

Én pl 6 órában keresek 230-330 közt, hónapfüggő, +37e gyes csp kapok még.

Ez már elmegy, a férjemnek nem kell túlóráznia soha meg sokat mennie mert kijövünk.

2021. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!