Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kérjek ezért az...

Mennyit kérjek ezért az alkalmi munkáért cserébe (pénzügy)?

Figyelt kérdés

Előző munkahelyemen ugye jön az éves zárás és én nemrég léptem ki. Kulcspozícióban voltam, úgyhogy azt nem mondom, hogy nélkülem nem tudják megcsinálni (amennyire jól csak lehet, átadtam a munkát), de vért izzadnának és talán egy pár könny is esne. A volt főnökeim többször kifejtették, hogy várnak segítségként és SZÉP kártyára fizetnének ki, csak nevezzek meg egy összeget és eldöntik, hogy azt elfogadják-e. Nem megyek be a részletekbe, de több százmillió Ft pontos, helyes elszámolása a tét és hosszútávú vevői kapcsolatai múlnak a cégnek ezen. Tehát:

-rendkívül fontos ez a munka számukra

-egyelőre én vagyok az egyetlen szakértője

-az új munkahelyemen 75%-kal magasabb a bérem, mint ezen az előzőn és én a jelenlegi órabéremre alapoznék

-külsősként mennék már oda besegíteni

-dec 31-ét, jan 1-ét és 2-át áldoznám be, tehát hivatalosan egy ünnepnap, de gyakorlatilag jelentős pihenőidőről mondanék le


Sokat gondolkodok, mennyit kérjek ezért. Nem akarok jófej lenni (pláne, mivel alulfizetett voltam ott), rendesen meg akarom kérni az árát. Gondoltam először nettó 300.000 Ft-ra, de már azon gondolkodok, hogy a nettó 500.000 Ft is reális lenne. Mit gondoltok, ti mennyit kérnétek? A jelenlegi munkáltatómnak jeleztem, nekik ez nem jelentene problémát és a SZÉP kártyás pénz is pénz (ebédeimet sokáig fedezné, illetve üdülést, szabadidőt).



2021. nov. 14. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
az elszámolta összeg 1%a (vagy 2%a)
2021. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Mennyi óra lenne az effektív munkavégzés?
2021. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Várhatóan 3x8 óra.
2021. nov. 14. 21:36
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem akarod, akkor 500 alatt ne vállald el. Egy külsős cég sokkal többet kérne. Valószínűleg alkudozni fog, de küld el a fenébe. A pénz nem minden. (És legyen valami szerződés, vagy a pénzt előre kérd, különben pofára eshetsz, láttam már ilyet)
2021. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%

Én nem órára dolgoznék hanem teljesítményre ebben az esetben. Megpróbálnám elnyújtani az időszakot,ha lehetséges, hogy jobb alkupozícióban lehessek a nagyöbb összegre(valszeg 10 nap munkára szóló szerződésre szívesebben fizetnek többet mint 3-ra), aztán a 3 napban amit rááldoznál megcsinálod.

Szerintem 500 felett akár és 1 millió körül is gondolkodhatsz, mivel kiszervezni drága (ha találnának egyáltalán ilyen rövid határidővel külsős könyvelést aki 0 ismerettel elvállalja), az ünnepekkor a hátuk közepére sem kívánják a gürcölést és ha van egy kis jóérzésük a kollégáktól sem várják el, ráadásul a könyvvizsgálat miatt elég fontos is, hogy normálisan legyen megcsinálva.

Dobj be egy 750 és 1 millió közötti ajánlatot ha jól megy a cégnek, aztán meglátod.

2021. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Én ilyesmire általában 25-35 ezres óradíjat szoktam kérni. Ha nem fizetik ki, akkor keressenek külsőst, aki ennek a dupláját kérné, pláne azokban a napokban. A döntés az övék.
2021. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Mivel ilyen nagy összegről van szó, igy en elkernem az 1 milliot. Aztan lehet azt mondják hogy 800 de még azzal is jol jársz.
2021. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Mostani órabéred 2,5X-t.
2021. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
1 millió alatt én neki sem állnék
2021. nov. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Szépkártyára semmit, hiszen nem munkáltatód. Virítsák a lóvét kápé.
2021. nov. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!