Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tehetnek ilyet egy munkahelyen?

Tehetnek ilyet egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Hogy pár alkalmazottat hónapokig délutános műszakba raknak be, míg másokat (a kedvenceket) hónapokig délelőttösbe?

2021. szept. 17. 20:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

"Folyton délutános, így elmegy az egész napja mert 1 órára megy be és este 10-kor ér haza."


És ha délelőttös lenne, miért menne el kevésbé a napja? Akkor délután lenne otthon, most délelőtt. A munkaidő (utazzással együtt) pontosan ugyanannyi.

2021. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy délután fél 3-kor már otthon van és egész délután meg este azt csinál amit akar, vagy 1-re megy be a munkahelyre ami azt jelenti hogy már délben el kell kezdenie készülődni, tehát ha nem kel 6 vagy 7 órakor hanem mondjuk csak 8-9 óra fele akkor marad kb 3 órája, ami semmire sem elég. Igaz ha délelőttös nagyon korán kell kelnie (4 óra fele) de még így is ezerszer jobb. De amúgy légyszi a kérdésre válaszoljatok már...
2021. szept. 18. 14:41
 13/16 anonim ***** válasza:
80%

#12: Ha a délutános műszak 1-10-ig dolgozik, akkor gondolom a délelőttösnek szintén 9 óra a bruttó munkaidő, tehát reggel (inkább hajnal) 4-re jár. Akkor az 1 óra készülődéssel 3-kor kell kelni. Ha nyolc órát alszik, este 7-kor le kell feküdnie. Fél háromra ér haza, maradt 4,5 órája a napból.

A délutános 1-re megy. Fél tizenm kettőre hazaér, lefekszik. Alszik 8 órát, reggel fél nyolckor felkel. Szintán pontosan 4,5 órája van, mire el kell kezdenie készülődni a munkába.


"tehát ha nem kel 6 vagy 7 órakor hanem mondjuk csak 8-9 óra fele akkor marad kb 3 órája, ami semmire sem elég."

Persze, ha délelőttös műszak mellett napi 6 órát, délutános mellett meg 8-9 órát alszik valaki, akkor könnyen kijön a matek, miszerint jobb a délelőttös...

2021. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

"De amúgy légyszi a kérdésre válaszoljatok már..."


Válaszoltunk.

Maximum az érintett kérheti a vezetőséget, hogy lehetőség szerint állandó délelőttösbe tegyék át. Indoknak akár azt is felhozhatja, hogy van egy kiskorú eltartott gyermeke, akivel így konkrétan egész héten nem találkozik.

De ezt nem köteles teljesíteni, ugyanis munkahelye válogatja. Ha a rokon amúgy sincs a "kedvencek" között, akkor nem igazán esélyes a dolog, vagy olyan főnöknél kell kezdeményezni ezt, aki nem részrehajló.


Ahol Nekem valami nem felelt meg, ott jeleztem, hogy más megítélés alá essek akármilyen oknál fogva. Nekem általában a munkába be- és hazajárás okozott gondot a pocsék tömegközlekedés miatt. A kisfőnök nem ment bele, hát elmentem az Ő feletteséhez. Tőle kaptam írásos engedélyt, onnatól kezdve úgy jártam dolgozni, ahogy nekem az utazás miatt kedvezőbb volt.


De volt olyan hely, ahol nem voltak ilyen rugalmasak. Onnan mentem.

2021. szept. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13 "Ha a délutános műszak 1-10-ig dolgozik, akkor gondolom a délelőttösnek szintén 9 óra a bruttó munkaidő, tehát reggel (inkább hajnal) 4-re jár."

Nem. 8 órás a munkaideje. Csak épp ha délutános, akkor este mindig később húzza le a kártyáját, meg általában ő az utolsó, neki kell gyorsba takarítani, rendbe rakni dolgokat, bezárni, stb. Ezek miatt ér haza 10-re. De ha délelőttös, akkor ezek nincsenek, akkor időben lehúzza a kártyáját és időben jön is ki. Ezért IS jobb a délelőttös műszak. És nem, nem 4-re jár, de már elmagyaráztam miért.


"A délutános 1-re megy. Fél tizenm kettőre hazaér, lefekszik. Alszik 8 órát, reggel fél nyolckor felkel. Szintán pontosan 4,5 órája van, mire el kell kezdenie készülődni a munkába."

Nem igaz hogy fél tizenkettőre ér haza, és azt se tudod mikor kel vagy fekszik, de igazából lényegtelen. A lényeg hogy még a te számításoddal (ami amúgy nem túl hiteles mivel fogalmad sincs róla mit hogyan és mikor csinál az érintett személy) is mindössze 4,5 órája marad. Ha viszont délelőttös, akkor fél 3 vagy 3 órakor már otthon van, és este 10-ig van 7 szabad órája, éjfélig meg 9. Na ez a nem mindegy.


"Persze, ha délelőttös műszak mellett napi 6 órát, délutános mellett meg 8-9 órát alszik valaki, akkor könnyen kijön a matek, miszerint jobb a délelőttös..."

Egyrészt a te számításodnál is az jött ki hogy jobb a délelőttös, le is írtam, miért. Másrészt igen, ez pontosan úgy van ahogy leírtad, ezt az egyet sikerült eltalálnod. Az illető későn szokott lefeküdni, éjfél vagy még azután. Délelőttös műszakban 6 órát alszik, vagyis annyit se, délutános mellett pedig többet, ennyi.

2021. szept. 19. 08:53
 16/16 A kérdező kommentje:
#14 köszi
2021. szept. 19. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!