Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahoz,hogy gazdag legyél,csak...

Ahoz,hogy gazdag legyél,csak az az egy út vezet,hogy becsapj másokat ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az ismeretségi körömbe ezt figyeltem meg.Kisebb csalásoktól nagy csalásokig.Volt aki pincérként többet számlázott.Volt aki autószerelőként kiszámlázott,olyan hibát ami nem is volt a kocsin.Ez a gazdagság titka,hogy csapj be másokat ?

2021. okt. 11. 13:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

> Olyan tudásanyagot árulsz, ami sokkal olcsóbban is beszerezhető máshonnan, csak te az "énmárkáddal" marketingelve sokkal drágábban adod el?


Nincs ezzel semmi baj. Pl. a Tesco és a Spar is ezt csinálja, beszerzi a termékeket és eladja.

2021. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#9


Részben én gyártom a tudásanyagot másokkal együttműködve, részben értékesítem.

2021. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez az egyetlen út, nem is ez a legbiztosabb. Szerintem a tanulásba/tudásba kell fektetni, az a kulcs.
2021. okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Meggazdagodni".

Pincérek 99%-a nem gazdag. Ugyan úgy az autószerelők sem. Szóval ezek rettenetes példák :D.


Étterem tulajdonosok esetleg. Illetve a műhelytulajdonosok. Ha már a példánál tartunk...

De egy pincérnek nem sok haszna van abból, hogy többet számláz... Azzal esetleg a tulajdonos zsebét tömi.


De én még olyat nem hallottam, hogy húúú deszép ez az 50 milliós S osztály, mivel foglalkozik ez az ember?? Hát pincér! / Hát autószerelő!

Szóval ezek tök hülye példák voltak :D.


És nem, nem kell mindenáron lopni, csalni, hazudni, simliskedni a "gazdagsághoz". Tudom hogy teljesen valótlannak hangzik, de meg lehet keresni legálisan, bruttó 1-2-3-4 millió Forintokat még alkalmazottként is idehaza (Vezetői pozícióban).

De vállalkozóként sem kell mindenképp átb@szni az ügyfelet, hogy menjen a szekér...

2021. okt. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
14# Egy régi ismerősöm pincérként kezdte.Csencselt a pénzel,az italokkal mindennel.Először egy kocsmája lett,aztán étterme,utána pizzériája,most legutóbb panziót nyitott.
2021. okt. 13. 19:53
 16/23 A kérdező kommentje:
14# Amikor szakács voltam nála lopott halat vett,papír nélküli húsokat stb.Olyan kapcsolata volt,hogy előre egy nappal tudta,hogy másnap jön a köjál (mostani neve nébih).
2021. okt. 13. 19:57
 17/23 anonim ***** válasza:

#15,16: Tehát nem a pincérkedésből gazdagodott meg :D. Piti szarházi volt, aki összekapart annyi pénzt, amit amúgy "becsületes" munkával ugyan úgy megkeresel. Aztán az összeherdált pénzt visszaforgatta a kocsmába.


Ennyire ne legyél elszállva az ismerősödtől. A legtöbb étteremtulajdonos pont ugyan olyan, mint amilyet leírtál. Tudják, ha jön a Nébih... Innen, vagy onnan...


Sógorom is pincér. Ugyan így trükközött a számlázással, visszajáróval. Aztán így, borravalóval, cigánykodással keresett mondjuk havi 300-400 ezret. Cseppet sem mondanám gazdagnak.

2021. okt. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Piti szarháziként is többre fogod vinni az "ügyeskedéssel" mintha csak becsületesen dolgoznál, és ahogy ez működik "alsó szinteken is" ugyan úgy működik a "felső szinteken". A gondolkodásmód a lényeg, hogy tudsz-e törtető pszichopata lenni, aki mindenkin átgázol, átver, előnyt kovácsol magának a saját előmeneteléért, vagy próbálod tiszta becsületes emberként előre vinni a dolgaid, és megsúgom, talán nem nagy meglepetés, de mindig az előbbi fog jobban gyarapodni...
2021. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg összeállsz a rengeteg normálisabb ember közül néhánnyal, és soká és nehezen létrehoztok valamit, ami tényleges igényekre jó válaszokat ad, és fog is adni.
2021. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

@15:54


Aztán esetleg jön egy piaci versenytárs, aki "Piti szarházi" módszerekkel előnyt szerez veletek szemben, és miatta lehúzhatjátok a rolót.

2021. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!