Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor tiltják be a munkaközvet...

Mikor tiltják be a munkaközvetitő irodákat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyre cégre csak külsős cégen keresztül lehet menni dolgozni és a munkaközvetitő irodák egy csomó pénzt eltesznek maguknak. Engem például efoba jelentettek be. Nagyon jó ez nekik mivel 90 napot dolgozhat igy egy ember egy cégnél, és nem kell nekik fizetni a járulékot sem a tbt se ilyeneket. Nem elég az hogy kevés a fizetés még a tb-t és nekem kell fizetni. Saját állományba meg nem vesznek fel. De igy basszus mi értelme van dolgozni? Kb. ez olyan mint hogyha én alvállalkozó lennék egy nagyobb cégnek és akkor alul fizetném az embereimet még akkor is ha jól dolgoznak. Miért nem lehet ebben a ge..i országban normális pénzt keresni normális munkahelyen normális feltételekkel? Jah mert oda már megvan az ember. Normális fizetést értem olyan nettó 600 ezernek Budapesten belül.
2021. okt. 13. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
2023 marcius 7-en 14:30-kor.
2021. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Mirt tiltanák be?

Semmi törvénytelent nem csinálnak.

2021. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Megint egy álmodozó, aki semmiért cserébe kér nettó 600e-et.
2021. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Milyen semmiért ember. A szakmám gépészmérnök vagy 6 évig tanultam az egyetemen és dolgoztam 3-4 évet szakmai tapasztalat szerzés céljából. Oké hogy majd emelnek de jelenleg a fizetésem nettó 350 körül van amit bármelyik szakmunkás is megkap. ÉS az ember egyszer él, nem azért tanultam hogy majd talán 10 év múlva elérem a 600 ezres fizetést ami akkor átlag fizetésnek fog számítani. Persze vannak olyan kollégák más cégeknél akik megkapnak ennyit na de oda be se lehet kerülni és általában nincs is üresedés. Szégyen.
2021. okt. 13. 17:50
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
gépészmérnök ismerősöm megunta ezt és elkezdett pneumatikai csatlakozókat értékesíteni, majd pár év múlva nagy teljesítményű ipari villanymotorokat is. Lehet neked se mástól kellene várni a csodát...
2021. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha eleg jo vagy a szakmadban nem kell munka kozvetito, a cégek maguk kapkodnak el. Mondtad hogy vannak ismeroseid jo cegeknel... Hat ok nem ok nelkul vannak ott...

Eleg egyszerű a keplet sztem, nem nyafogni kell hanem rendesen dolgozni

2021. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Jól lenni egy szakmában relatív gondolat. Sokan akarnak jók lenni egy szakmában és jól is keresni. Ezt a cégek is tudják és ezért se döntenek úgy hogy x ember akinek van tudása és sok pénzt akar keresni fel is veszik. Általában az ismerőst vagy ismerős ismerősét.
2021. okt. 13. 18:08
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, en naponta kapok megkereseseket es nem is keves berekkel...

Szerintem csak rinyalsz...


Amugy meg ha ez van akkor kell szolni egy ott dolgozonak hogy egy havi bert lecsusztatsz neki ha beajal es felvesznek es maris te is ismeros ismerose leszel

2021. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Gépészmérnökként általában csak azok kerülnek külsős céghez akik rosszul végzik a munkájukat vagy nagyon ellenszenvesek interjún.


Aki jó benne és állásinterjún szakmai teszten be is tudja bizonyítani azt egyből belsős állományba veszik föl.

2021. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem fejlesztesz /gyártasz mezőgazdasági gépegységeket? Eke, tárcsázó stb...
2021. okt. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!