Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen releváns munka jöhetne...

Milyen releváns munka jöhetne szóba az egyetem mellett anglisztika szakkal? Hogyan szerezzek tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Egy vidéki egyetem angol szakán tanulok, most heti két teljesen szabad napom van, illetve még további két délutánt fel tudnék szabadítani. Mindenki azzal rágja a fülünket, hogy menjünk dolgozni, gyakorlati tapasztalatot kell szerezni már az egyetem alatt, muszáj, később nehezebb lesz stb., stb., de nem szoktam látni a szakomhoz kapcsolódó felhívásokat. Eddig mindig csak olyan diákmunkáim voltak mint pl. címerezés, pakolás, ruhatár stb., tehát az ilyen klasszikus betanított diákmunka. Illetve gazdasági, műszaki, infós szakokkal szoktak még keresni gyakornokokat, de az ugye nekem nem jó. Olyan munka lenne jó, ahol legalább használhatnám az angolt vagy egy picit is releváns tapasztalatnak számíthatna, de ilyet nem találok és nem tudom hol lenne érdemes érdeklődnöm.
2021. okt. 16. 18:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem nem annyira rossz a helyzet. Az összes szakon végzett ismerősöm is el tudott helyezkedni, ettől nem félek.
2021. okt. 19. 00:14
 12/17 anonim ***** válasza:

Munkanélküli nyilván nem leszel, a kérdés az, hogy milyen munkát kapsz viszont. Gondolom nem az a cél, hogy diploma után felszolgálóként vagy takarítóként dolgozz.


Az anglisztika és minden egyéb nyelvi szak alapból egy filológiai tudást ad, amire önmagában sajnos jelenleg nincs nagy kereslet Magyarországon. Lesz több ezer mérnök, könyvelő, informatikus, stb akik ugyanolyan angol tudással végeznek mint te a 3 év képzés végén + még tárgyi tudásuk is van az adott szakterületen. Velük kell majd versenyezned.


Ha megnézed az álláshirdetéseket/gyakorlatos felhívásokat az angol mint alapelvárás szerepel a legtöbb helyen. Az üzleti világban manapság majdhogynem annyira alap, mint hogy be tudod a számítógépet kapcsolni.

Ezért nem találsz "a szakodhoz kapcsolódó felhívásokat" és ezért próbálnak a tanárok is már most rávezetni, hogy ez nem az a szak amiről kisétálsz és egyből tárt karokkal várnak mindenhová. Gyakorlati helyeken tanulhatsz egyéb dolgokat, amiket az egyetemen nem, ezért lesz utána egyszerűbb a munkakeresés.

2021. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Csak az a bökkenő, hogy nincsenek gyakorlati helyek, ezzel kezdtem.
2021. okt. 19. 15:05
 14/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlati helyet úgy is kereshetsz, hogy írsz az adott cégnek, hogy jönnél és kész. Esetleg valami telekommunikáció? De ott is csak IT-s melók vannak, például Network Operator, Video Conferencing Helpdesk, sima IT Helpdesk, Customer Support 1000 meg egy fajtája, ezek vannak, szóval vevőszolgálattal kapcsolatos ez 1000%. A helyedben kikérnék egy doboz nyugtatót és beszereznék egy jó kékfény szűrő szemüveget, mert egész nap a monitort fogod bámulni (párhuzamban a telefonálással).
2021. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Aha, IT Services és hasonlók, nem feltétlenül erre vágynék persze, de ez van. A budapesti ismerőseim a nagykövetségen, reptéren, ngo-knál (pl. önkéntes szervezetek), nyelviskoláknál dolgoztak/dolgoznak, picit azért jobban hangzik. Nem tudom itt vidéken mit lehetne csinálni, nincs sok minden. Az egyetemen belül néha meghirdetnek egy-egy pozíciót pl. az Erasmus irodán, de arra ugye egyből mindenki rácsap, szóval kb. lehetetlen bekerülni.
2021. okt. 19. 23:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is arra gondolkodtam még, hogy jelentkezhetnél például tananyagfejlesztőnek, csak erre hatalmas túljelentkezés szokott lenni, mivel a nyelvszakosok szeretik a kreatív foglalkozásokat. Ha Debrecenben/Szegeden vagy ilyesmi helyen tanulsz, ott valóban nem túl jók a lehetőségek. De ha a pénz nem a legeslegfontosabb számodra jelentkezhetsz önkéntesnek egy pár hónapos külföldi projektre, ha szeretsz utazgatni. Illetve ha valaha helyreállna a turizmus, idegenvezető sem rossz ötlet.
2021. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A külföldi önkéntes munkák nekem is eszembe jutottak már, de azt max. az egyetem után tudnám csak megvalósítani. Idegenvezető ismerősöm is van, ő is az egyetem mellett csinálta meg az OKJ-t, az sem rossz ötlet.
2021. okt. 20. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!