Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tehetnek ilyet egy munkahelyen?

Tehetnek ilyet egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Hogy pár alkalmazottat hónapokig délutános műszakba raknak be, míg másokat (a kedvenceket) hónapokig délelőttösbe?

2021. szept. 17. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom igen. Ha nem tetszik, akkor jelezd a főnöködnek, ha nem történik semmi, akkor a főnököd főnökének. Ha így sem történik semmi, akkor mondj fel és menj táppénzre. Majd az egyik kedvenc bemegy délután :)))
2021. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Én is főnök vagyok, de nálunk azt tekintik szivatásnak, ha valakinek délelőlöttbe kell lennie
2021. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Látod, hogy megtették?


És mi a reakciód? Hogy nyafogsz a GYK-n. Emiatt gonolom nem sok álmatlan éjszakája lesz a főnöködnek, így nyugodtan megteszi továbbra is.

2021. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Normális helyen ilyen nincs, mert úgy veszik fel az embert, hogy folyamatos 2 műszak vagy 3 műszak.

Én multinál vagyok itt szigorúan betartják, hogy egyik hét délelőtt másik délután.

Nagyon ritkán van, hogy megkérnek, hogy gyere másik műszakba.


Ha neked nem tetszik hogy csak délután kell menni akkor vagy megszokod vagy felmondasz.

Nekem volt olyan, hogy kollégám megkért, hogy 3 hónapig legyek már délutános, mert tánc tanfolyamra szeretne járni.

Én még örültem is neki, mert nem kellett korán kelni plusz rájött a délutános pótlék is.

2021. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Olvasd el a szerződésedet, amit aláírtál.
2021. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkaszerződésed konkrétan nem mond mást akkor gond nélkül, "alapból" nem tilos ezt csinálni. EGyébként szerintem nem kibazsásból cisnálják, ugyanis semmivel nem népszerűbb a délelőttös műszak (nyilván van akinek igen, vannak egyéni preferenciák, de általánosságban nem).
2021. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerződéstől függ, ha abban nincs ezzel kapcsolatban semmi (sem a kollektív szerződésben), akkor onnantól a munkaadó osztja be a munkaidőt, ha épp olyanja van akár állandó éjszakásra is tehet.
2021. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Sőt ha jól rémlik pár éve még olyan szabály is volt nálunk, hogy pótlék csak akkor jár ha két műszakban jársz. Ha mondjuk azt mondja a munkáltató, hogy most 2 hónapig délután és te elfogadod akkor megteheti, hogy délutánra nem fizet semmi pótlékot.
2021. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha több műszakba jár valaki, akkor jár utána a műszakpótlék is.


Ha kizárólag egy műszakba jár valaki, akkor nem, mindegy, hogy ez az egy műszak délelőttös, délutános, vagy éjszakás.

2021. szept. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó hanem egy családtagomról. Folyton délutános, így elmegy az egész napja mert 1 órára megy be és este 10-kor ér haza. Én meg délelőtt suliban vagyok, mivel még gimis vagyok, és soha nem tudunk találkozni. Külsősként nem lehetne tenni ez ellen valamit? Panaszt tenni vagy ilyesmi?


#3 mióta nyafogás ha felteszek egy kérdést?

2021. szept. 18. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!