Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Apám tulajdonképpen kihasznál...

Apám tulajdonképpen kihasznál mint olcsó munkás a vállalkozásában vagy valóban "versenyképes" fizetést kinál?

Figyelt kérdés

Szakácsként/diétás szakácsként dolgozom apám kifőzdéjében,heti 5 napot 8 órában kell dolgoznom. Az ország keleti régiójában és szerintem ezért apám elképesztően keveset fizet, bruttó 265 ezer forintot havonta. Már többször kértem hogy emeljen fizetést mert ennyi pénzből szinte lehetetlen megélni, szerintem ezt senkinek nem kell bemutatnom mekkora infláció is van.

Persze lehet itt írnom hogy mindennapra ingyenes étkezésem is van, és sosem kell költenem étkezésre, szóval mondhatom hogy még havi 45 ezer forintot spórolok meg legalább még a fizetésemen felül azzal hogy nem kell élelmiszerre költenem, mert mindig marad bőven.

Viszont a tényen nem változtat azt hiszem hogy ennyi pénzzel semmi jövöm nem lehet, így igazából elköltözni sem tudok.

Apám szerint könnyü menzaszakácsot találni szóval örüljek hogy ennyi kapok és hallgassak.

A másik hogy semmi fejlődési lehetőségem nincs, már azt a pár tucat ételt kivülről tudom ami van, nincs hova fejlödnöm tanulnom.

Ugyanakkor a munka sem túl megerőltető, meg az áru rendelése étlapkészítés terhe se az én vállamat nyomja, szóval bizonyos előnyök is vannak.


A kérdés tehát mennyire elfogadható fizetés ez keleten,menzaszakács/kifőzdésként, ilyen körülmények között?



2021. szept. 27. 18:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

45000bol minden nap 3* eszel iszol ?


Mert akkor azt számold lazán a duplajanak :)

2021. szept. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Csak minden második hétvégém szabad,a hét minden napján van munka, de 5 napot kell dolgozni a 7 ből és minden második héten bizony hétvégén is kell.


Igen 3-szori étkezés, egy forintot sem kell étkezésre költenem a hónapban, szóval lehet a 45 ezer forinttal még nagyon alábecsültem a dolgot. Lehet akár 60-90 ezer is, főleg hogy amúgy is nagyon szeretek enni és nem akármit

2021. szept. 27. 20:01
 13/25 A kérdező kommentje:
Több mint 5 éve dolgozom már nála, eddig nem zavart hogy nem igazán látom a jövőt de most már kezd elegem lenni.
2021. szept. 27. 20:04
 14/25 anonim ***** válasza:
60%
Őszintén nem rossz a fizetés,sőt - ha kezdő lennél, vagy ha még csak 1-2 éve dolgoznál. De azért ha már 5 éve ott vagy... Elég határeset. Kérdezd meg, hogy számíthatsz e a közel jövőben bármi változásra, fizetésemelésre, akár több feladatra - ha nem, akkor mond meg neki hogy akkor inkább megpróbálsz máshol melót keresni.
2021. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Több feladatot vállalhatok de nem fog fizetni többet.

Fizetésemelés is kizárt, azt mondta a mindenkori garantált bérminimum 120% át adja maximum, tehát ha emelik jövöre és úgy kevesebb lesz a fizetésem mint az új bruttó 120% akkor emeli.

Tehát nevetséges pár ezres emeléseknél többre nem számíthatok

2021. szept. 27. 20:42
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Akkor keress máshol melót. De benne lesz a pakliba, hogy szakmai minimálbérrel kezdesz és csak lassan fog emelkedni a fizu. Szóval lehet, hogy előről kell kezdened... Ha sikerül bejutnod egy jobb helyre, akkor viszont jobban fogsz járni sokkal. Mindenképpen nagyobb városban/forgalmasabb étteremben nézelődj.

Én személy szerint maradnék, mert a leírásod alapján szinte álommelónak tűnik (írom ezt úgy, hogy több helyen is dolgoztam már, bár nem szakácsként persz). Nem rossz a fizu, nem rossz a beosztás, nem kell a étkezésre költeni, nincs nagy stressz és benne van a pakliban, hogy megöröklöd (lehet azért mondta apád azt, amit, hogy ne vedd kézpénznek a melót). Én a helyedben több feladatot állalnék és megmutatnám, hogy tudok felelősséget vállalni, megbízható vagyok stb még ha nem is emelne a fizun. Persze, te ismered faterod, de egy próbát megérne úgy egy évig. Ha úgy sem áltozik a véleménye, akkor tipliznék.

2021. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%
210k a bérminimum, amit mindenkép meg kell adjon, 5 év munka után a saját apád alig fizet ennél többet… nem, nem jó fizetés
2021. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk hasonló volt a helyzet, én 2 hónap után leléptem apámtól. Inkább dolgoztam idegennek, aki tisztelettel beszélt velem, mert tudta, hogy különben felállok. Fizetés ide vagy oda, nem egészséges ez a fajta munkaviszony.
2021. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
85%

Én soha nem támogattam azt, hogy közeli hozzátartozók egy helyen dolgozzanak. Nálunk ez örök feszültséget okozott otthon, és ugyanezt láttam más családoknál is.


A fizetésedről: Én 32 éve dolgozom folyamatosan gazdasági vonalon. Nincs már hova fejlődnöm. Dunántúl. 380 ezer a bruttóm. Ezért heti 5 napot kell dolgoznom hétfőtől péntekig 8 órában, és az étkezésem ebből a fizetésből kell megoldanom. Gyerekem is van, akiről gondoskodnom kell.

Kereshetnék többet is úgy, hogy beáldozom a hétvégéket. De nem fogom.

2021. szept. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
7%

Én 24/48-ban vagyonőrködtem. Elég volt.


Most ugyanúgy ezt csinálom, csak néha sofőrködés is van a biztonsági őrködés munkaideje alatt.

180 órával, bruttó 550.000 ft-ot keresek + egészségbiztosítás + cafeteria.


Kérdező, hagyd ott a keleti országrészt. Alacsony a béred.

2021. szept. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!