Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezek mennyire provokatív...

Ezek mennyire provokatív kérdések egy interjún a munkáltató felé?

Figyelt kérdés

Lassan el fogok kezdeni újra interjúzni cégekhez fejlesztőmérnöki állásba, viszont az előző multis tapasztalatom alapján feltenném a következő kérdéseket:


Mikor rúgtak ki utoljára valakit, mert nem végezte el a munkáját, vagy rosszul?


Ha nincs projekt, akkor mit tesz a cég a munkavállalókkal? (másik projekt, elbocsátás, átképzés)


Milyen terveik vannak a cégnek a következő 3-5 évre projektek, feladatok terén? (pl ha itt nem tud mondani egy új projektet, célt red flag)


A követekző 1-2 évben hány embert szeretnének felvenni a csapatba és milyen kiválasztási szempontok alapján?


Mi alapján kerülnek a céghez, csapathoz a projektek? Mi a kiválasztás módja? (nyilván ha a cégnek saját terméke van akkor nem releváns a kérdés)


Hány időben befejezett projektjük van? Hány befejezett projekt van a csapat mögött? Hány elkaszált projekt van a csapat mögött? Hány folyamatban lévő projekt van a csapatnál? Azok miért vannak folyamatban?


Mi jelenleg a cégben a seniorok aránya? Kérnék egy korfát, vagy tapasztalati éveket a következő felbontással: 20+ év tapasztalat, 10+ év tapasztalat, 5+ év tapasztalat, 3+ év tapasztalat, felsoroltaknál kevesebb

A tapasztalt kollégák milyen szerepkörben vannak? Management / tech lead?



2021. okt. 27. 14:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9

Van egy ismerősöm, aki fogalmazzunk úgy nem kedvel egy cégcsoportot. Évente elmegy interjúzni hozzájuk, mindig szívja a vérüket, mindig felvennék, sose megy oda :D


Szerintem a legtöbb munkáltató ül a magas lovon. Mentek el mellőlem olyan kollégák, akiket hívtak vissza 20+ év tapasztalattal Amerikába, vagy a távol keletre fejleszteni. Nem mentek, mert elkötelezettek voltak, hittek a projektben. Végül azért mentek el, mert elvágták a projektet, mert balf&&& volt a management.


Amikor erről megkérdezték a managementet? Áhhh, leírható veszteség, nem voltak a csapatba valók, amúgy sem haladt a projekt és hasonló hazugságok tömkelege.

2021. okt. 27. 22:41
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

Azt a krva életbe te istentelen tudálékos, egy okoskodó, mindent is jobban tudó ember lehetsz :D.


Isten óvja meg bármelyik céget tőled. Annyira el vagy szállva magadtól... Azt hiszed akkora király vagy, mindenki téged akar, tökmindegy mit mondasz, vagy kérdezel.


Elárulok valamit. Egy interjú során nem derül ki, hogy szakmailag mennyire vagy király. 90%-ban szubjektív megítélés van.

Ha ilyen pofátlan, okoskodó kérdésekkel nyitnál, valszeg illedelmesen kikerülnék a választ, de hogy nem vennének fel, az szinte biztos. Én sem tenném. El sem jutnál addig, hogy bebizonyítsd, hogy szakmailag milyen vagy.


Én csoportvezető vagyok. Ha ilyen ember akarna jönni a csapatomba mint te, interjú után mondanám a HR-eseknek, hogy felejtsük el nyugodtan. De valószínűleg interjú során már rád szólnék valamilyen formában, hogy rossz oldalán ülsz a lónak. Nincs szükség ilyen mentalitásra. Teljesen függetlenül attól, hogy te szakmailag ott vagy-e a szeren, vagy nem.


Nem tudom milyen szakmáról beszélünk, vagy milyen beosztásba.

Ha vezetőként mész valahova, akkor esetleg indokolt lehet az a kérdés, hogy hány embert terveznek felvenni a csapatba, illetve mi alapján történik a kiválasztás, mert a te jövendőbeli csapatodról lenne szó, akiknek te leszel a vezetője.

A 3. kérdésed az új projektekről az teljesen OK. Az összes többi annyira provokatív... Mintha le akarnád járatni a céged a saját interjújukon. Senki nem fog neked, mint idegennek az elbukott, nem megkapott, illetve nem határidőre befejezett projektekről beszélni. Az céges "titok". Egy interjún te pedig nem vagy a cég alkalmazottja, egy idegen vagy.

2021. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
A stílusod alapján nem szeretnék veled dolgozni. A csapatunkban is van egy hasonló ember, mi ketten vagyunk seniorok. Amennyire csak lehet, kerülöm a vele közös munkát, mert beszélni és elégedetlenkedni rengeteget tud, de pl code review során sok change requestet kell neki adnom, mert pl. nem követi a névkonvenciót vagy elfelejti a lintert használni.
2021. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Harmadikra kapnál rendes választ, többinél csak kerekednének a szemek és terelnék a témát, utána pedig udvariasan elköszönnének hogy majd tájékoztatnak hogy felvettek-e vagy sem :)
2021. okt. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Hintalow ***** válasza:
65%

Fuuuu zmeg öcsi, nem lennèk a kollègád :D

Lehet a második hèten már oda pillanatragasztóznám az egered az asztalhoz mintegy vèletlenül :D

2021. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
kérdező, ha akkora király lennél mint amekkorának leírod magad gyakorin, akkor nem egy cégnél kalapoznál munkáért, hanem a sok eszeddel és egóddal vállalkoznál egy tuti bizniszben
2021. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azér azt tegyük hozzá, hogy nem lehet minden szférában vállalkozni :D.

Tudom, az marha menő. Ha én Quality Manager vagyok egy cégnél és jó vagyok. Ezt szeretem csinálni. Mit vállalkozzak belőle? Érted remélem :)

2021. okt. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!