Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a szakmai gyakorlat...

Milyen a szakmai gyakorlat bíróságokon?

Figyelt kérdés

Minden tapasztalat érdekelne.


Köszi.



2021. szept. 16. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

1. Választhatsz, hogy milyen ügyszakra szeretnél menni: polgári, gazdasági, büntető, munkaügy, lehet, hogy közigazgatásra is lehet menni.


2. Kijelölnek egy mentorbírót, tőle kapsz feladatokat. Hogy milyen lesz a szakmai gyakorlatod, azt nagyban ő fogja meghatározni. Egyébként más bírók is adnak néha egy-egy feladatot.


3. Kapsz egy ügyaktát. Azt elolvasod, néhány szóban átbeszélitek a bíróval, hogy miről szól az ügy, majd végighallgatod a tárgyalást.


4. Van olyan bíró, akinél végzés és ítélettervezeteket is íratnak a gyakornokkal, de van akinél a gyakornok inkább csak tárgyalásokat hallgat.


5. Nem igazi munkának mondanám, hanem egy jó tanulási lehetőségnek, annak ellenére, hogy komoly feladatokat nem kaptam, nagyon sok tárgyalást láttam és nagyon sok mindent tanultam. A Pp-t például ott tanultam meg igazán, amikor 6 héten keresztül folyamatosan tárgyalásokat láttam.


6. Fizetés nem jár érte, de olyan tárgyalási tapasztalatra tehetsz szert, ami ügyvédi irodában nem igazán sajátítható el.

2021. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Mentor bíró függő milyen feladataid lesznek. Nekem semmi feladatom nem volt, csak mentem a tárgyalásokra figyelni. Egyébként baromi hasznos, 1 hét bírósági szakmai gyakorlat többet ér mint fél év ügyvédirodai.
2021. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2021. szept. 19. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!