Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaközvetítő cég csak az...

A munkaközvetítő cég csak az alapbéremből vesz el,vagy az egyéb juttatásokból is?

Figyelt kérdés
jelentkeztem egy munkahelyre,és egy ismerősöm aki ott dolgozik elküldte a bértáblázatot,és egy operátornak 370 ezer forint a bruttó alapbére.Az adecco irodánál lehet csak jelentkezni a céghez,közvetlen a cég nem vesz fel.Ők br. 306 ezres alapbért mondanak+DU műszakpótlék 30% az éjszakai 60%+évi br 400 ezer cafetéria. Az adecco csak az alapbéremből venne le,vagy a műszakpótlékokból és a cafetériából vonnának le?

2021. aug. 8. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%
A pótlékok is adókötelesek.
2021. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy adóköteles a pótlék is,de úgy értem hogy egy audis dolgozó alapbére br. 370 ezer forint,és nekem ugyan arra a munkára fizetnének br.306 ezret.A munkaerő kölcsönző iroda levesz 70 ezret a béremből.De a délutáni és éjszakai pótlékokból is leszed az iroda,vagy csak az alpbéremből azt a 70 ezret?
2021. aug. 8. 17:45
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Semmennyit se vesz le a közvetítő a béredből, szép is lenne ha évekig kapnák utánad a pénzt.


Ezek a cégek egy bizonyos alapdíjért dolgoznak, plusz kapnak pénzt az interjúra behívott vagy felvett emberenként is. De nem a te munkabéredből.

2021. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
53%

3# nem tudom dolgoztál-e hasonló helyen.

De nálunk nekünk fizetnek a munkások után, s mi fizetjük a munkásokat.

Természetesen a munkások velünk vannak szerződésben, nem a céggel ahol dolgoznak.

2021. aug. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha nem vesz le a béremből a munkaközvetítő,akkor egy audis dolgozónak miért br.370 ezer az alapbére,és az adecco meg a többi iroda csak br 306 ezret ad ugyanarra a munkára?Meg én nem is az audi dolgozója lennék,hanem az adecco vagy az adott irodáé,és tőlük kapnám a fizetést.
2021. aug. 8. 17:51
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
5# ugyan ezt mondtam kérdező. Mielőtt elmentem hegesztőnek azelőtt a diplomámmal 3 évig dolgoztam HR-sként 😁
2021. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem vesz le semmit a munkaerő kölcsönző cég. Ad neked egy szerződést 306.000 forintról. Ez a te alap béred, erre jön rá a pótlék, amit ugyanúgy megkapsz, mint minden belsős dolgozó.

A cég az a te bruttó béreden felül fizeti a befizetendő járulékokat, és a szolgáltatási díjat a kölcsönző cégnek.


Az, hogy a cég mennyit fizet a saját állományban lévő dolgozóknak, nem releváns a kölcsönzöttek szempontjából. Csak akkor, ha 6 hónap után is maradsz, van egy olyan jogszabály, hogy 6 hónapon túl ugyanazt a bért kell biztosítani a kölcsönzött és a normál munkavállalóknak. Akkor lesz ugyanannyi a béred. Előtte lehet eltérő.

Azt pedig a cég nagyon jól tudja, hogy a kölcsönzöttek kevesebb alapbért kapnak, hiszen az elszámolás alapja a bérjegyzék.


Magyarországon amúgy tilos a munkavállaló béréből közvetítői díjat levonni.

2021. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
6-os bocsi nem láttam a válaszod,pont akkor jött amikor írtam. Nekem pont hegesztő a szakmám,most végeztem.Eddig 2 hegesztő állást néztem,és mivel pályakezdő vagyok mindenhol 200 ezer alatt kaptam volna.Megkérdezték az egyik helyen hogy mennyi lenne a bérigényem,mondtam hogy mivel pályakező vagyok ezért 200-220 ezer,erre elkezdett röhögni az öreg hogy szó se lehet róla,ennyit ő nem fizet.Győrben még mindig az audi az egyik legjobban fizető munkahely,még így munkaközvetítő irodán keresztül is több az alapbér mint sok helyen. A br.306 ezer nettója 200 ezer+ha rájönnek a pótlékok+cafetéria,akkor kijönne 250-270 ezerre a fizetés,ami nem olyan rossz,főleg ahhoz képest hogy mindenhol 200 alatt mondtak amikor hegesztőnek jelentkeztem.Arra lennék kíváncsi hogy az iroda a műszakpótlékokból is levesz,vagy csak leveszi az alapbéremből a részét,és a műszakpótlékok,a cafetéia,meg a túlórák azok 100%-ban az enyém vagy mondjuk ha összejön 70 ezer műszakpóték a délután és az éjszakák miatt akkor pl csak 50 kapok abból és 20-at levesz az iroda.Remélem érhetően írtam.
2021. aug. 8. 18:06
 9/22 A kérdező kommentje:
megint akkor jött a válasz amikor írtam:)
2021. aug. 8. 18:07
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Nem von le semmit! Sem az alapbérből, sem a pótlékból.


Annyi az egész, hogy alacsonyabb bérrel vesznek fel. Amiről a cég természetesen tud. Nyilván így van kalkulálva.

2021. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!