Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató milyen jogon...

A munkáltató milyen jogon követelhet tőlem 700ezer forintot?

Figyelt kérdés
Hétfőn volt az első munkanapom, és még aznap volt egy kisebb balesetem. A cégés autóval elakadtam és leért az autó alja. Sötét volt, nem láttam, hogy eltört az olajteknő, és néhány percig próbálkoztam kimászni, de nem sikerült. Végül ott kellett hagyni az autót éjszakára és másnap délelőtt mentünk érte trailerrel. Csak miután sikerült kihúzni akkor láttuk, hogy olajos a talaj. Azt mondta a főnököm, hogy ez eddig legkevesebb 200ezerbe fog kerülni (lökháritó+hűtő+teknő+olaj+trailer) és még lehet több is, miután szerelő átnézte az autót. Később a szerelő szerint totál szétkopott a motor amiért olaj nélkül erőltettem, és a csere olcsóbb lenne, mint a felújitás, amivel már összesen 700 ezret kellene fizessek. Ez majdnem 3hónapi fizetésem lenne, és év alatt kellene ledolgozzam, ami számomra elfogadhatatlan és inkább felmondtam, most pedig perrel fenyegetőzik.

2021. okt. 13. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Fizetned kell!
2021. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Köszi, hogy ezt megosztottad. Ezután átértékelem, hogy annyira nem is volt rossz a munkanapom, a tiédhez képest.

Kérdés hogy mit írtál alá mikor beléptél a céghez? Csak úgy nem kötelezhetnek kártérítésre szerintem, de nem vagyok munkajogász, ha komolyra fordul, inkább konzultálj eggyel.

Egyébként nem tudom milyen munkakörbe vettek fel, de ha söfőrnek, akkor illett volna észrevenni, hogy kigyulladt az olajnyomás figyelmeztető lámpa a műszerfalon.

2021. okt. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

1# egy szellemi vörösiszap katasztrófa.


Röviden összefoglalom a vonatkozó szabályokat:


Csak akkor hajthat bármit be rajtad a munkaadó, ha vétkes károkozásról beszélünk, ez itt már eleve neccesen áll meg.


Ez a bírósági gyakorlat szerint azt jelenti, hogy az elvárható cselekvéshez képest máshogy cselekszel, itt ez kétséges.


Gyakorlatilag egy úthiba miatt lett kár, ezt a szálat külön lehetne vizsgálni.


Mt. kimondja, hogy amennyiben a munkáltató hanyagsága is hozzájárult a kár kialakulásához, abban az esetben a munkavàllaló nem kötelezhető kàrtérítés megfizetésére.


További rendelkezés, hogy a kárt nem kell megtéríteni, ha a káresemény nem volt előrelátható.


Munkáltató vétkes magatartása,

miatt is jogosságàt veszti a kárterítési igény, pl: a céges autókezelési irányelvek hiánya



Összefoglalva:


Rendkívül neccesen állna meg egy bíróságon ez a követelés, viszont a mértéke önmagában nem ütközik jogszabályba, hiszen 4 havi távolléti díjban határozza meg ezt a tv., hiszen itt legrosszabb esetleg is csak gondatlan károkozásról beszélhetünk.

2021. okt. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Hülyének néz a góré. 700ezerből 2 müködő autót lehet venni, nem egyetlen motort! Hibás voltál ez tény, de ha ennyire le akarnak húzni akkor én is lefalconék. Már a 200 is húzós, de az talán még reális lett volna, és kifizetném.
2021. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
MI van a szerződésedben, azt azért jüó lenne tudni.
2021. okt. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog perelni,mert ez kamu ügy. Kéthetente felkerül amúgy egy ilyen kérdés. Vagy az egész kamu, vagy a munkáltatók ebből rendszert csinálnak. Végülis ez egy jómódszer hogy hülyéknek a minimálbérnél kevesebbet fizessenek. Gyakorlatilag uzsora, csak munkaügybe csomagolva.
2021. okt. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Csak akkor hajthat bármit be rajtad a munkaadó, ha vétkes károkozásról beszélünk, ez itt már eleve neccesen áll meg.



Ez a bírósági gyakorlat szerint azt jelenti, hogy az elvárható cselekvéshez képest máshogy cselekszel, itt ez kétséges."


Ha tényleg komolyan megsérült az olajteknő, akkor kb. 0,1 másodperccel később kigyulladt az olajnyomásra figyelmeztető lámpa (persze a kérdező tuti letagadja, de ez így van, hidd el). Ha ezután még percekig erőltette a motort, akkor az szerintem elég egyértelműen az ő hibája, nem tudom mi a kétséges ebben.

2021. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nem állhat meg, csak annyit, hogy kétséges, ugyanakkor lehetséges.


Viszont ettől még a munkáltató vétkes magatartását is vizsgálni lehet/kell.


Egyéb faktorokat is.


Ha ez pp. útján kerülni rendezésre, szinte garantált, hogy az egészt kárt a kérdezővel térítenék meg.

2021. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elnézést : egész kárt nem*
2021. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Cégeknél casco van a legtöbb autón, vagy ez valami kis mikrovállalkozó volt?
2021. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!