Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy fejvadász cég megkeres...

Ha egy fejvadász cég megkeres engem egy állásajánlattal és én elfogadom azt, akkor a szolgáltatásuk nem az én fizetésemből lesz kifizetve, ugye?

Figyelt kérdés

Felhívott egy fejvadász cég, hogy a Professionön látták a profilom és lenne egy állásajánlatuk a számomra.

Nem én bíztam meg őket, hogy találjanak nekem valamit, hanem ők hívtak fel engem, mint szürke szamár a ködből.


Ha elfogadom az állást, amit kínálnak, akkor a jövendőbeli munkáltató fizeti ki őket és nem az én béremből vonják le a fizetségüket, ugye?


Azt akkor csinálnák, ha én bíztam volna meg őket, hogy találjanak munkát nekem. Jól gondolom, ugye?


Köszönöm előre is a segítséget! :)



2021. okt. 15. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonnak a fizetésedből semmit. Ma Magyarországon tilos a munkavállalótól pénzt kérni/vonni munkaközvetítés miatt.
2021. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem, tobbnyire x havi fizetesednek megfelelo fejpenzt kapnak ha z idot letoltod a cegnel
2021. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden hónapban 66%-ot inkasszóznak.
2021. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért azt vágod, hogy nem egy állásajánlatot kaptál, csak egy lehetőséget arra, hogy jelentkezz? Ettől még végig kell menni az interjún meg az egész folyamaton és semmi garancia nincs arra, hogy a végén megkapod az igazi állásajánlatot (és fel is vesznek).
2021. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!