Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor tiltják be a munkaközvet...

Mikor tiltják be a munkaközvetitő irodákat?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyre cégre csak külsős cégen keresztül lehet menni dolgozni és a munkaközvetitő irodák egy csomó pénzt eltesznek maguknak. Engem például efoba jelentettek be. Nagyon jó ez nekik mivel 90 napot dolgozhat igy egy ember egy cégnél, és nem kell nekik fizetni a járulékot sem a tbt se ilyeneket. Nem elég az hogy kevés a fizetés még a tb-t és nekem kell fizetni. Saját állományba meg nem vesznek fel. De igy basszus mi értelme van dolgozni? Kb. ez olyan mint hogyha én alvállalkozó lennék egy nagyobb cégnek és akkor alul fizetném az embereimet még akkor is ha jól dolgoznak. Miért nem lehet ebben a ge..i országban normális pénzt keresni normális munkahelyen normális feltételekkel? Jah mert oda már megvan az ember. Normális fizetést értem olyan nettó 600 ezernek Budapesten belül.
2021. okt. 13. 17:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
soha
2021. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem fogják nincs is szükség erre.

Budapesten ma egy átlag ember 3-400 nettókat keres. 300 nettó alatt alig lehet már keresni.

2021. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Budapesten igen. Egy átlag ember nettó 300 ezret keres. Na de mégis mire elég ez a 300 ezer forint? Semmire szinte. Drágák a lakások, az élelmiszerárak és stb. Minimum 600 ezres fizetés kéne akinek van valami piacképes szakmája vagy diplomája illetve 2-5 é tapasztalata. És ez a 600 ezres se sok ha azt nézzük hogy egyszerű parlamenti politikus megkeres minimum havi nettó 2 millió forintot úgy hogy semmit sem csinál szinte.
2021. okt. 13. 21:30
 14/18 anonim ***** válasza:

"egyszerű parlamenti politikus megkeres minimum havi nettó 2 millió forintot úgy hogy semmit sem csinál szinte."


Ennyi még a frakcióvezető fizetése sincs, nem hogy a "egyszerű parlamenti politikus"-é. Szándékosan hazudozol össze vissza, csak hogy az elmebeteg tévképzeteidet alátámaszd valamival?

2021. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szedsz valamit?

Kéne szedned csak nem vetted be? (elgurult-e a gyógyszer)

2021. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Látszik hogy nem a való világban éltek kedves 14-es és 15-ös. Hogyne lenne már meg 2 millió Ft a fizetésük. Sőt lehet talán ennél is több a fizetés. Nyilván más az amit mondanak és más a valóság. Látom hogy itt ezen az oldalon egyes válaszolók abszolút nincsenek képben semmivel. Hiába irtam ki kérdést nem is az hogy nem kapok semmi ötletet vagy választ hogy mi módon érhető el a több fizetés és nem nem úgy hogy én leszek a másik 100 ezer embertől a legjobb és akkor talán kapok jól fizetést meg állást. Mert ehhez már nem sak szerencse kell és óriási tudás hanem kapcsolatok is. De semmi ötletet nem kapok és sajnos a magyar emberek többsége és ez látszik a munkáltatók hozzáállásán is ilyenek. Nem akarnak fizetni de sok mindent elvárnak illetve senki nem segit abban a másiknak hogy legalább hogyan lehetséges viszonylag több fizetéshez jutni. Nem véletlenül depressziós sok magyar ember és nem végez hatékony munkavégzést. Az árak ebben az országban nyugati árak viszont a fizetések a béka segge alatt vannak.
2021. okt. 13. 21:51
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha kapcsolatok kellenek a jó munkához, akkor szerezz kapcsolatokat.

Járj el tovabbkepzesekre, önkéntes munkára, stb...


Aztán lesz minden.

2021. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%

Tudod mire valók ezek a cégek? A legtöbb partnerük gyár, ahol változik a termelés, az emberigény, illetve nagy a fluktuáció, mert a munka jellege miatt sokan kiesnek. A másik még a határozott idejű szerződés még, ahol 3-6 hónapra veszik fel az embereket, de ott legalább van fizetve minden járulék.

Átmeneti időre jó lehet, de szerintem a képzettségeddel találnál jobb helyet is.

2021. okt. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!