Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely, de csak rövid távra?

Munkahely, de csak rövid távra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nekem az lenne a kérdésem, hogy minden munkahely kimondottan csak hosszútávra gondolkodik? Valószínűleg jövő évtől külföldi egyetemen fogom megkezdeni a tanulmányaimat februártól, ha minden jól megy, de addig is, kellene valami meló, mert már a távoktatás óta (két éve) csak itthon lóbálom a lábam. De nem tudom, mennyire jó döntés egy nagy céghez jelentkezni, például kinéztem egy jó kis pozíciót egy multinál, de mi van, ha összejön a külföldi egyetem? Gondolom nincs teljesen rendjén, hogy 4-5 hónap után valaki csak úgy felmond, vagy ez gyakori fluktuáció?

2021. aug. 24. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, ez üzlet. Nem kell megmondani, hogy meddig maradnál, mert biztosan nem fognak felvenni.
2021. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is gondoltam, például a legutóbbi állásinterjúmon is azt mondtam, hogy mindenképpen hosszútávra, évekre szeretnék itt elhelyezkedni. De sok helyen már a betanítás is 1-2-3 hónap, azzal el is megy szinte teljesen az idő, az kissé csak kellemetlen mind nekem, mind a munkáltatónak, nem?
2021. aug. 24. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, persze, de pénz nem terem a fán. Nem érdemes ebből lelkiismereti ügyet csinálni.
2021. aug. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Menny el,jelentkezz,szerezz tapasztalatot és pénzt,ha közeleg a ki utazás számolj le,tölts egy kis időt a családoddal aztán irány az egyetem.

Sok sikert. 🙂

2021. aug. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja.
2021. aug. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont múlt héten mondott fel a kollégám, aki szintén hosszútávra tervezett, mikor 4 hónapja kezdett. Ne aggódj emiatt.
2021. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvass bele többet a kelleténél,mondd azt hogy hosszútávra tervezel,nem kell tudniuk erről.Mindenki azt mondja hogy hosszú távra tervez,nem te leszel az első aki kis idő után elmegy,nem bunkóság,nagyobb cégek biztos nem fognak ilyennel foglalkozni.
2021. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 25. 18:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Kerdezo, mi lett vegul? En is aterzem a szitud.
2021. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül inkább egy itteni egyetemre jelentkeztem át, mert rájöttem, higy nincs elég fedezetem a külföldi tanuláshoz egyelőre. Ott távoktatás van amúgy is, sok értelme nem lenne. Talán majd egy év múlva. Most egy itthoni céghez jelentkeztem és úgy néz ki, le is tudunk szerződni. Hogy meddig, azt még nem tudom, ha tetszik és sikerül betanulnom, maradnék akár hosszú távra is. Még nem döntöttem el, melyik a fontosabb: kalandvágy, szakmai tapasztalat, anyagi fedezet vagy tanulás.
2021. nov. 12. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!