Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldinek munka Magyarországon?

Külföldinek munka Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lassan két éve vagyunk együtt a barátommal. Szeretne Magyarországra költözni (kanadai). Most itt van vízum nélkül lassan két hónapja. Beadta egy csomó helyre a jelentkezését, és sehol semmi. Sajnos tapasztalata nincsen, viszont nagyon jó suliban, jó eredményekkel végzett pénzügy szakon. Még interjúig sem jutott el sehol sem. Tudom, hogy nehéz még magyaroknak is munkát találni, de van valakinek bármilyen ötlete, hogy hol találhatna ő? Angolul és franciául beszél, illetve nagyon kicsit magyarul. Nagyon el vagyunk keseredve, mert ha egy hónapon belül így nem talál, akkor lejár a vízummentes időszak, és haza kell mennie. Én szeretek itt élni, és nem szeretnék amiatt Kanadába költözni, mert itt lehetetlen munkát találni. :( Bármilyen jótanácsnak vagy ötletnek örülnék! Köszönöm!
2013. márc. 13. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
magyar nyelvtudás nélkül sehol sem fogják alkalmazni, még multicégeknél sem. ez tuti biztos. Kanadában mind neki, mind neked, azaz kettótöknek jobb jövőtök lehet mint Magyarországon. Én is próbáltam otthon elhelyezkedni, a barátnőm is, de semmi, pedig még a végzettségünk is jó. Már Angliában élünk lassan 5 éve, az elején még haza akartam menni, de most már biztosan nem.
2013. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magyartudás nélkül csak multik jönnek szóba, ott is csak a közép- és felsővezetői posztok, ahol megéri nekik importálni és megfizetni a minőségi munkaerőt. De azt meg nyilván nem fogja megkapni tapasztalat nélkül, szóval ez patthelyzet.


Esetleg internetes távmunka valami kanadai cégnél?

2013. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tapasztalat nuku?

felejtős...

2013. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Facebookon az expats csoportban kerdezzen korbe, itt elo kulfoldiek kozossege.
2013. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el,minek jönne ide ebbe a putriba?Neki se sok esze van,hogy egy jóléti országból a Balkánra akar jönni.Ha jót akartok akkor már azonnal mentek ki Kanadába.

Innen minden értelmes ember elmegy nem idejön.

Menjél te ki hozzá,ne akard ide kényszeríteni éhbérért robotoljon.

2013. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%-ban osztom az előttem szóló véleményét!
2013. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Sikerult neki munkat talalni? Mi is haza keszulunk a gyerekekkel az Angol parommal mert itt ez egy borzaszto elet. Penz van de semmi mas nincs. Az meg nem minden. :(

A parom most a GSK-nal dolgozik mint warehouse operative de nagyon remelem,h cegen belul atvennek vagy dolgozzon az angliai cegnek ithonrol valahogy.

2016. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!