Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen gyakran, milyen esetben...

Milyen gyakran, milyen esetben fordul elő, hogy valakit felvesznek egy állásra, majd kirúgják próbaidő alatt, mert kevésnek bizonyul?

Figyelt kérdés

2021. szept. 27. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
elég gyakran
2021. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyakran. A próbaidő általában 3 hónap, és ennyi idő alatt nem tudsz betanulni. Maximum annyi derül ki az emberről, hogy hogy áll a munkához, el lehet-e viselni, be tud-e illeszkedni a csapatba.

Én ami kirúgásokat hallottam próbaidő alatt, az mind olyan volt, hogy sz.arban volt a cég, és le kellett építeni, aztán kirúgták inkább a próbaidősöket, mert őket következmény nélkül el lehet küldeni.

Nyilván ha behazudod, hogy folyékonyan beszélsz angolul, aztán az első nap kiderül, hogy meg sem tudsz szólalni, és kéne a munkához, az más kérdés. De ha viszonylag reális a munkakör, amit megpályáztál, nem kell aggódni.

2021. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Ma már ritkábban, de korábban, mielőtt megfelelően magas pozícióba kerültem volna, és még nem csináltam meg a reformokat, elég sokszor előfordult nálunk, hogy próbaidő alatt küldtünk el valakit.


Ezek egy része abból fakadt, hogy "na jó, adjunk neki egy esélyt" alapon is vettünk fel néha embert, egy része pedig abból, hogy jobbnak tűnt az illető, mint valójában.


De tanultunk belőle. Mára sokkal komolyabban konkretizáljuk a hirdetéseket, kíméletlenül szűrjük az önéletrajzokat, valamint kompromisszumok nélkül kell megfelelni a teszteken.

2021. szept. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha normálisan dolgozik és nem csak azért vettek fel, mert kapnak rá támogatás, akkor nem.
2021. szept. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változó gyakorisággal.Ilyen is van,olyan is van.Egyébként,ha az első egy-két nap rendben megy,akkor a továbbiakkal sem lesz gond.Manapság,amikor a munkaerő hiánya lehet a fejlődés egyik gátja,csak,ha tényleg nem illik az illető a csapatba.Lehetni lehet,de inkább elméleti,hogy a próbaidő letelte előtt egy-két nappal,közlik,hogy köszönjük,ennyi volt.
2021. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!