Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reálisan elvárható egy munkált...

Reálisan elvárható egy munkáltatótól az inflációkövető béremelés mint szigorú minimum? Vagyis ennyit vagy többet de legalább ennyit emeljen hogy a reálkereset-érték maradjon?

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 19:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem. pl: évek óta olyan terméket forgalmaz, aminek nem emelheti az árát. Akkor miből emeljen?
2019. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Akkor miből emeljen?"


Azt én nem tudom nem az én dolgom.Én se kérdezem meg tőle hogy nő a kaja ára a boltban miből veszem meg, nő a benzin a rezsi a lakhatás a ruha a cipő stb. minden nő. Miből? Én se kérdezem meg,


Így hát engem miért is kéne érdekeljen ő miből emel? Amiből akar.

Vagy ha nem akkor nézegetheti az üres helyeket akik elmentek máshova.

2019. júl. 4. 19:59
 3/24 anonim ***** válasza:
51%
mondok egy példát is, a Balaton szelet évek óta 76ft. sőt, sokszor akcióznak is mert nem fogy. Én nagyon szerettem, de igazából egy csomó lehagyta, jobbat lehet venni, olcsóbban. Már volt szó róla hogy beszüntetik, egy nagyobb áremelés hazavágná, az tuti.
2019. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"Akkor miből emeljen?“


És ez engem a (példánál maradva) a csokit gyártó melósként hol is érdekel? Miért is érdekel? Leszarom. Emeljen vagy megyek máshova többért.

2019. júl. 4. 20:04
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatót is pont ennyire nem érdekli a te bajod.
2019. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
Balázs, mennnnyyyyy máááár. Mehetnél közmunkásnak, te is tudod.
2019. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
Vagy a tőkés házimacskája. Nagyon unatkozik.
2019. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

jaj ne sajnáljátok már ennyire a munkáltatókat:)


a kérdésre válaszolva: igen

Amelyik cég nem emel bért évente ott szép lassan lecserélődika munkaválalói gárda, elmennek az agilis jól dolgozó emberek máshova dolgozni, és helyettük egyre gyatrább munkavállalokat tudnak csak felvenni.

Amelyik cég a mai helyzetben évekig nem emelgetia béreket pár éven belül nem fog találni munkavállalókat.


Ha szarul megy egy cégnek, max akkor fogadható el az infláció követő fizetés, ha a cég rendesen müködik akkor ennél magasabb béremelés az elvárt.

Pl: idén 3% a hivatalos infláció, miközben a minimálbér 9% al emelkedett, az átlag bérek meg 8% al(statisztikák szerint).

Tehát igenis elvárható az évenkénti érdemi béremelés egy korrekt rendesen müködő cégtől.

2019. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
77%
Ez csak a szokásos. Elvárhatod, ő meg nem köteles emelni. Ha nem tetszik, akkor köszviszlát. Értelmes ember talál magának munkát, ha akar, a többi meg hagyja, hogy fát vágjanak a hátán.
2019. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
65%
A kérdező nem Balázska.
2019. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!