Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lsmertek pályaelhagyó tanároka...

Lsmertek pályaelhagyó tanárokat? Mit dolgoznak most?

Figyelt kérdés

Jött egy új kolléganőnk árufeltöltőnek és teljesen ledöbbentem, mikor megtudtam, hogy tanári mesterdiplomája van.


Azt mondta, egy évig tanított nettó 145 ezerért, de inkább eljött árufeltöltőnek, mert itt 180-at kap + cafeteria, tanárként meg az sem járt.


Tényleg ennyire szar a helyzet?



2021. szept. 29. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Persze, dolgoztam egy nagy multinál, tele volt tanárral. Keveset kerestek, ennyi. Olyanokat mondtak, hogy azon gondolkodtak, hogy bárcsak az akkori bruttójuk lenne a nettójuk, most meg röhögve megkeresik a multiban a sokszorosát.
2021. szept. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Kezdő tanári fizetés tényleg nagyon gyenge. Én nyolc évig bírtam a tanári pályán azután váltottam. Egy bankban dolgozom, mint lakáshitelügyintéző. (310 nettó a fizetésem)
2021. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is van tanári diplomám, de egy percet sem tanítottam. A kezdő tanári fizetés már 10 éve is vicc kategóriás volt, amikor elkezdtem dolgozni. Akkor valami 90 körül volt, most 140. Mivel nyelveket beszélek, némi kitérő után 2014ben elmentem SSCbe 210 nettóért, beletanultam ebbe a területbe, most 600+ a nettóm. Tanárként most keresnék kb 180 ezret.


Egy ideig együtt dolgoztam a korábbi gimis némettanárommal, ő 25 év után hagyta ott a pályát. De rengeteg tanár, bölcsész és jogász kollégám volt/van.

2021. szept. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Egy nagyon kedves barátom kertet épít, ahelyett hogy tanítana.
2021. szept. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
kolléganőm nyelvtantanár volt, aztán a multiban kötött ki irodán.. utána meg lement szülni.
2021. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyik pedagógus kollégám most logisztikában van, de csomó random végzettségű ember is van a cégnél rajta kívül. A tanári pálya nem éri meg állami szektorban amúgy sem, sokan meg a covid miatt kényszerültek váltásra.
2021. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanítottam diploma után pár évet. Ma már cégben dolgozom, a fizetésem többszöröse a kezdő tanári bérnek. Hülye lennék visszamenni...
2021. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. 4 évet tanítottam, és elegem is lett. A fizetés az egy dolog. Az meg a másik, hogy a lelkem kitettem, aztán bejött a szülő alpári stílusban kiosztani. A gyerekek sem olyanok már, mint az én fiatalkoromban, gyakorlatilag nem tudsz tanítani, csak fegyelmezéssel megy el az idő. Ilyen körülmények között nem értem, hogy ki marad még a pályát egyáltalán. Minden tiszteletem az övék. Én beszélek két nyelvet, 3 hónap alatt találtam másik munkát. 2-szer annyit keresek, mintha tanítanék.
2021. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
a sarjabbak beugranak a mekibe összerántani pár bureszt éjszakásba aztán pótlékokkal másfélszeres fizetés..
2021. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!