Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szóltok ehhez az iszonyato...

Mit szóltok ehhez az iszonyatos inflációhoz, hogy lehetetlen bármire is spórolni a mai világban?

Figyelt kérdés

2013-ban kezdtem el dolgozni, akkor 10millió lett volna egy lakás. Úgy voltam vele, hogy spórolok rá. Félre tudtam tenni annyit, hogy 5-6 év alatt meg tudjam venni. De mire letelt volna az 5 év elkezdtek felmenni az árak. Igaz, hogy a fizetésem is nőtt és most is 5-8 év lenne ugyan az a lakás csak éppen most hiába lett meg a 10 millió, ahhoz kell még 20-25.

Mondhatnám azt , hogy akkor megint spórolok 5 évig és megveszem, de ha akkor is kezdhetem előlről annak nem túl sok értelme van.

Így igazából semmi értelme nagy fizetésért sokat dolgozni, bőven elég csak a napi megélhetésért dolgozni, ami évente 3-4 hónap.


2021. aug. 10. 19:01
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Meg ha megnézzük hosszabb távon, 20-30-40 év, mindig emelkedtek az árak. Voltak kisebb beesések mint 2008 körül, de az se tartott örökké. 1990 hez képest sokszorosára nőttek az árak, 2008 hoz képest szintén. Lehet voltak pillanatnyi mélypontok, de akkor ki kell várni, ha kp-ra veszi vki akkor is beleesik a mélypontokba.


Egyébként az emelkedő árak csak annak jók aki rövid távokra vesz, majd amikor felmegy elad, amikor visszaesik vesz. Másnak nem igazán jó. Tegyük fel, hogy most a nagy emelkedés előtt vki vett egy kis lakást 10M -ért, majd felment 30M -ra. Közben nagyobb lett a család szüksége van egy nagyobb lakásra. Ami akkor 20M lett volna az most 60M. Tehát akkor csak 10M volt a difi, most 30M. De abból, hogy az övé 10M -ról 30M-ra emelkedett nem profitál akkor se ha benne marad. CSak akkor jönne jól ki az emelkedésből ha eladná a mostanit de újat nem venne belőle.

2021. aug. 13. 19:57
 22/42 anonim ***** válasza:
84%

"Meg ha megnézzük hosszabb távon, 20-30-40 év, mindig emelkedtek az árak."


Ez tök jó, csak nézd hozzá az inflációt és a gazdasági növekedést is. Önmagában nézve minden mutató növekedik, de értelmezni csak egymással összevetve lehet ezeket.

2021. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
83%

Így van, hitellel meg kellett volna venned évekkel ezelőtt. Az első olyan alkalommal amikor volt elég önerőd.


Nyilván lett volna egy pici kamat, de az az áremelkedés töredéke.

2021. okt. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
47%
Igen, összességében emelkedtek az ingatlanárak, de volt olyan is, amikor válság lett. Most is így van, a csúcson vagyunk, szerintem lejjebb fognak menni az árak hamarosan. Most a CSOK meg Orbán építkezési vállalkozásai nyomták meg ennyire az árakat. A Csok is be fog dőlni, mint a svájci frankos hitelek, és akkor le fognak menni az árak. Én most nem vennék lakást.
2021. okt. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
23%

24: kb 5-8 éve ugyanezt mondjátok, azóta csak nőttek az ingatlan árak is, szakik ára is, epitoanyagok ára is. Nem kicsit.

Valahogy csak nem akar jönni az a tető ami után beszakadnak az árak.


Csokos ingatlanok beborulásában sem hiszek, szerintem tömegesen nem lesz ilyen. Egy-egy eset persze mindig előfordul, de erre várni mint valami hiéna? Meg hát ha ilyen van miért is gondolja bárki, hogy egy eredetileg Csok hiteles ingatlant piaci ár alatt kap majd meg?

2021. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
92%

Én is már bánom, hogy nem ugrottam bele 4 évvel ezelőtt hitelbe. Igaz nem lett volna annyi önerőm, viszont jobban jártam volna. Most albi mellett teszek félre önrészre, míg pár évvel ezelőtt elég lett volna 2-3 millió forint önrész egy lakáshoz, most 10 millió forint önerőre gyűjtök, és ehhez még kell majd felvennem 25 millió forintnyi hitelt.... Nem érte meg.


27/N

2022. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
67%
Mi is ilyen helyzetben vagyunk a vőlegényemmel. Most jutottunk el arra a szintre hogy lenne önerőnk amihez mehetne a hitel. De most meg már azt látom hogy méreg drágán van minden amit ugyanúgy fel kell újítani szét kell verni. Elég elkeserítő túl nagy hitelt pedig nem akarunk felvenni bárhogy is nézem. Úgyhogy folyamatosan nézzük a lehetőségeket és bízunk benne ha jön egy jó lehetőség nem maradunk le róla...
2022. jan. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
67%
Kedves #27, nem leszünk jósok de figyelted, hogy miket ígér a kormány tavasztól, igaz? Nem lesz támogatás megvonás ergo minden marad a helyén a régiben. Úgy fogtok járni, mint a #26-os válaszoló. #12 és #20 voltam.
2022. jan. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
78%
Én azt látom, hogy minden idő pillanatban merész dolognak tűnik a hitel. 4-5 évvel később pedig "miért nem tettem meg?!".
2022. febr. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 nemethkaroly válasza:
55%
Így kényszerítik a társadalmat a hitelezésre és az elkötelezésre. Mint régen a röghöz kötés és a hűség fogadás az úrnak, a nemességnek. Ugyanaz. Eltelt az egy év és most még rosszabb a helyzet. Ez egy lefelé spirál ami csak rosszabb lesz.
2022. jún. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!