Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy anyukától mi, mekkora az...

Egy anyukától mi, mekkora az elvárható, megfelelő havi bér, fizetés, amit kap és amiből él a család?

Figyelt kérdés
2021. aug. 5. 19:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
28%

Ez kettőtökre tartozik.

Én azt mondom nem elég, akkor boldogabb vagy?

Vagy azt mondom hú ez igen ez fsza! Boldogabb vagy?


Nincs ilyen hogy meg van szabva hogy nőként ennyit meg annyit kell keresni....

Kettőtök anyagi vitája rátok tartozik márpedig azert is mert NULLA konkrétumot illetve hátteret tudunk rólatok....


Hol éltek helyileg, lakás van e vagy albi, tanya vagy palita.... gyerek van e, beteg vagy e?

Egymillió meg egy aspektust kene tudni ahhoz hogy legalább egy VÉLEMÉNYT lehessen irni....

Ezek akik itt véleményeznek sem tudják a körülményeiteket... így nem lehet azt mondani a fizudra hogy SOK, KEVÉS VAGY PONT JÓ.......

2021. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk én keresek többet (nő). De pl. a férjem jóval többet kiveszi a részét a háztartásból. Így alakult. Én fő állásban dolgozom+ a vállalkozásunkban is kb. 50%-ban részt veszek.
2021. aug. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
55%

Olyan felesleges kritizálni egyik vagy másik típusú családi felállást.

Kinek mi a jó, ezt hagyjuk a házastársakra. Addig nincs baj, amíg ugyanabban a csónakban eveznek és ugyanarra tartanak. Ez független attól, hogy tudja-e az egyik, hogy mennyit keres a másik.


Ettől még lehet boldog egy család, véleményem szerint nem ezen múlik...

2021. aug. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
60%

"Ettől még lehet boldog egy család, véleményem szerint nem ezen múlik..."


Persze, boldogok a lelki szegények.


Nyilván működhet, ha mindenkinek jó, csak épp nem ideális csapatjáték. Hátránya nincs, ha tudják egymás fizetését (mert onnantól, hogy együtt élnek az már közös), elméletileg együtt terveznek, költenek.. márpedig nehezebb tervezni ha nem tudják a hozzá szükséges információkat.


Ha a felek nem osztják meg egymással az információt az olyan, mintha titkolóznának egymás előtt valamiféle önös szándékból ("én nem mondom meg, hogy mennyit keresek, mert akkor kritizálná, hogy sokat költök a hobbimra").


Rendesen tervezni ilyen feltételekkel nem lehet. Így olyan, mintha a párkapcsolat megmaradna tinédzser szinten, és amikor már gyerekek is vannak ez egy veszélyes játék - szerintem.

2021. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyetértek a 34-essel. Nem értem hogyan lehet ilyen fontos információ nélkül közösen előre tervezni.
2021. aug. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
54%
A 230-at kevesli? Van fogalma a berekrol? Talán speciális tudásod van ezért mondja? És azt felfogta ha több lesz a fizud akkor gondolom nő a munka mennyisége is, ergo kevesebbet leszel otthon. Amíg te pénzt keresel ellatja a gyerekeket?
2021. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
49%
Aki meg mindig a megfelelő pillanatra vár a szülessel az várhat. :D Bár akinek egy autóval egyenértékű babakocsi járgány kell azt meg tudom érteni
2021. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
58%

"Ha a felek nem osztják meg egymással az információt az olyan, mintha titkolóznának egymás előtt "


Senki nem mondta, hogy titok lenne. Egyszerűen nem foglalkozunk vele, nem kérdezem meg minden év elején, hogy mennyi emelést kaptál, és most éppen hol tartasz a fizetésben.

Ha megkérdeznénk egymástól valamiért, akkor természetesen megmondjuk egymásnak. De nincs miért megkérdezni.


Ez mit befolyásol a mindennapi tervezésen? Semmit. Van egy családi keret havonta, azt kell beosztani, aztán kész.


Az egyéb extrák pedig amúgy is külön egyeztetést igényelnek anyagilag. De akkor sem azt kérdezzük meg egymástól, hogy mennyi a fizetésed, hanem, hogy miként tudjuk összehozni rá a szükséges összeget függetlenül a fizetéseink nagyságától.


Ha megkérdeznéd, most is azt mondanám, hogy fogalmam nincs mennyit keres a férjem. Mivel teljes munkaidőben foglalkoztatják középfokú munkakörben, ezért a garantált bérminimumot csak megkapja. :) :D


Ez nálunk nem központi téma...

2021. aug. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Nekem ez fura. Az embert jó érzéssel tölti el, ha pl. fizetés emelést kap. Az első, hogy hazamegyek és elújságolom a férjemnek, hogy kaptam x ezer forint fizetésemelést, de így van ez a részéről is. Ha munkahelyet váltanánk, akkor megbeszéljük ott mennyit keresne a másik, mik az előnyök, hátrányok.

A házasság vagyonközösség jogilag. Innentől kezdve nekem baromi fura, ha valaki nincs tisztában a "közössége" havi bevételével legalább nagyságrendileg. Ugyanennyire érthetetlen a számomra az is, ha valaki a kiadásokkal nincs tisztában, pl. feltud venni valamelyik fél a másik háta mögött úgy egy nagyobb összegű hitelt, hogy ő még csak nem is sejti (volt itt egy ilyen kérdés nemrég).

Számomra sem központi, mindennapos téma ez, de ahhoz hogy tervezni tudjunk (család, nyaralás, autó, felújítás, előtörlesztés, családiház, stb.) elengedhetetlen, hogy tudjuk, együtt, közösen miből gazdálkodhatunk és nagyjából mennyi idő mire összejön a pénz.

Én nem tudnék ilyen módon tudatlanságban élni. Persze elfogadom, ha másnak ez így rendben van.

2021. aug. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"Ez nálunk nem központi téma..."


Ok, ha egy időben tudtad mennyit keres csak épp nem vagy update az emelésről, ha nincs titkolódzás, mindenre jut és a nagyobb kiadásoknál (pl ingatlanvásárlás) megbeszélitek az anyagi helyzeteteket az más helyzet, akkor tényleg működhet.

2021. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!