Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaközvetítő cég csak az...

A munkaközvetítő cég csak az alapbéremből vesz el,vagy az egyéb juttatásokból is?

Figyelt kérdés
jelentkeztem egy munkahelyre,és egy ismerősöm aki ott dolgozik elküldte a bértáblázatot,és egy operátornak 370 ezer forint a bruttó alapbére.Az adecco irodánál lehet csak jelentkezni a céghez,közvetlen a cég nem vesz fel.Ők br. 306 ezres alapbért mondanak+DU műszakpótlék 30% az éjszakai 60%+évi br 400 ezer cafetéria. Az adecco csak az alapbéremből venne le,vagy a műszakpótlékokból és a cafetériából vonnának le?

2021. aug. 8. 17:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
akkor elvileg 6 hónap után nekem is br. 370 ezernek kéne lennie az alapbéremnek?Ismerősök akik az audiban dolgoznak azt mondják hogy most esélytelen hogy átvegyen az audi. Akkor lényegtelen hogy átvesz-e az audi a saját dolgozójának,6 hónap után kötelesek ugyanazt a bért fizetni?
2021. aug. 8. 18:12
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

3-as voltam. Ha HR-es voltál akkor ezekkel tisztában vagy:


Egyrészt a munkaerő-közvetítés (amiről a kérdés szólt) nem egyenlő a munkaerő-kölcsönzéssel.


A béredből pedig nem vonhat le egy kölcsönző cég.


Idézem a munka törvénykönyvét:

“ Tilos az olyan bérlevonás, amely a munkáltató, annak képviselője vagy közvetítő személy javára szolgál annak ellenértékeként, hogy a munkavállaló munkaviszonyt létesítsen, vagy azt megtartsa.”


Nyilván nem az Audi fog illegálisan eljárni.


Ami a fizetési különbséget indokolhatja az az, hogy a kérdező nem belsős hanem külsős, kölcsönzött szerződéses. De önmagában ez se elég, mert törvény biztosítja hogy azonos bérezés jár a külsős és belsos partnereknek, amennyiben teljesen azonosak a munkavégzési es követelményi feltételek. A különböző fizetés vagy ennek a hiányára, vagy arra vezethető vissza hogy próbaidő/betanulasi idő alatt alacsonyabb bérezés jár. De egyik esetben se nyúl le semmit se s munkaerő-kölcsönző.

2021. aug. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak a próbaidő alatt adnak ennyit. De ha 6 hónap után ugyanannyinak kéne lennie a béremnek,mint egy belsős dolgozónak,akkor abba mi éri meg az irodának?Mert én úgy hallottam,hogy az audi kifizeti ugyanazt a br. 370 ezer forintot az irodának,mint a saját dolgozóinak,és azért kapok én br. 306 ezret,és nem 370-et,mert a többi az iroda díja.Meg mindenki azt mondja hogy ha jelentkezek valahova,akkor próbáljak közvetlen a cégnél,mert az iroda sokkal kevesebbet fizet.Az egyik ismerősöm a whc-n keresztül dolgozott egy cégnél,és karácsonykor mindenki kapott karácsonyi pénzt aki belsős volt,ő meg semmit.
2021. aug. 8. 18:22
 14/22 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló. Neked megérte inkább elmenni hegesztőnek dolgozni,mint Hr-esnek?Gondolom azért egy hr-es nem keres olyan rosszul.Leírnád hogy kb mennyit keresel hegesztőként?Nem kell forintra pontosan ha nem akarod,csak hogy jobban keresel e-mint egy hr-es.
2021. aug. 8. 18:25
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

14# nettó 14 eurós órabérért dolgozok, 11be kezdtem. Persze műszak/túlóra/hétvégi pótlék nélkül.

Magyar minimálbér bejelentés, szabadság nem fizetett(vagyis Magyar minimálbért adják). 40-70 óra közti munka, 5 hét kint, 10 nap otthon. 5 hetente térítik a haza utazás költségeit. Munkahelyek változók, előgyártás/baustelle ahová épp kell. Németországon kívüli munka plussz napi 30 eurós bérkiegészítés.

2021. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Néhány hegesztő természetesen 16ot is kap, de ők kicsit több tapasztalatot tudnak a hátuk mögött.

Szállásról gondoskodnak. Igazából csak saját szükségleteidre kell fizetni.


Szállók néha nagyon szarok főleg baustelléken.. meg az emberek akiket hívnak dolgozni.. majom borsodi cigányok

2021. aug. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Be is b.na, ha levennének és abból fizetnék ki a dolgozóikat. Az piramisjáték lenne, ami bűntetett. Nem tudom ki mondta ezt, de ilyen butaságot ne higyjél már el. A cég fizet a munkaközvetítőnek, mint szolgáltatásért. A te béredből egy fillért sem vonnak le. A szerződésen azért alacsonyabb a béred, mert bérelt munkaerő vagy, úgymond nem érsz annyit, mint egy rendes munkás.
2021. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

> 6 hónap után ugyanannyinak kéne lennie a béremnek,mint egy belsős dolgozónak,akkor abba mi éri meg az irodának?


Mégegyszer. A cég a szolgáltatásért fizet. Ez az iroda profitja. A cégnek jó ez, mert nem kell felvenni 4-5 HR-es munkatársat havi 400+ fizetéssel, akik toboroznak meg minden.

2021. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Én ezt értem. Csak én úgy tudom, hogy jelen esetben az audi ugyanúgy kifizet br. 370 ezret az irodának,mint a saját dolgozóinak, és cserébe nem az ő terhük a papírmunka. Gondolom azért lenne 306 ezer az alpbérem, és nem 370 ezer mert az irodának is meg kell élni, és gondolom a br. 370 és 306 ezer közötti pénz az ő díjuk havonta. De ha van egy olyan törvény hogy 6 hónap után egyezni kell a belsős és külsős dolgozók bérének akkor ott már miből lesz pénze az irodának, ha ő nekik ki kell fizetni nekem azt a 370 ezret amit nekik az audi fizet? Vagy nem 370-et kapnak az auditól, hanem mondjuk 450 ezret?
2021. aug. 8. 22:01
 20/22 anonim ***** válasza:
De nem a te béredből vonják le... Alapból kevesebbért vesznek fel. Ha nem tetszik, akkor menj be személyesen a céghez állás iránt érdeklődni a munkaügyi osztályra, csak hülyén fog kinézni, amikor megkérdezik, hogy miért nem közvetítőhöz mentél és benyögöd, hogy mert nem vagy hajlandó annyiért dolgozni. :D Bár, lehet, hogy értékelni fogják az őszinteséget, ki tudja. Egyébként a szakmában is alapból nagyobb fizetésre jogosult a szakirányú végzettséggel rendelkező, azt is bepanaszolhatnád.
2021. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!