Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor a munkáltató automati...

Ilyenkor a munkáltató automatikusan továbbítja a munkaszerződést a tb felé?

Figyelt kérdés
Egy évig munkanélküli voltam, de nem rég sikerült munkát találnom. A kezdésem előtti héten voltam kijelentkezni a munkanélküliből, akkor ott azt mondták menjek be a kormányablakba bejelenteni a munkaviszonyomat. Viszont szerződést csak ma kaptam és holnap lejár a 8 napos határidő amíg le kellene adni a papírt, hogy rendezve legyen a tb-m - az elmúlt egy év alatt az állam finanszírozta. A munkahelyen viszont első nap az volt az első, hogy elkérték a tb kiskönyvemet - ne kövezzetek meg, ha nem ez a neve annak a rózsaszínes lilás kis füzetnek - és kitöltettek velem egy papírt, hogy voltam-e munkanélkülin, és, ha igen mennyi ideig. Nekem ebből az jön le, hogy ők jelzik a tb felé, hogy nekem lett munkaviszonyom és az első fizetésemből már vonják is majd. Vagy ez nem így van? (Első munkahely, úgyhogy tényleg nem vagyok képben.) Ha nem muszáj nem akarom az ebédidőmet a kormányablakban tölteni, vagy túlórázni, főleg, ha nem lenne muszáj bevinnem a papírt... Viszont félek, hogy ráfázok vele, ha a munkahely netalántán mégsem jelentette a tb felé a dolgot, és én sem viszem be a szerződést.

2021. nov. 15. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Online megy a bejelentes, azonnal látják h fedezve van a tb-d.
2021. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Van ügyfélkapud?

Ott azonnal ellenőrizheted h be vsgy-e jelentve hivatalosan.

2021. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs gond semmi, nyugodtan jelentsd be a kormányhivatal hatósági osztálya fele a szoc rászorultság alapon való megszűntetést és a munkakezdés előtti nappal majd lezárják szépen ők azt.

Igen,azt a rózsaszín kis harmónika könyvet tb kiskönyvnek hívják🙃

Ha van ügyfélkapud, e-papír szolgáltatáson át is jelezheted (kormányhivatali ügyek, szociális igazgatás, és a saját lakhelyed szerinti járási hivatalnak add be)

A hivatkozási számba annak a határozatnak a számát írd be amit kaptál tőlük akkor.

A szövegmező részbe pedig szabad szavasan levélszerűen megfogalmazod hogy ezen határozattal részedre szoc rászorultság alapján egészségügyi szolgáltatásra jogosultságot állapítottak meg, de munkaviszonyt létesítettél ezen nappal, és kéred a jogosultság megszüntetését

Mellékletben esetleg ajánlom a munkaszerződés szkennelt változatát feltölteni elektoenikusan avdh-hitelesítéssel (minősített elektronikus aláíráshoz hasonló) beadva

2021. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen, ez megnyugtató!


2-es, annyit esetleg még tudnál segíteni az ügyfélkapun belül pontosan hol találom meg ezt? :)

2021. nov. 15. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

#4: fejből nem tudom, de pl itt le van írva...

[link]

2021. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2-es nagyon-nagyon szépen köszönöm, sikerült megtalálnom!
2021. nov. 15. 21:48
 7/7 A kérdező kommentje:
3-as, ma jártam az egyik hivatalban, ahonnan átküldtek a másikba - azzal, hogy "ilyennel csak ott foglalkoznak" - ami már zárva volt... Mindenesetre köszönöm a segítséget, sikerült megnéznem és rendben van a dolog, a szociális alapú tb-m 8.-ával megszűnt, a munkahelyen pedig rendesen be vagyok jelentve. :)
2021. nov. 15. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!