Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most 22 évesen nettó 300...

Ha most 22 évesen nettó 300 ezret keresek úgy, hogy az szja elvisz kb. 60 ezret, akkor januártól kb. 360 ezret fogok keresni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 26. 16:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
42%
Várd meg azt a januárt még szerintem!
2021. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

A személyi jövedelemadó 15%, melyet a bruttó keresetből vonnak le. Mivel nem tudjuk, mennyi a bruttód, így nem lehet pontos összeget mondani.

Egyébként meg jan. 1-én fog életbe lépni, ráérsz majd decemberben agyalni ezen :-)

2021. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Akkor másképp kérdezem.

A bérpapíromon 60 ezer körüli összeg szokott lenni, ami a 15%-a a bruttó keresetemnek. Tehát akkor havi átlag 60 ezerrel keresnék többet, ha jól értelmezem. Mert nem nagyon vagyok otthon ezekben a dolgokban.

2021. szept. 26. 16:29
 4/26 A kérdező kommentje:

#1

Mit várjak rajta? Ez már hivatalos.

2021. szept. 26. 16:30
 5/26 anonim ***** válasza:
55%
Te nagyon laikusan feltetelezed hogy a munkaltato ezt lecsorgatja neked. Biztos lesz hely ahol ez lesz, de olyan is ahol szimlan ennyivel kevesebbet fognak kapni
2021. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen biztosan nem lesz. Különben ott adom be a felmondásom.
2021. szept. 26. 16:40
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

Persze kisfiam, nem lesz ilyen :)) beadod a felmondasod es helyedre felvesznek valakit kevesebbert mint most amennyit neked adnak. Aztan elkezdesz mas melot keresni es ott is ugyanezzel szembesulsz :)

Persze veled nem fog ez tortenni, te kulonleges vagy es potolhatatlan.

2021. szept. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hát meg kell mondanom neked, hogy engem nem nagyon tudnának ennél a cégnél pótolni. Hisz, ha én nem vagyok, több ember kiesik, akik nem tudnának dolgozni akkor. De ebbe ne menjünk bele. Ráadásul itt kezdtem a pályafutásom, jóba vagyok minden feletesemmel, mintha haverok lennénk. Ennél a cégnél nincsenek ilyen turpisságok, minden tiszta lapokkal ment amióta itt vagyok, 18 éves korom óta, semmi gond nem volt.
2021. szept. 26. 16:53
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

#5

Szóval akkor ha van bármilyen adókedvezményed és a munkáltatód megtudja, akkor csökkenti a bruttó béred annyira mintha adókedvezmény nélkül kapnád?

Ha ostoba vagy legalább ne hangoztasd.

+ nem mindenki szar helyen dolgozik.

2021. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Na 9-esnél a pont.


Én szerencsére kifogtam ezzel a munkahellyel, így ilyen itt nem történne szerencsére. De lehet, hogy a kedves 5-ös csak szar helyen dolgozott eddig és 140 ezerért robotol.

2021. szept. 26. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!