Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen releváns munka jöhetne...

Milyen releváns munka jöhetne szóba az egyetem mellett anglisztika szakkal? Hogyan szerezzek tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Egy vidéki egyetem angol szakán tanulok, most heti két teljesen szabad napom van, illetve még további két délutánt fel tudnék szabadítani. Mindenki azzal rágja a fülünket, hogy menjünk dolgozni, gyakorlati tapasztalatot kell szerezni már az egyetem alatt, muszáj, később nehezebb lesz stb., stb., de nem szoktam látni a szakomhoz kapcsolódó felhívásokat. Eddig mindig csak olyan diákmunkáim voltak mint pl. címerezés, pakolás, ruhatár stb., tehát az ilyen klasszikus betanított diákmunka. Illetve gazdasági, műszaki, infós szakokkal szoktak még keresni gyakornokokat, de az ugye nekem nem jó. Olyan munka lenne jó, ahol legalább használhatnám az angolt vagy egy picit is releváns tapasztalatnak számíthatna, de ilyet nem találok és nem tudom hol lenne érdemes érdeklődnöm.
2021. okt. 16. 18:19
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és a magántanítást ne írjátok, azzal próbálkoztam már és esélytelennek érzem. Nagyon sok a tanár, a tanulók pedig inkább a szakképzett és tapasztalattal rendelkező tanárokat választják, akár drágábban is.
2021. okt. 16. 18:26
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Szia,

Nem bántásból, de az egyetem után mik a terveid ezzel a nagyszerű hiányszakkal?

2021. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Fordíts pl. Zoodigital, Lyuno ilyesmik
2021. okt. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

2-es, az ország fele még mindig nem tud kinyögni egy épkézláb angol mondatot.


Friss statisztikát nem találtam, de egy 2017-es szerint nem érte el a 40%-ot a legalább egy idegen nyelvet beszélők száma itthon, ami elég siralmas.


Kérdező, csak tolj random diákmunkákat, az elég betenni a lábad az ajtón később, keress valami multit majd mikor végeztél, ahol angolul megy a munkavégzés.


Viszont arra készülj fel, hogy Budapesten és pár nagyvároson kívül legalább 10x nehezebb lesz ezzel elhelyezkedni.

2021. okt. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

4-es, az a helyzet, hogy viszont az ország nagy részének nincs is szüksége az angolra a munkájához. Diplomásként az angoltudás az alap, és nem csak mert benne van a kimeneti követelményekben a nyelvvizsga, hanem mert a legtöbb helyen alapelvárás. Ilyen szempontból egy anglisztika szakos bölcsésznek nem lesz annyira egyszerű elhelyezkednie, hacsak nincs valami nagyon konkrét elképzelése, hogy mit akar kezdeni magával (pl hivatalos szakfordító), bár akkor valószínűleg nem itt GYK-n kérdezgetné, hogy hova menjen dolgozni.


Kérdező: először tisztázd le magadban, milyen munka a cél a szak után, és utána ahoz releváns helyekre próbálj bekerülni. Javasolták itt a fordítást, ha ilyen irányba tervezel menni akkor csinálj ilyet, akár szabadúszóként is különféle online platformokon. Ha jól megy tényleg az angol (majdnem anyanyelvi szinten) akkor tanulhatsz egy kis SEO-t is akár, egy ismerősöm anglisztika után ebben kezdett dolgozni Pesten és elég jól keres vele. Ha esetleg van valamilyen minorod akkor ahoz kapcsolódó munkát is nézhetsz akár.

Ahogy fent is írtam, az angol önmagában hacsak nem tanár/fordító pályára mész eléggé édeskevés lesz a legtöbb helyen. Emiatt ne várd, hogy bárhová is felvesznek csak mert tudsz angolul (max SSC-be ügyfélszolgálatra, de az pár év után elég kiégős munka és nem sok transferable skill-t ad hosszútávon).

2021. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Hr gyakornok multinál, majd egy jobb főállás akár házon belül.

Közben sok önfejlesztés, tanulás, akár egy passzoló mester szak elvégzése levelezőn.

Ennyi.

2021. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem az a kérdés, hogy mit kezdjek majd a diplomámmal a végzést követően, mert az még odébb van. Tovább szeretnék tanulni és ezen még gondolkozom mert több minden érdekel, de jelen állás szerint az lenne a cél, hogy majd magyart tanítsak idegen nyelvként, külföldieknek. A tanítás mellett a média, az újságírás is érdekel, esetleg a művészetek (bár művészeti szakra már nem mennék, mert az nagyon sok pénzbe kerülne). Na most ilyen diákmunkám úgysem lesz.

Úgyhogy jelenleg csak az a kérdés, hogy az egyetem mellett milyen munkát tudnék vállalni, ami kapcsolódik a szakhoz, legalább csak annyiban, hogy az angolt tudjam használni. Az is valami.

2021. okt. 17. 04:22
 8/17 anonim ***** válasza:

...hát pedig én akkor is a magánórákat mondanám.

A 11 éves, kisgimis gyerekem eddig anyanyelvi amerikai tanároktól hallotta a nyelvet és nem frontális módszerekkel tanult. Most bekerült az ország egyik legjobb nyolcosztályosába és azért 4-st kapott, mert kis betűvel írta a Brasilian-t és a titkárnőre azt írta: administrator. Ami a folyó nyelvben, ennyi idősen teljesen OK- főleg úgy, hogy soha az éltében nem tanult angolt órarend szerint (osztályozó vizsgát tett- az órarendjében, klasszikus tanulással német volt).

Nekem meg pont jól jönne egy NORMÁLIS egyetemista, akivel nyelvtani szabályokat, szavakat stb. tanul, amolyan hagyományos módon és lehetőleg nem 4-5-6-8 ezrekért/óra, mert én is tudok annyira angolul, hogy ezeket el tudjam neki normálisan magyarázni, csak épp dolgozom :)


Szerintem nem vagyok ilyesmi problémával egyedül és mióta volt online oktatás, teljesen OK már, hogy a magántanárok is skype-on nyomják, a versenyfelkészítős matek tanárnak soha még a fejét sem láttuk :D (nem kamerával tanít, de jól csinálja, ergo nem szempont...)

2021. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez az a pont, amikor kezdesz rájönni, hogy ez a szak semmire nem lesz jó (esetleg SSC-be ilyen telefonos ügynök idegen nyelven és ezzel kifújt). Az angolért csak magában nem fognak felvenni, mert ha nívós pozíciót akarsz, akkor ahhoz kell mellé valamihez érteni, amit majd angol nyelven csinálnál. IT Helpdesk jutott most eszembe még, de egy ismerősöm csinálta egy darabig és a szorongását csak rontotta, nem ajánlom. Angol magántanár rengeteg van, hatalmas a konkurencia, jó referenciák kellenek hozzá és marketing.


Összefoglalva vagy olyan munkák vannak, ahol

1, angol nyelven csinálod, amihez értesz/ami a szakmád/szakod

2, magyarul csinálsz valami olyat, amihez elég egy érettségi - ha nem a fővárosban élsz valószínűleg ez lesz (nem bántásból, én sem ott élek)

3, tanítod


Fordítás/tolmácsolás telített, nyugodtan rákereshetsz álláshirdetéseknél, keresnek-e angol fordítót/tolmácsot, lesz kb. két darab találat (Budapesten, 5-10 év tapasztalattal), esetleg Technical Writer, amihez műszaki beállítottság és nagyon jó logika kell.

2021. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az 5-ös tökéletesen leírja az igazságot, nem tudom, miért lett lepontozva. Ha multiba megy valaki angollal minimum kell egy másik nyelv és IT ismeretek, pl. SAP, SEO, ITL, ezeket tuti fogod látni kulcsszavakként minden álláshirdetésben. Felvesznek anélkül is olykor, de ha valaki mondjuk középiskolában infó szakirányra járt közgáz suliba és jól beszél angolul, őt fogják választani és nem az anglisztikást.
2021. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!