Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha vidéki egyetemen szerzek...

Ha vidéki egyetemen szerzek diplomát (közgazdász), az nem fog annyit érni, mint ha egy nevesebb, budapesti egyetemen tenném? Vagy mivel úgyis vidéken helyezkedek el, így nem számít? Vidéki diplomával gondolom nem adnának munkát Pesten.

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
max az első munkahelyen számít a diploma, utána a tapasztalat lesz a lényeg.
2021. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, első munkahelyen esélyes, hogy megnézik, de kizárólag az alapján nem döntenek.

Viszont intarjún is szerepelhetsz rosszabbul, ha valamit a gyengébb egyetemen nem adtak le jól.


Vidéken lehet, hogy még kevésbé számít, mivel szerintem ritka, amikor valaki bp-i diplomával kifejezetten vidéken keres munkát.

2021. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
6%

Vidéki diplomáim vannak és csak pesti cégeknél dolgozom, dolgoztam.


Big4, Morgan Stanley.


Bár ha ilyenek az eszedbe jutnak akkor lehet tényleg jobb ha maradsz vidéknél.

2021. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem is akarok pestre menni, az isten óvjon attól, hogy pesten kelljen laknom
2021. aug. 16. 14:51
 5/24 anonim ***** válasza:
Én vidékiként dolgozok pesti cégnél, home-officeban. :D
2021. aug. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Úgy már jobb
2021. aug. 16. 15:05
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Elején tényleg számít, de utàna irrelevàns.
2021. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj az ilyen, egyébként értelmes kérdéseknél, sokan sértődöttségből, büszkeségből válaszolnak, védik azt amit ők tanulnak, ahova ők járnak.


És nem tudja az ember kiválogatni, hogy melyik válasz a jó és melyik torzított.


A Corvinus, BGE, de még a BME is messze megelőzi a többi magyar egyetem, főiskola gazdasági képzését.

De Budapesten is vannak gyenge intézmények, amelyeknél mondjuk a Pécsi Tudományegyetem jobb. De nem a Corvinusnál.


Nem a város a lényeg, hanem az egyetem, viszont az tény, hogy a három legjobb Budapesten van.



A jobb egyetemek nem feltétlenül oktatásban jobbak. Oké, abban is, de a lényeg inkább az, hogy perspektívát adnak illetve sokkal több lehetőség van pluszokat csinálni a tanulmányok során.


Ma már lehet, hogy vidéken is rámennek jobban, de 5-10 éve még az volt az elterjedt, hogy végezd el, tantárgy, tanóra, vizsga és kész.

A jobb helyeken viszont ilyen-olyan programok, ösztöndíjak, szakmai gyakorlatok, képzések, stb...


Mondom, lehet, hogy vidéken is javult azóta, de régen hatalmas szakadék volt.



Ami miatt viszont a három budapesti neves intézmény sokkal jobb az az, hogy a cégek már gyakornokokat is inkább onnan fogadnak.

Az egyetem során szerzett szakmai gyakorlat (nem 4 vagy 6 hetes, hanem legalább féléves vagy éves) viszont nagyon kell a későbbi normális munkához.


Illetve lehet, hogy mondjuk Pécsről is felvennének egy Big4-hoz vagy az OTP-hez gyakornoknak, csak tanévközben hogy mennél naponta be a céghez, ha messze laksz?


A földrajzi elhelyezkedés sokszor ezért számít, mert kivitelezhetetlen úgy gyakornokoskodni, hogy távol élsz a cégtől.



Illetve amit kicsit nehéz körbeírni és ezért biztos lesz aki beleköt, de az tény, hogy Budapesten közelebb vagy a tűzhöz.

Más a közeg.

A tanárok is jobban benne vannak a vérkeringésben illetve az egyetemi társak is hamarabb, nagyobb számban kerülnek jó helyekre. Kapcsolatépítés szempontjából tehát nem mindegy.


Információ is sokkal több ér el egy jó budapesti intézményben mint vidéken.

Akár gyakornoki helyekről, akár plusz kiegészítő képzésekről, stb...

És ezek nem apróságok ám.


Oktatás, számonkérés szempontjából lehet, hogy egy debreceni, pécsi, szegedi pénzügy és számvitel megelőzi mondjuk a BGE-t vagy legalábbis néhány tantárgyában. Nem tudom, lehet.

De nem ez a legfontosabb.

A felsőoktatásban már nem. Ez már nagyon más mint a középiskola.

2021. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én most fejeztem be a győri egyetemen, a gazdmen bsc-t, utolsó években óriásit fejlődött szerintem, vendégelőadók külföldi egyetemekről, versenyszférából jönnek órákat tartani (volkswagen csoport), erasmus, nyelvtanulás (mandarin, orosz, stb.) Eszméletlen egyszerű gyakornoki helyeket is találni. Közgazdaságot elèg rossz szerintem leegyszerűsíteni arra a tevékenységi körre amit a big4-nàl csinàlnak. Értelemszerűen Bpesten, sok területen lènyegesen egyszerűbb gyakornokoskodni, később elhelyezkedni.


Egyik ismerősöm beleugrott egy angol nyelvű képzésben a BCE-n, azóta megbánta, mert a tanárok angolul nem tudnak normálisan.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az egész BCE rossz, vagy ilyesmi, mert egyértelműen viszi a prímet itthon közgàz területen, ez vitathatatlan, viszont azért BME és a Bge közötti egyenlősèg jelet kicsit erősnek érzem, Bge azért elég erősen másodvonal, megnèzve a felvételi pontokat, stb. Kazinczyba jàrtam Győrben, ami utóbbi években top10 a hvg listán, innen 30 fős osztályból 16-an mentek közgázos irányba, abból 6 bce, 4 maradt győrben, 3 bge, 1 pte, 2 pedig Bécsbe ment. Bge-re azok mentek akiket a Corvinusra nem vettek fel, jellemzően rosszabb "alapanyagok" is voltak, mint akik maradtak Győrben ( èrettségi eredmények, oktv, nyelvvizsga eredmények), de mellette mondtàk "fúj vidéki egyetemre ők biztos nem járnak".


Így, hogy van tapasztalom baráti körömből azt is elmondhatom, hogy pl. egy győr és egy bce között szàmonkèrésben sincs hatalmas különbség, talán Győrben kicsit több a megajánlott jegy, de például mutattam a makro vizsgám a Bce-s barátaimnak anno, és megállapítottuk, hogy ez minimum olyan nehéz volt.


Érdemes megnézi a LinkedIn-t, McKingsey partnereket, ott is elég vegyes felvágott a kép, hogy az alapképzèst, hol végezték a partnerek. Bce, Bme dominàl, de ott van pte, Szeged, más vidéki helyek is, mutatóba Bge is. Big4nél is hasonló a helyzet.


Ahol én dolgozom a category managerek majdnem fele része max az msc-jét csinàlta budapesten.


Nekem személyesen volt majdnem 2 év gyakorlatom, Audinál Győrben, diploma után, mikor bpesti multihoz kerültem, az interjún egyszer sem kérdezték meg, hol végeztem egyetemet, annál inkább kérdeztek, hogy mit csináltam a gyakornoki helyemen, majd készségesen elmeséltem, aztán ràtért az ajánlólevelemre, ahol előző team leader akinél dolgoztam leírta a sablon szöveget "great asset", a Hr-s hölgy pedig odàig volt.


Nem gondolom, hogy ez után, bàrmikor azzal fogok szembesülni, hogy megkapom, hogy van 5 év tapasztalata a területen uram, illetve erős angol/német nyelvtudása van, de a fene egye meg, Győrben végezte az egyetemet, najó akkor viszont nincs felvève.

2021. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Még annyit előzőhöz, hogy ez a kapcsolatépítés, ez abszolút igaz lehet és előny is, de egyáltalàn nem mondanàm ezt determinisztikusnak.
2021. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!