Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora órabér kérhető ezért...

Mekkora órabér kérhető ezért a munkáért?

Figyelt kérdés

Vidékről van szó!

Alkalomadtán kellene segítenem valakinek a telkén.

Segíteni a favágásban-de nem én vágom-pakolom összeszedem, a levágott füvet összegereblézem, otthon segítek neki pakolni rámloni. Nincs pontosan egyeztetve, hogy mit is kell csinálni.


A másik ahova hívtak az kemény fizikai meló,mert ott bizony fát kell pakolni az erdőn.

Ez is csak alakalmi.Kisegíteni. Ott néha fűrészt is kell használnom. Ez egy veszélyesebb meló.


Mekkora órabért kérhető vagy jár ezért a két munkáért?

Mi az ami reális? Azt mondták én mondják egy órabért.

Ha az első embernek kell segítenem és 500 Ft kérek, de csak két órára tart igényt a segítségemre akkor dolgozzak meg egy pizzáért?


tényleg nem tudom mennyi kérhető ezért és azért.



2015. szept. 30. 18:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

Ha házhoz kellene mennem, már alapból elkérném az 1000 forint/órát az első munkára. Főleg, hogy meglehetősen rövidtávú, és annál kevesebbért nem nagyon éri meg.

A keményebb munka is 1000-1500 közötti összeg szerintem.

2015. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ilyen sokat nem tudom ki adna óránként !
2015. szept. 30. 21:53
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Első!

Havi 240-260 ezer forint, az igen!


Én ilyen melókért napi 5-6 ezer forintot szoktam kapni.

2015. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%

"Első!

Havi 240-260 ezer forint, az igen! "


Persze. Ha havi 20-22 napot, napi 8 oraban csinálná. De ez alkalmi meló.

2015. okt. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

nem számít, mennyi ideig csinálja, le szokták vetíteni havi szintre, és az 1000-1500 ft-os órabért sokszor egy többdiplomás mérnök sem kapja meg. ne vicceljünk már.

odahívok valakit házhoz segíteni, ott pakolászunk 2 órát, hát az életbe nem fogok neki kifizetni 2000-3000 ft-ot. ez nem az a kategória. nem csak én, senki nem fog ezért többet adni.

egyszerű, képzettséget nem igénylő, segédmunka kategória. max 600 ft.

A nettó minimálbér 2015-ben 68.775 Ft. Ez mondjuk egy 20 munkanapos hónapban, napi 8 órával számolva 430 Ft-os nettó órabért jelent.

Igen, vannak, akik ennyiért dolgoznak.


Szerintem aki 1000-1500-at elkér, azt majd sose hívják sehova, le kéne szállni a magas lóról. Mi az, hogy te mész helybe? Amikor van egy munkaszerződésed egy céggel, és kapsz tőlük fizetést, akkor nem te mész oda a munkahelyhez? Településen belül az utazásért nem fizetnek. Itt meg gondolom nem másik városról van szó. Vagy neked helybe viszik a munkát?

Odasétálni, vagy biciklizni egy ilyen helyre, azt senki nem fogja kifizetni. Nagyon álomvilágban élnek egyesek.


A keményebb fizikai munka gondolom valamivel többet ér, de ebben nincs tapasztalatom. Sokkal többet biztos nem kapsz érte. A falunkban jópáran vannak, akik ilyen jellegű munkákból élnek, egyik sincs eleresztve anyagilag, de megélnek.

2015. okt. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szóval mondjuk 500 Ft az első munkáért reális?


A másodikért? Ott már haszna is van rendesen az "munkaadónak" hiszen eladja a fát. Meg a meló is veszélyes.

Anno valaki azt mondta nekem, hogy ő pár hónapig csinált ilyet. Elhívták kitermelni. Napi 8-10 ezret megkeresett. Nem mondta hány órában .Most vagy nagyot lódított vagy nagy szerencséje volt.

2015. okt. 1. 09:04
 7/22 anonim ***** válasza:
33%

"az 1000-1500 ft-os órabért sokszor egy többdiplomás mérnök sem kapja meg. ne vicceljünk már."

Szerintem meg te ne viccelj, az 1000-1500 forintos órabér egy értelmiségi munkakörben, teljes munkaidős állásnál egyáltalán nem kiemelkedő. (Én diploma nélkül, pályakezdőként is megkapom ennek az alját.) Nem tudom, te melyik dimenzióban élsz.


"Mi az, hogy te mész helybe? Amikor van egy munkaszerződésed egy céggel, és kapsz tőlük fizetést, akkor nem te mész oda a munkahelyhez?"

Ja, 1 céghez. De nem ide-oda-amoda 1-2 órákra. (2 órás műszak a Munka Törvénykönyve szerint nem is lehet!) Egész más megvilágításba helyezi a dolgot.


Amúgy nekem tök mindegy, én mondtam egy összeget, amit én biztos kifizetnék, ha valakit magamhoz rángatnék 2 órára.

2015. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

"Ja, 1 céghez. De nem ide-oda-amoda 1-2 órákra"


Az első esetben mindig ugyanoda menne. Valakinek a telkére. NEm hétfőn a város egyik végére, kedden a másikra. Nem olyan össze-vissza ez, ahogy írod.


1500 Ft-os órabér. Az napi 12 ezer, havi 240 ezer 20 munkanappal, vagy 276 ezer 23 munkanappal.

Én a mai realitásban élek: sok-sok-sok-sok diplomás ezt nem kapja meg. Talán te vagy eltévedve.

Unokatestvérem tanárnő, méghozzá sérült gyerekekkel foglalkozik. A fizetése közelebb áll a 100 ezerhez, mint a 200-hoz.

Nagyon-nagyon sok ember ebben az országban közalkalmazottként, diplomával 80-90 ezret visz haza. Kedves barátnőm az önkormányzat (vagy kormányhivatal, nem tudom ezeket megkülönböztetni) szociális és családügyi osztályán (ki tudja, mi a pontos neve) jó, ha megkapja a 100-at. Egyetemi diplomával. Ha te pályakezdőként 250-et megkapsz, akkor te vagy a kiugró, nem amit én írok. Mert ez a magyar valóság, nem a tied.

2015. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Első!

Hát persze, szerinted egy-két napi munkáért is el lehet kérni egy havi bért, nem?!

Álmodj király lány!

2015. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Hát persze, szerinted egy-két napi munkáért is el lehet kérni egy havi bért, nem?! "


Szerintem is reális az 1000-1500-as órabér ilyen rövidtávú munkánál de ebből hogy jön ki két nap alatt egy havi bér azt nem tudom.

2015. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!