Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajz elküldése után...

Az önéletrajz elküldése után általában hány munkanapon belül szokott az adott cég (illetve annak recruitere) jelentkezni?

Figyelt kérdés
2021. aug. 10. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vállalatfüggő. Nekem a tapasztalatom az, hogy ha félredobják az önéletrajzodat, akkor le se sz.nak, de sok hetes némaság sem jelent semmit. A rekord válaszidő valami 5 hét volt nálam, mondtam is a HR-es csajnak, hogy kösz, de azóta már ötször találtam állást...
2021. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cegfuggo.
2021. aug. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem nagyon lehet erre érdemi választ adni. Én ugyan nem Magyarországon dolgozom, de szerintem Mo-ra is igaz, hogy van mindenféle. Volt itt olyan állásom, ahol beküldtem a CV-t, másnap hívtak, két héten belül lement három interjú, a következő hó elején már kezdtem is. Aztán olyan is volt, hogy jelentkeztem egy állásra, majd három hónap múlva felhívott egy HR pipi, én őszintén szólva már arra sem emlékeztem, hogy mire jelentkeztem, de jó állás volt, szóval nem akartam elengedni... Itt a teljes interjú folyamat is tartott vagy három hónapig.


A linkedinen lehet jól figyelgetni ezek, ott kiírja, ha megnyitották a CVd, amit rajtuk keresztül küldtél be. Na én most három hete jelentkeztem ott egy állásra, tegnap jelzett vissza, hogy megnézték az önéletrajzot...

2021. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szombaton küldtem el az önéletrajzomat. Tudom, hogy még csak két munkanap telt el, de az ott dolgozó munkatársamtól hallottam, hogy S.O.S-ben kéne a cégnek ember. Emiatt (tudtommal a pozíció minden kritériumának megfelelek) gondoltam azt, hogy legkésőbb ma felhívnak.
2021. aug. 10. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagy cég, akkor az önéletrajzod átmegy a HR osztályon, felkerül a kisfőnökhöz, nagyfőnökökhöz, stb. Hosszas procedúra, mert mindenki máshogy ér rá a bürokráciával foglalkozni. Aztán még diskurálnak, összevárják a jelentkezőket, interjúnapot szerveznek, megint elmennek a hetek vele. Én emiatt is nem vállaltam vezető pozíciót nagy cégnél, mert undorító ez a bürokrácia, ami ezeken a szintenek folyik.
2021. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a gyakorlati hely kereséskor az a tapasztalatom volt, hogy ha nem kellek nekk, akkor le se szarnak, vissza se fognak írni.


Volt olyan, hogy pár hét múlva írt vissza, hogy el akarnak hivni interjúra.

2021. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!