Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan is van közszférában a...

Hogyan is van közszférában a fizetés kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Friss diplomás vagyok, több mint 3 év diákmunka tapasztalattal (ügyfélszolgálat, adatrögzítés).

Elhelyezkedtem közalkalmazottként, de az állásinterjún kérdezték a bérigényt. Kezdőként 200000-230000 nettó mondtam. Bruttó 320 ezer forinttal vettek fel.

Hivatalosan ügyintéző munkakörben leszek, ügyfélszolgálat front és back officeban váltva.


Még nem álltam munkába, nem kaptam hivatalos papírt a fizetésről, de sok ismerősöm lehúzott, hogy ez éhbér, ők 260-320 nettókkal vannak hasonló helyen.

Egyébként egy budapesti egyetem hallgatói irodájáról van szó.


Próbaidő után lesz cafeteria, 250 bruttó egy évre.

Lesz fizetésemelés is a 3. hónap után, ha eddig nem említették? Vagy ha nem szóltak eddig, akkor nem is várható?

Várható itt egyéb kiegészítés, pótlék, amiről nem szóltak? Vagy ha bruttó 320 volt az ajánlat, és elfogadtam, akkor az fixen évekre ennyi?

Lehet, hogy aki mellettem 250et kért, ő annyiért fog ugyanúgy pályakezdőként dolgozni velem együtt? (több embert vesznek fel)

Tehetek valamit, ha mást ugyan erre többel vettek fel?


Reális a bruttó 320, vagy kevés?


Segítetek, jól jártam - e, várható-e bármit majd 3.hónap után?


2021. aug. 15. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ez a br. 300e is érdekesen, hihetetlenül hangzik, Győrben a kiegészítés után br. 219e-el veszik fel az embereket.
2021. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom milyen diplomád van, de lehet reális a bruttó 320.


Én speciel mérnök diplomával br. 450 alatt el nem kezdtem volna melózni.

2021. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bölcsész diploma, HR specializációval.
2021. aug. 15. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

"Elhelyezkedtem közalkalmazottként, de az állásinterjún kérdezték a bérigényt"


ez már itt kamu, nincs és nem is lehet semmiféle bérigény, ha Kjt akkor bértábla van abba besorolnak végzettség + évek alapján és kész.

Semmiféle béralku nincs és nem is lehet.

2021. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Semmi kamu nincs.

Magyar egyetemről van szó, nem magániskola. És valóban, bérigényt kérdeztek.

2021. aug. 15. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Már sok közalkalmazott nem a Kjt alá tartozik. Sok helyen van “béralku” és a fizetés független a végzettségtől vagy az évektől.


Kedves kérdező! A kérdéseidre a választ maximum a munkáltatód tudja! Ahány ház, annyi szokás. Nekem 6 hónap próbaidő után emeltek, illetve kaptam egy havi illetménynek megfelelő bónuszt. De egyáltalán nem biztos, hogy nálad is így lesz.

2021. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem közalkalmazotti viszonyok között ez egy egész jó fizetés. Én szociális munkásként nem keresek ennyit pályakezdőként, még az önkormányzat által pluszban adott pótlékkal se. Szerencséd van, hogy nem a bértábla alapján számolják a fizud! :)
2021. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!