Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális bérigény gépész tervező...

Reális bérigény gépész tervezőmérnöknek?

Figyelt kérdés

Gépész tervezőmérnök vagyok kb. 8 év tervezési tapasztalattal elsősorban egyedi gépgyártás terén.

Tavasszal otthagytam az előző munkahelyem, mert már nem bírtam idegileg.

Azt hittem pik-pak találok állást, de azóta már kb. a 20. helyről utasítottak vissza. Fel nem foghatom, hogy mi lehet a probléma. A szakmai tapasztalatomon kevés fogást tudnak találni, gondolom csak a bérigényemmel lehet a gondjuk.


Mennyi lenne egy reális bruttó bérigény hasonló pozícióban Budapesten?



2021. nov. 10. 15:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igazad lehet #10-es.

Másra nem tudok gondolni. Innentől kezdve hazudok minden olyan dologban, ami nem ellenőrizhető, letagadom a vezetési tapasztalatomat (mert erre is kaptam negatív visszajelzést pár helyen, mondván, hogy ne számítsak menedzseri beosztásra) és ha találok egy nyugisabbnak tűnő, nekem tetsző pozíciót (mert ez most nekem a legfontosabb), akkor vállalom 600-650-ért is, főleg ha van valamennyi kafetéria is.

2021. nov. 11. 11:21
 12/20 A kérdező kommentje:
Kollégám villamosmérnökként nettó 350-ért ment el az evosoft-hoz PLC szoftvert tesztelni, igaz, elég csekély tapasztalattal, mert eddig mással foglalkozott. De ez akkor is nevetséges, főleg egy villamosmérnöknél.
2021. nov. 11. 11:25
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Ennyit er a munkaja.
2021. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13 Ha az ő munkája ennyit ér, akkor az enyém még kevesebbet. Ott azért keményen programoznak. Igaz, elmondása szerint is elég tökvakarós munka. Nem sietnek semmivel. Nekem is valami ilyen szanatóriumi állás kéne.
2021. nov. 11. 11:31
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az Evo PLC tesztmernokre brutto 800-at ajanlott. Nem egy magas szintu szakmai munka. Betanitott tesztmetodusok alapjan dolgoznak. A helyiek brutto 650-850 kozott keresnek szinttol fuggoen. Azert szeretnek ott dolgozni mert a kotetlen munkaido valoban jellemzo, mondhatni paratlan. Nincs tulora. Van ingyenes nyelvoktatas, szakmai kepzesek tomkelege. Par evig ha nyugit akar az ember, pl. tanul vagy vallalkozast epitget, tokeletes. De van joval fontebb is, egy senior PLC mernoknek az Evosoft langyosviz.

#10 voltam.

2021. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Meg annyit hozzatennek, ha 700-750 korul kapsz ajanlatot, ne alkudj meg 600-nal mert egyreszt az is penz, masreszt vegig nyomni fog belulrol hogy a fenebe is, mashol alkalmaznanak 750-ert en meg itt vergodok 600-ert, demotivalo tud lenni. Idolegesen el lehet fogadni egy kevesbe jo ajanlatot ha kell a penz.

En ajanlom hogy nezz szet Veszprem (Eclipse, Flexmont, Nass Magnet),

Szekesfehervar (Videoton cegcsoport, Elme, Rollkom, Grundfos), Mosonmagyarovar (BOS), Gyor (Delta Tech, Borsodimuhely, Alprosys), Szombathely (TDK), Tatabanya (Bridgestone), Esztergom (Tyco) kornyeken is. Az osszes emlitett ceget megnezheted, mindenhol van gepesz munkakor is. Nekem mind tobbet ajanlott mint az Evosoft.

Tovabba ird be keresobe hogy celgep vagy egyedi gep es melle a terseg iparat "utralo" varos nevet, rengeteg olyan gyarto, gepgyarto ceget fogsz talalni ahol a karrieroldalon van nyitott pozi. Alaskeresokon nem mindig hirdetnek a gepgyartok.

#10

2021. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm #10.

Viszont jelenleg nem vállalok munkát Budapest közigazgatási határaitól számított 15 kilométeres távolságon kívül.

Abban igazad van, hogy demotiváló tud lenni, ha szint alatt fizetnek, sőt, már a jelenlegi bérigényemből is nagyon sokat engedtem a korábbi fizetésemhez képest. Viszont jelenleg semmi sem fontosabb nekem egy nyugis munkáknál, a pénz kevésbé motivál. Karriert amúgy sem akarok építeni, mert ha minden összejön a terveim szerint, 5 év múlva nyugdíjazom magam, nem fogok a mókuskerékben rohadni a halálomig.

B tervként pedig pályaelhagyó leszek. Itt akár a programozás is szóba jöhet. 2 fejvadász is mondta, hogy a programozók és a villamosmérnök nagyon el vannak kényeztetve, míg a gépészek mostanában nem igazán.


Egyébként mit értesz az alatt, hogy ajánlatot kaptál? Én legfeljebb az illető arckifejezéséből tudtam következtetni arra, hogy amit kérek azt sokallja-e, vagy sem. Nekem max. néhány fejvadász mondott hozzávetőleges számokat, de ez sem volt jellemző.

2021. nov. 11. 12:28
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnos az mindig is igaz volt, hogy a gépészek kevésbé vannak megfizetve, mint a villamosok. Pedig a jó gépészmérnöki tevékenység ritka, én villamos oldalról kevés jó gépészmérnökkel találkoztam, dolgoztam. Bőven megérdemelné a szakma a javadalmazást.


Az ajánlatot szó szerint értem. Végig vittem ~15 pályázatot, addig míg nem adnak állásajánlatot, aminek értelemszerűen része a bérezés is.

2021. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, kb. 10-20%-kal többet kapnak a villamosmérnökök, de lehet, hogy ez ma már több. Én jó, kevésbé jó és nagyon rossz villamosmérnökkel is dolgoztam, gépészből is kb. ez a tapasztalat.


Krisztus. Komolyan mondom, átképeztetem magam. Ez gyalázat. Azért örülök, hogy ti így válogathattok.

Engem eddig 20 helyből 1-re vettek fel, ahonnan ugye ki is kiraktak (bár magamtól is mentem volna). 😅

2021. nov. 11. 18:19
 20/20 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök fizetések sem sokkal jobbak. Ha valaki elmegy konkrétan infosnak villany diplomával akkor itt lehet nagyot szakítani. Minden más vicc, mert alkalmazott lehetsz csak.


Ha megnézed az orvosok bértábláját az alatt fogsz keresni villamyosként is. Infós kb az a szint alkalmazottként.

2021. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!